Gouden ECO XXI-award voor Middelburg Informatieavond Walcherseweg Middeleeuwse resten Bachtensteene Geef aan wat u belangrijk vindt in de wijk Dauwendaele! Werkzaamheden Hazelaarslaan Veilig versieren bij het EK 2012 Zeeuwse Veteranendag Bent u inwoner van Dauwendaele of de Mortiere? Dan vragen we u mee te denken over de toekomst van Dauwendaele. Wat vindt u belangrijk in de wijk? Heeft u graag alle winkelvoorzieningen op loopafstand of vindt u het hebben van een brede school in de wijk een belangrijke toevoeging? Zou u meer acti viteiten willen zien voor jongeren of misschien juist meer voor ouderen? Werkgroepen 11 én 20 juni Geef u op voor de bijeenkomsten op maandag 11 én woensdag 20 juni en praat-mee over de invulling van uw wijk. De bijeenkomsten starten om 19.30 uur (inloop vanaf 19.15 uur) en vinden plaats in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele. Graag vooraf opgeven bij projectleider Harry Siebelink via tel (0118) 67 57 57 of via h.siebelink@micldelburg.nl Gisterenavond ontving wethou der Ed de Graaf namens de ge meente Middelburg de gouden ECO XXI-award voor het duur- zaamheidsbeleid uit handen van jurylid Hak van Nispen. Middelburg is hiermee de eer ste Zeeuwse gemeente die goud ontvangt. Eerder kregen de gemeentes Schouwen-Duive- land, Tholen en Borsele zilver. De award beloont het duurzaam heidsprogramma van de gemeente. Een onafhankelijke jury van voor aanstaande experts beoordeelt het beleid op het gebied van duurzaam heid. Gemeente Middelburg mocht de gouden award in ontvangst nemen voor de Middelburgse Visie Milieu 2008-2012. Milieuvisie 2013-2018 De bijeenkomst in de raadzaal van het stadskantoor, bijgewoond door raadsleden, belanghebbenden en andere geïnteresseerden, ging ver der over de ambities voor de Mid delburgse Visie Milieu 2013-2018. De thema's in dit plan zijn Duur zame (steden)bouw, Geluid, Lucht, Externe veiligheid, Licht en duister nis, Water, Afval, Bodem, Klimaat, Energie, Natuur en Ecologie. Duurzaamheid stimuleren ECO XXI is een stimuleringspro gramma om duurzaamheid op lo kaal niveau in kaart te brengen en verbeteringen te stimuleren. Kijk voor meer informatie op www.eco-xxi.nl. GEMEENTE MIDDELBURG Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg 16. 30 woensdag 6 juni 2012 De Faam pagina 9 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot Donderdag 8.30 tot 20.00 uur (0118)67 50 00 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_Middelburg U kunt kiezen om deel te nemen aan een van onderstaande werkgroepen: - De eerste werkgroep gaat zich bezighouden met de winkels, scholen, zorg, sport en andere voorzieningen in de wijk - De andere werkgroep gaat over de huur- en koopwoningen, de wegen en het openbaar groen en water in de wijk - De derde werkgroep gaat over saamhorigheid, overlast, opvoeding, activi teiten, andere culturen en andere onderwerpen op het gebied van samenle ven in de wijk Wijkvisie De gemeente maakt een plan voor Dauwendaele voor de komende twintig jaar. Hierin is aandacht voor zowel de ruimtelijke omgeving (onder andere wo ningen, straten, groen en water), de voorzieningen (onder andere scholen, sportaccommodaties, winkels, zorg") als de sociale aspecten (onder andere leefbaarheid, overlast, samenleven, verschillende culturen, opvoeding). Ook de relatie met de wijk Mortiere wordt erin meegenomen. Inwoners van de Mortiere zijn ook welkom om mee te denken over de voorzieningen in Dau wendaele. Deze week start aannemingsbedrijf Jac. Ton in opdracht van de gemeente Middelburg met de werkzaamheden voor het vernieuwen van het vuilwaterri- ool, de aanleg van een schoonwaterriool en het herstraten van de Hazelaars laan. De bewoners en belanghebbenden ontvangen voor de start van de werkzaamheden in een fase een berichtje van de aannemer. De werkzaamhe den zijn indien het weer het toelaat (regen) eind augustus afgerond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de