BLAUW GERUITE KIEL (T!ïl t CONCEPT VERKEERSCIRCULATIEPLAN BINNENSTAD, DEEL 2: BOULEVARDS agenda VLISSINGEN WERK IN UITVOERING INFORMATIE BIJEENKOMST STADHUIS KALENDER OPROEP KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN APRIL 2013 TRIATLON IN VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 13 JUNI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Rioolwerkzaamheden Kerklaan Op 29 mei 2012 is de gemeen te Vlissingen gestart met het vernieuwen van de riolering in de Kerklaan. De werkzaam heden worden 9 juli afgerond. Tijdens de werkzaamheden worden tijdelijke verkeers maatregelen getroffen. De kruisingen Kerklaan met Van Doorniaan Steengracht- straat Marnixplein Nieuwe Vlissingseweg worden in fases afgesloten voor gemotori seerd verkeer. Verkeersomlei dingen worden aangegeven via bebording. Verkeersafzetting Kenau Hasselaarstraat In de periode 11-15 juni 2012 vinden er tussen 07.00 en 18.00 uur schilderwerkzaam heden plaats in de Kenau Hasselaarstraat, het stuk tussen Boulevard Evertsen (Wooldhuis) en de Tromp straat. Hierbij wordt een hoogwerker ingezet. Door gaand rijverkeer is gedu rende de werkzaamheden gestremd, met uitzondering van voetgangers en fietsers. Verkeersafzetting Willem-Alexanderstraat Op maandag 11 juni 2012 start de gemeente met het renoveren van woningen in de Willem-Alexanderstraat in Oost-Souburg. Er worden ook containers en keten geplaatst. Het doorgaand verkeer wordt gestremd in het stuk tussen de Kromwegesingel en van Turnhoutstraat. De verkeers afzetting is voor onbepaalde tijd, geldt voor de hele dag en ook in het weekend. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Donderdag 28 juni 2012 vindt er van 17.00 tot 20.00 uur een informatiebijeenkomst plaats in het stadhuis in Vlissingen. Tijdens deze bijeenkomst kunt u de plannen inzien voor de nieuwe bestrating van de Noordbeekseweg, Steen- grachtstraat (huisnummer 55 t/m 69) en Van Borsselestraat. Er zijn medewerkers van de gemeente Vlissingen aanwezig om hierover uitleg te geven. Zaterdag 16 juni 2012 21.00 uur Hybrid De Piek: Goli Ash- burner, Jahua, NaNa IIAN Muziek De Piek www.vlissingen.nl/uit Het College van B&W heeft besloten het concept Verkeers circulatieplan (VCP) Binnen stad ter inspraak te leggen. In dit plan worden ambities uitge sproken om de binnenstad aan trekkelijker, economisch vitaler en leefbaarder te maken door het nemen van verkeerskundige maatregelen. Afhankelijk van de inspraakreacties, financiële situatie en prioritering zal het college keuzes maken. Vandaag lichten we de maatre gelen voor de boulevards toe. In de komende Blauw geruite kiel lichten we de maatregelen voor de Aagje Dekenstraat en omgeving toe. Vorige week hebben we de maatregelen voor de Nieuwendijk en omgeving toegelicht. Uitbreiding van de sluiting van de boulevards voor het gemotoriseerd verkeer in het zomerseizoen. In de periode van 1 mei tot 1 okto ber zijn de boulevards iedere zondag tussen 13.00 en 17.00 uur afgesloten Foto: Lex de Meester voor gemotoriseerd verkeer. In het concept VCP Binnenstad wordt voorgesteld om in het zomerseizoen (juli en augustus) de boulevards Evertsen, Bankert en De Ruyter vaker af te sluiten voor het gemo toriseerde verkeer. Voorstel is om de boulevards in deze periode op woensdag, .zaterdag en zondag tus sen 13.00 en 20.00 uur af te sluiten. Uit de telgegevens over het aantal fietsers en auto's op de boulevards is gebleken dat na de zondag, de woensdag de drukste dag is met fietsers, gevolgd door de zaterdag. Door de boulevards frequenter af te sluiten in het zomerseizoen zet de gemeente Vlissingen verder in op het stimuleren van het ver- blijfsklimaat op de boulevards. Gekoppeld aan de uitbreiding van de sluiting van de boulevards voor het gemotoriseerde verkeer, is het vergroten van de mogelijkheden voor ondernemers om (kleinscha lige) activiteiten te organiseren ten tijde van de