Nieuwe jodiumtabletten beschikbaar Het woord aan raadslid Mare Overbeeke Week van de Amateurskunst INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Goud voor Middelburg!! Op de vorige week in het stads kantoor gehouden informatie markt heeft Middelburg de gouden ECO XXI-award ontvan gen. ECO XXI is een stimulerings programma om duurzaamheid op lokaal niveau in kaart te brengen en verbeteringen te stimuleren. Belangrijk onderdeel van het pro gramma is certificering van een gemeente met de award. Resul taat: GOUD. Middelburg, gefelici teerd!! Ik wil dit, in tijden van bezuinigin gen, een prestatie van formaat noemen. Het lukt ons, met een beperkt budget voor milieu en duurzaamheid, toch behoorlijk aan de weg te timmeren. Deze avond is ook verder nage dacht over de Middelburgse Visie Milieu 2013-2018. Vele thema's werden belicht. Duurzame (ste denbouw, Geluid, Lucht, Licht en duisternis, Water, Afval, Bodem, etc. Dit naast klimaat en energie. Al de items uit de milieuvisie kwa- Foto: Aart van Belzen men zo aan bod, dat hoort na tuurlijk ook bij goud. Belangrijk is het vele wat al ge beurt verder uit te bouwen. Er kan nog zoveel meer. Belangrijk is dat ook diegenen, die eerder niet erg enthousiast waren, be wust en vervolgens actief ge maakt worden ten aanzien van Tot en met zaterdag 9 juni staat Middelburg in het teken van de amateurkunst. Tijdens de jaarlijkse Week van de Amateurkunst wordt iedere amateur-kunstenaar, groep of vereniging uitgenodigd en uitge- VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders hebben beslo ten net parkeren te verbieden op een aan de Usselstraat 100 en aan de Wesïer- scheldestraat 221 gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het parkeervak is bestemd. Tevens hebben burgemeester en wethou ders besloten het verkeersbesluit om het parkeren te verbieden op een aan de Tuindorp 39 te Arnemuiden gelegen parkeervak, behalve voor de gehandi capte waarvoor het parkeervak is be stemd in te trekken. Tegen het besluit kan iedere belangheb bende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 19 juli 2012 bij burge meester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de recht bank Middelburg verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzienin genrechter, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het vol ledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Kanaalweg 3 te Middel burg ter inzage. BELEIDSREGELS PREMIE VRIJWILLI GERSWERK WALCHEREN Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij op 22 mei 2012 de 'Beleidsregels premie vrij willigerswerk Walcheren' hebben vast gesteld. Deze beleidsregels treden met terugwerkende kracht op 1 mei 2012 in werking. Op grond van deze beleidsre gels kunnen uitkeringsgerechtigden van Orionis Walcheren onder bepaalde voorwaarden een premie vrijwilligers daagd om met een artistieke pro ductie, workshop of evenement naar buiten te treden. Op 9 juni wordt het culturele programma om 13.00 uur op het podium Koorkerkplein geopend door wet- werk ontvangen. De 'Beleidsregels pre mie vrijwilligerswerk Walcheren' ligt voor een ieder ter inzage bij de inrorma- tiewinkel in het stadskantoor, Kanaal- weg 3. AANVRAGEN OMGEVINGS VERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): - Langeviele 41plaatsen terrasscher men (23-5). - Oude Veerseweg 24: bouw stal houderij -(29-5) Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergu/ining kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): - Gravenstraat 82-84: verbouw van winkel tot restaurant (31-5). - Prinsenlaan 22: vergroten dakka pel op voordakvlak (31-5). - Torentrans 62: maken in-/uitrit t.b.v. parkeren op eigen terrein (30-5). - Vuurtoren 1: maken in-/uitrit t.b.v. parkeren op eigen terrein (30-5). - Westwal/Westdijkstraat, Arne- ons milieu. Grote stappen kunnen gezet worden op gebieden waar nog niet veel gebeurt of door mensen die nog niet veel doen. Daar is de winst het grootst. Naast veel zaken waar de ge meente zelf mee bezig is, is er ook veel bedacht voor bedrijven en particulieren. Jammer dat deze groep minder aanwezig was. Het is zoveel beter als er meer voor en door 'ons-zelf wordt bedacht. Dan gaan we het echt doen, dan gaan we er echt voor. Als u nu denkt 'jammer dat ik mijn ideeën niet gemeld heb', dan nodig ik u uit die alsnog met ons te delen. We moeten het samen doen. Denk daarom met ons mee. Al uw ideeën (ook op ander ge bied) zijn welkom. Mare Overbeeke SGP fractie m.overbeeke@filternet.nl houder Ed de Graaf, waar de rest van die middag dans, muziek en mode centraal staat. Kijk voor meer informatie en het volledige programma op www.wakzeeland.nl. muiden: plaatsen informatiepaneel (7160) (31-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelbura. Degene die een bezwaarschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Achter de Houttuinen 30: verle nen van omgevingsvergunning voor het verbouwen van het casco, het uit voeren van installatietechnische en constructieve aanpassingen en het bouwen van een lift en een helling- baanconstructie in de 'Kloveniersdoe len'; - Nederstraat 39: verlenen van om gevingsvergunning voor het intern ver bouwen en het brandveilig gebruik van het pand als kinderdagverblijf. AANWUZING BUZONDERE DAGEN (GELUIDHINDERBEPAUN- GEN) EN ONTHEFFING SLUITINGS UUR Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij de wed strijden tijdens