EK Butterfly Ook te zien bij CINECITY 13 juni Itiederland - Duitsland 21:15 uur 17 juni Portugal - Nederland 20:15 uur Zaterdag 9 juni WÊÊÊÊÊm vW/ WM www.cinecily.nl/ek-VQelbal van 13.30-17.30 uur Levende standbeelden in het centrum van Domburg o.a. Stenen Sprookje, Ganzenhoedster Organisatie Domburg Aktief. Voor informatie: www.domburgstatues.nl jlnn 1 dl Vlissinger Terneuze EURD2012 Weer een Veers muziek festival Wandeling langs bomen Q «fl International Judotoernooi Venray Extra handen aan het bed Rutten opent Opleidingsbeurs Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 juni 2012 De Faam pagina 49 Serooskerke Het Veers Muziekfestival voor harmonie, fanfare en brassbands wordt om de twee jaar gehouden. Alle muziekverenigingen uit de gemeente Veere doen er aan mee. Dit jaar is het Muziek vereniging EMM uit Se rooskerke die de organisa tie in handen heeft van het feest dat op zaterdag 9 juni is. Tussen 10.00 en 17.00 uur is het muziekfestijn bij molen De Jonge Johannes in Serooskerke. Achtereen volgens zijn te beluisteren: 10.00 uur OKK uit Westka- pelle; 11.00 uur Crescendo uit Oostkapelle; 12.00 uur Luctor et Emergo uit Zoute- lande; 13.00 uur Voorwaarts uit Koudekerke; 14.00 uur Apollo uit Domburg; 15.00 uur Veere's Genoegen uit Veere en 16.00 uur Een dracht Maakt Macht. De toegang is gratis. Middelburg Een ervaren IVN gids leidt zaterdag 9 juni belangstel lenden rond voor een wan deling langs mooie bomen in de binnenstad van Middel burg. De gids vertelt over de bomen: de plataan bijvoor beeld, de vleugelnoot, linde, tulpenboom en taxus (Ve- nijnboom). De start is om 13.30 uur vanaf de Markt (vóór de Drvkkerij) en duurt ongeveer twee uur. Meedoen kost 3 euro en kinderen be talen de helft. Madame Butterfly is een aangrijpende opera, die nog meer tot leven komt door de 3D versie waardoor het lijkt alsof je zelf op het podium staat. FOTO: P.R. In bioscoop CineCity in Vlis- singen staan voor deze week uiteenlopende voorstellingen gepland. Zo staan er drie geweldige voorstellingen van Madam Butterfly 3D op de agenda. En uiteraard zijn de EK wedstrijden van Oranje te zien op het grote filmdoek. Wat is een mooiere plek om deze wedstrijden te kijken? Redactie Vlissingen Alle wedstrijden van het Ne derlands Elftal zijn in Vlissin gen te zien. Om te beginnen de wedstrijd op 9 juni vanaf 17.30 uur. Een kaartje hiervoor kost 5 euro. De opera Madam Butterfly 3D is zondag 10 en 24 juni vanaf 11.00 uur te zien en donderdag 14 juni vanaf 20.00 uur. Luite nant B. Pinkerton heeft met een huwelijksmakelaar afgesproken om tijdens zijn dienstreis in Ja pan te trouwen met de 15 jaar oude Japanse geisha Cio-Cio- San die hij Butterfly noemt. Pinkerton keert terug naar Amerika maar beloofd Cio- Cio-San op een dag terug te ke ren. Hij trouwt met een Ameri kaanse, maar Cio-Cio-San blijft op hem wachten. Trots toont ze haar blonde kind. Als Pinker ton en zijn Amerikaanse vrouw Kate bij haar thuis komen, wil Kate het jongetje meenemen naar Ameria. Cio-Cio-San antwoordt dat als Pinkerton binnen een half uur terugkomt naar het huis hij haar zoon mag meenemen. Ze zegt haar kind vaarwel, neemt haar vaders dolk en pleegt zelfmoord. Pinkerton schreeuwt haar naam. Madam Butterfly is opgenomen in 3D, waardoor het lijkt alsof je zelf op het podium staat. Om 3D optimaal te kunnen waar nemen dien je een speciale 3D bril op te zetten. Kaarten voor de opera zijn 15 euro. ■v-Nfl uuu Middelburg In Sport- en Evenementen complex De Wetteling in Venray was het afgelopen weekend, voor de 38e keer, het zwaarste internationale judotoernooi van Nederland. Dit toernooi, georganiseerd door judovereniging Venray, kende deelnemers uit o.a. Frankrijk, België, Duits land, Tsjechië, Denemarken, Rusland en Engeland. Uiter aard waren ook een aantal Zeeuwse judoka's van de partij. Vroeg uit de veren dus voor zo'n 15 wedstrijdjudo ka's van Sportschool Geel hoed. Bij de judoka's tot tien jaar sleepte Indy Godschalk (Middelburg -28kg) een eerste plaats in de wacht. Vlissingen Door de overheid is in 2012 extra geld (intensiverings middelen) beschikbaar ge steld voor de verzorgings- en verpleeghuizen. De rand voorwaarde bij de inzet van deze gelden is dat ze alleen gebruikt mogen worden in de directe zorgverlening wat extra handen aan het bed be tekent. Werkt voor Ouderen in Vlissingen heeft ook extra geld ontvangen en heeft ge kozen voor een omscholings traject. Een groep van 24 medewerkers van de orga nisatie is begonnen met een omscholingstraject voor de functie van verzorgende. De medewerkers hebben allen een functie bij Werkt voor Ouderen buiten de zorg, onder andere in de keuken, bakkerij, winkel of in de huishoudelijke zorg, maar worden omgeschoold. Werkt voor Ouderen heeft voor dit scholingstraject samenwerking gezocht met het ROC en zij wa ren bereid om een extra klas te starten in mei. De deelnemers aan het opleidingstraject wor- den in drie jaar tijd opgeleid voor verzorgende niveau 3. De opleiding is op 10 mei gestart en op korte termijn gaan de leer lingen aan de slag in de verzor ging. Binnen de huizen gaan de 24 medewerkers aan de slag in een combinatie van werken en leren. Middelburg Chris Rutten, voorzitter van de Kamer van Koophandel Zuid- west-Nederland en oud-burge meester van Middelburg, opent de Eerste Zeeuwse Trainings- en Opleidingsbeurs op vrijdag 8 juni in het gebouw van het Waterschap in Middelburg. De beurs begint om 13.30 uur en is een business-to-business event bedoeld voor onder anderen managers, HRM-medewerkers en directieleden. Tijdens de beurs presenteren veertien Zeeuwse opleiders zich, met een aanbod op al lerlei gebied, variërend van praktische onderwerpen zoals IT-opleidingen, taalcursussen, communicatietrainingen tot meer beleidsmatige aspecten zoals coaching, teamontwikke ling en managementadvisering. De beurs duurt tot 17.30 uur. Toegang is gratis. POLAND -UKRAINE

de Faam | 2012 | | pagina 49