afdeling In genieursbureau, op nummer (0118) 67 53 33. Het EK voetbal staat voor de deur en langzaam kleurt de gemeente oranje. Hier een aantal aandachtspunten om brandgevaar te voorkomen: slingers, vlaggen, papieren vlaggetjes en andere versieringen bepalen hoe snel een brand om zich heen grijpt. Het is daarom belangrijk dat versieringen niet ge makkelijk ontvlambaar zijn en dat u bij het ophangen van de versieringen de voorschriften in de gaten houdt. Goede versiering is niet gemakkelijk ontvlam baar. Dit staat, als het goed is, vermeld op de verpakking. Niet alle versierin gen die in de handel zijn, hebben de juiste brandvertragende kwaliteit. Versiering moet minimaal 50 centimeter verwijderd zijn van spotjes en andere apparaten waarvan de oppervlaktetemperatuur kan oplopen. Dus ook van de televisie. Straatversiering Bij het versieren van straten en buurten, moet u rekening houden met de be reikbaarheid van uw straat of buurt voor brandweer en ambulance. Versierin gen boven de openbare weg moeten hoger dan 4,2 meter hangen. (5 meter om de afvalcontainers goed te kunnen legen in de vuilniswagens). Op zaterdag 16 juni vindt de Zeeuwse Veteranendag plaats in Middel burg. De Zeeuwse Veteranendag is inmiddels een traditie geworden. Ve teranen uit Zeeland, maar ook veteranen van buiten de provincie die een relatie hebben met Zeeland, bezoeken deze jaarlijkse bijeenkomst. Veteranen die zich willen aanmelden voor deze dag kunnen contact opnemen met de secretaris van de Stichting Zeeuwse Veteranendag de heer Thijs Koops (0118)46 08 07. Foto Aart van Belzen Op maandag 11 juni zal in het restau rant van het zorgcentrum Eben-Haëzer een informatieavond plaatsvinden over het asfaltonderhoud aan de Walcherse weg. Aanwonenden en belanghebben den kunnen deze avond bijwonen. Vanaf 19.00 uur bent u welkom. Om 19.30 uur presenteren medewerkers van het ingenieursbureau de plannen. Terwijl aan de Bachtensteene grote kranen het oude schoolgebouw slo pen, zoeken archeologen op het ter rein erachter met een kleine graafmachine naar middeleeuwse resten van de stad. Op de plaats van het voormalige- peuterspeelzaaltje zijn zij al gestuit op hele brede fundamen ten uit baksteen. De kans is erg groot dat dit het fundament van de middel eeuwse Gravensteen is. Dit eerste stenen gebouw van het laatmiddeleeuwse Middelburg was de vroegere gevangenis van de stad; volgens oude bronnen inclusief een gijzelkamer, een martelkamer, gevan geniscellen, een vrouwenkamer en een vierschaar (soort rechtbank). In de komende weken hopen de archeo logen meer van het gebouw te vinden en zo ook meer duidelijkheid te krij gen. Ringwalburg In de ondergrond van het bouwper ceel liggen ook resten van de vroeg middeleeuwse ringwalburg. Dit was een cirkelvormige versterking die rond 800 als verdediging tegen de plunderende Vikingen is gebouwd. De burg bestond uit een aarden wal met een gracht rondom. Binnen in de ring walburg lag een gekruist wegenpa troon en stonden houten huizen. De archeologen hebben al een wand op gegraven, vermoedelijk van één van deze huizen. Het hout van deze mo gelijk meer dan duizend jaren oude houten constructie van palen, planken en vlechtwerk van twijgen is bijzonder goed bewaard gebleven. Dat is veel belovend voor de opgraving in de ko mende weken. Dan worden ongetwijfeld nog veel meer resten van huizen en hun bewoners uit de tijd van de ringwalburg gevonden. Zij leren ons weer veel van de vroegste geschiedenis van Middelburg. Uitleg De opgraving zal nog zeker vier weken duren. Elke woensdagmiddag om 14.00 uur geeft de Walcherse Archeologische Dienst uitleg over het onderzoek. Verzamelpunt is de hoek Kapoengang/Burggang. De op graving wordt uitgevoerd door ar cheologen van het bureau ArcheoMedia in opdracht van Stich ting werkt voor Ouderen. De Wal cherse Archeologische Dienst begeleidt het onderzoek namens de gemeente Middelburg. Foto Bernard Meijlink

de Faam | 2012 | | pagina 9