sluiting. Daarnaast zal de gemeente Vlissingen het prin cipe 'afgesloten, tenzij...' hanteren. Dit houdt in dat bij slechte weers omstandigheden er geen aanleiding is om de boulevards te sluiten voor het gemotoriseerde verkeer. Inloopbijeenkomst Woensdag 20 juni 2012 is er van 16.00 tot 19.30 uur een inloopbijeenkomst in het stad huis in Vlissingen. U bent hierbij van harte uitgenodigd. Tijdens de bijeenkomst kunt u kennis nemen van de voorgestelde maatregelen en in gesprek gaan met medewerkers van de gemeente Vlissingen. Inspraak U heeft tot en met woensdag 18 juli 2012 de gelegenheid in te spreken op het concept Verkeerscirculatieplan Bin nenstad. Het plan ligt ter inzage in de hal van het stad huis en staat op de gemeente lijke website. Naast mogelijk kritische reacties horen we ook graag de maatregelen die u als positief ervaart. Op deze wijze kunnen wij een betere afweging maken van de maatregelen. www.vlissingen.nl/inspraak Wanneer u vindt dat iemand in uw omgeving bijzondere verdien sten heeft en daarvoor een lintje verdient, dan kunt u die persoon voordragen voor een Koninklijke Onderscheiding. Sinds de herzie ning van het decoratiestelsel ko men ook vrijwilligers van clubs, verenigingen, kerken, stichtingen en dergelijke in aanmerking voor 'een lintje'. U kunt dus een be kende, maar ook een partner of 'ander familielid voordragen voor 'de ridderlijke graad van Lid in de Orde van Oranje Nassau', zoals de onderscheiding officieel heet. U kunt uw kandidaat aanmelden bij het secretariaat van de bur gemeester via telefoonnummer 0118-487298 of via de website www.lintjes.nl. Op 15 en 16 juni 2012 vindt de Triatlon Zeeland - Vlissingen plaats op en rond de boulevard van Vlissingen. Een sportieve wedstrijd, waarbij de deelnemers zwemmen voor de kust, fietsen door duinen en bos en boven- en onderlangs de boulevard hardlopen. De wedstrijd is zowel voor recreanten als professionals. Op 15 juni wordt in de avonduren een trimloop gehouden. Iedereen kan meedoen, de afstanden zijn 3, 5 en 8 kilometer. Inschrijven is verplicht. Dit evenement wordt ondersteund door Vlissingen in beweging. www.triationzeeland.nl Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een om gevingsvergunning hebben ont vangen: 1. uitbreiden woning Rossinnilaan 33 (01-06-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergun ningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij - de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1kappen bomen Hertzweg/Oude Veerhavenweg (06-06-2012) 2. veranderen gevel Wester- scheldestraat 9 (06-06-2012) 3. plaatsen dakkapel Wittezee- straat 40 (06-06-2012) 4. verplaatsen en nieuw bouwen abri's Kanaalstraat 3 (06-06-2012) 5. vervangen bestaande kozijnen Spuistraat 5 (06-06-2012) 6. uitbreiden praktijk Singel 26 (06-06-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Verleende omzettings vergunningen: In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. omzetten van zelfstandige woonruimte in onzelfstandige woonruimte Coosje Busken- straat 73 (30-05-2012) 2. omzetten van zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woon ruimte Middelburgsestraat 22 (30-05-2012) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaarter mijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afdeling Publiekszaken (telefoonnummer 0118-487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 21 juni en 12 juli 2012. Inspraak voorontwerp bestemmingsplan ADRZ - VLISSINGEN NOORD Burgemeester en wethouders maken bekend, op grond van de Inspraakverordening van de Gemeente Vlissingen, dat vanaf 14 juni 2012 gedurende een pe riode van zes weken (dus t/m 25 juli 2012) in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen, ter in zage ligt het voorontwerp van het bestemmingsplan ADRZ - Vlissingen-Noord. Het voorontwerp van dit bestem mingsplan heeft betrekking op de

de Faam | 2012 | | pagina 10