het EK Voetbal waarin De houdbaarheid van de jodiumtabletten die inwoners van onze gemeente sinds maart 2010 op kunnen halen, verloopt in juni 2012. De oude jodiumtabletten zijn vervangen en er kunnen nieuwe jodiumtabletten op de gemeentehuizen opgehaald worden. De nieuwe jodiumtabletten zijn tien jaar houdbaar. Afhalen jodiumtabletten Lkkunt de tabletten ophalen bij de centrale balie van het stadskantoor van maandag t/m vrijdag tussen 08.30 en 16.30 uur (donderdag tot 20.00 uur). Hieraan is geen termijn verbonden. Noot: anders dan bij eer dere uitgiftes, worden de tabletten in een doosje van tien verstrekt. Leeftijdsverlaging Op basis van onderzoek is het advies met betrekking tot de leeftijds grens voor inname van jodiumtabletten verlaagd van 45 jaar naar 40 jaar. Het advies blijft: hoe jonger, hoe belangrijker om zich tegen de nega tieve effecten van radioactief jodium te beschermen. Boven 40 jaar is het advies -op basis van onderzoeken- om de tabletten niet te slikken, omdat vanaf deze leeftijd er geen verhoogd risico op schildklierkanker is aange toond. Het innemen van de jodiumtabletten heeft boven 40 jaar wel be perkte risico's op allergie en schildklierfunctiestoornissen. Volwassen personen ouder dan 40 jaar en mensen met schildklierafwijkingen nemen het beste vooraf contact met hun behandelend arts op om nut en/of noodzaak van de eventuele inname van jodiumtabletten te bespreken. Oude jodiumtabletten De in 2010 verstrekte jodiumtabletten mogen niet weggegooid worden in de afvalcontainer omdat dit slecht is voor het milieu. U kunt oude jodi umtabletten inleveren bij de milieustraat bij het klein chemisch afval of in leveren bij de apotheek, zoals u ook met andere verouderde geneesmiddelen doet. Meer informatie Heeft u vragen over de verspreiding van jodiumtabletten? Kijkt u dan op de website www.zeelandveilig.nl. Op deze website staan tientallen ant woorden op vragen over de uitgifte van jodiumtabletten, het risico van een kernongeval, en de werking van radioactiviteit en straling. Heeft u een specifieke vraag over de uitgifte van jodiumtabletten via onze ge meente? Neem contact op met adviseur openbare orde en veiligheid Hans Hubregtse, op nummer (0118) 67 54 21. het Nederlands elftal speelt, hebben aangewezen als "bijzondere dag" inge volge de Wet milieubeheer en de Alge mene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997. Tijdens de eerste, tweede en derde speelronde (9, 13 en 17 juni 2012) als mede de eventuele kwartfinales (21 of 22 juni 2012) zijn de voorschriften ter beperking van geluid- en trillinghinder op de horecabedrijven in de binnenstad (gelegen in het gebied omgeven tussen de Vesten en het Kanaal van Walche ren) voor het plaatsen binnen of op het terras en gebruik maken van een televi sie- of videoscherm tot één uur na de wedstrijd niet van toepassing. Tijdens de eventuele halve finale (27 of 28 juni 2012) en de finale (1 juli 2012) zijn de voorschriften ter beper king van geluid- en trillinghinder op de horecabedrijven in de binnenstad niet van toepassing voor het plaatsen en ge bruik maken van een televisie- of video scherm tot één uur na de wedstrijd. Na afloop van de wedstrijd tot 02.00 uur zijn de voorschriften ter beperking van geluid- en' trillinghinder voor het draaien van muziek binnen het horeca bedrijf niet van toepassing. Deze dagen zijn als zodanig aangewezen ten behoeve van het EK Voetbal 2012. Hierdoor kunnen de geluidsnormen van de Wet milieubeheer worden overschre den waardoor geluidhinder kan optre den. Muziek na afloop van de wedstrijd mag uitsluitend ten gehore worden gebracht indien de ramen en deuren gesloten worden gehouden, uitgezonderd het openen en sluiten voor het onmiddellijk doorlaten van personen. Indien noodza kelijk kan de politie of een daartoe be voegde ambtenaar de geluidssterkte van de geluid- of muziekinstallatie altijd terugbrengen tot een door hem gewenst Tevens maakt de burgemeester bekend dat tijdens de eventuele halve finale (27 of 28 juni 2012) en de finale (1 juli 2012), waarin het Nederlands elftal speelt, hij ontheffing heeft verleend van het vastgestelde sluitingsuur tot 04.00 ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'BLUESROUTE - VRIJE KAVELS' In het kader van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) ligt het ont- werpbestemmingsplan 'Bluesroute - Vrije kavels' vanaf 7 juni 2012 tot en met 1 8 juli 201 2 voor een ieder ter in zage ligt bij de vakbalie in het Stads kantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Het bestemmingsplan is te vens digitaal in te zien op onze website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestemmingsplan raadpleeg baar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plan code NL.IMRO.0687.BPMORBRVRK- ON99. Het plangebied heeft betrekking op een gedeelte van de wijk Mortiere ten zui den van het centrale park, op de over gang van de Bluesroute en de Jazzroute. Het doel van dit ontwerpbe stemmingsplan is het scheppen van een planologisch - juridisch kader voor de realisatie van maximaal vier vrije kavels. Het ontwerpbestemmingsplan omvat de regels; 'Wonen', 'Tuin' en 'Groen'. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbestem mingsplan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 25. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 juni 2012 De Faam pagina 8

de Faam | 2012 | | pagina 8