Ouderen Nieuws A Gezocht: Actieve 80-plussers! BeautyPlusBus in Zeeland ANBO Optisport samen Vitaal Ouder' Werkt voor Ouderen informatie Cursussen en workshops voor senioren Wij zijn op zoek naar een enthousiaste vrijwilliger voor rayon Zeeland Uitagenda Woensdag 27 juni: zomermarkt en ring- rijden in Ter Reede Vlissingen In de zomerperiode organi seert Werkt voor Ouderen diverse cursussen en work shops voor senioren: Oriëntatie Kunst Cultuur In drie bijeenkomsten ma ken de deelnemers kennis met diverse aspecten van kunst en cultuur: schilder kunst, beeldhouwkunst, muziek, poëzie en proza. Kunst kijken, zien, horen, waarderen en beleven. Data: dinsdag 5, 12 en 19 juni (14.00-16.00 uur, loca tie Ter Reede Vlissingen). Linedance In de maand augustus is elke woensdag gelegen heid om te linedansen in Ter Reede. Data: 1, 8, 15, 22 en 29 augustus (10.00- 11.30 uur, locatie Ter Reede in Vlissingen). Historische Stadswande ling Middelburg Een verrassende tocht onder leiding van een gids langs onbekend Middel burg. Onderweg vertelt de gids allerlei wetenswaardig heden over de geschiede nis en de architectuur van Middelburg. Datum: 26 juni (-14.00 -16.00 uur). Informatie: 0118-448448. Vlissingen Een Vlissingse schrijfster is begonnen aan een boek met portretten van inspire rende, sterke tachtigers. Zij zoekt hiervoor 80-plussers die nog volop in het leven staan en die daarover willen praten. Mensen die maat schappelijk of politiek actief zijn, die schrijven, werken als kunstenaar of op sportge bied, nog steeds een beroep uitoefenen... Dat kunnen ook tachtigers of negentigers zijn die iets bijzonders hebben meegemaakt in hun leven: een 'bijzonder' gezin, gave, han dicap, beroep, oorlogsverhaal, (buitenlandse) achtergrond of hobby. 80-ers die geboren zijn op Walcheren en de Bevelanden zijn er inmiddels voldoende. Dus wie geboren is op Schouwen-Duiveland en Zeeuws-Vlaanderen graag reageren. De verhalen wor den afgewisseld met gedichten van tachtigers over Zeeland. Interesse? Mail dan kort iets over uzelf en uw verhaal of gedicht naar: red.faam@whm. wegener.nl Vlissingen ANBO, met ruim 180.000 leden de grootste belangen organisatie voor senioren en Optisport, exploitant van zwembaden, fitnesscentra en andere sportaccommodaties hebben de handen ineen gesla gen voor de campagne 'Vitaal Ouder'. Via ANBO kunnen leden voordelig gebruik maken van de zwemfaciliteiten van Optisport. "Sporten is een vorm van preventieve gezond heidszorg. Hoe gezonder we blijven, hoe minder zorg we nodig hebben en hoe langer ie dereen actief kan zijn. Door de samenwerking met Optisport helpt ANBO de drempel om Leden van de ANBO kunnen tot eind 2012 met tien procent korting zwemmen bij Optisport. Zo worden zij fitter, gezon der en actiever. FOTO: BERT JANSSEN Veere De BeautyPlusBus van het Nationaal Ouderenfonds rijdt van 5 tot en met 14 juni langs zorginstellingen in de provincie Zeeland. In deze compleet inge richte mobiele beautysalon worden ouderen volledig in de watten gelegd met gratis beautybehandelingen. De BeautyPlusBus is mogelijk gemaakt door de Vrien- denLoterij. In de Beauty PlusBus krijgen de ouderen een heerlijk verwenmo ment. Zo is onder andere een gezichtsbehandeling, manicure of voetmassage mogelijk. In de bus kunnen vier ouderen tegelijk wor den behandeld. Dit gebeurt door verschillende schoon heidsspecialistes en stagiai res, die door de specialistes Ouderen die in de BeautyPlusBus komen, krijgen niet alleen een behandeling, maar ook schoonheidsproducten en tips mee voor een goede uiterlijke verzorging en gezondheid. begeleid worden. Een goed verzorgd uiterlijk is van groot belang voor het gevoel van ei genwaarde en zelfvertrouwen. De bus staat vandaag (6 juni) bij Verpleeghuis Buitenrust in Middelburg, donderdag 7 juni bij Nieuw Sandenburgh in Veere en 14 juni bij Zorgcen trum Simnia in Domburg. te sporten te verlagen", aldus Liane den Haan, directeur van ANBO. Erwin van Iersel, directeur van Optisport: "Als Optisport willen wij mensen in beweging brengen. Van alle leeftijden! Dit vanuit onze overtuiging dat mensen die regelmatig bewegen, gewoon fitter, gezonder en actiever zijn. We merken dit dagelijks bij de grote groep senioren die onze baden al bezoekt. ANBO en Optisport gaan drie jaar sa menwerken. Tot 31 december 2012 krijgen ANBO-leden 10 procent korting op zwem men bij één van de Optisport zwembaden. Nieuwe leden zwemmen een maand gratis. [advertorial] In Nederland zijn ruim een miljoen mensen met een chronische longziekte. Mensen met astma, COPD of een zeldzame chronische longziekte. Het Astma Fonds (binnenkort Longfonds) zet zich voor hen in, want longen zijn van levensbelang. Het Astma Fonds is overal in Nederland actief. voor ongeveer 3 uur per week (afhankelijk van de activiteiten) U bent hard nodig Wilt u helpen bij onze activiteiten? Wij zijn op zoek naar een penningmeester, maar ook naar mensen die ons willen helpen bij het organiseren van activiteiten rondom lotgenotencontact of bij het schrijven van websiteteksten en nieuws brieven. Mensen die zich willen inspannen voor een beter binnen- en buitenmilieu in de Zeeuwse regio zijn tevens hard nodig! Enthousiast geworden? Wilt u zich inzetten voor het Astma Fonds in Zeeland? Kijk dan op astmafonds.nl/vrijwilligers Voor meer informatie kunt u ook bellen met het Astma Fonds: 033-434 12 77. Vlissingen 6 juni, 14.30 uur Band 'De Jeugd van Toen' Swingende band met muziek uit uw jeugd Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 13 juni, 14.30 uur Hans Kazan Wervelende goochelshow Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 24 juni, 14.30 uur Ruyterstadsingers Optreden met koor Capella Veerensis Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) Oost-Souburg 15 juni, 19.30 uur Accordeonduo 'De Bintjes' Heerlijke muziek van toen en nu Nieuw Bachtenpoorte, Oranjeplein 80, Oost-Souburg (toegang is gratis) 22 juni, 19.30 uur Cabaretgroep 'Papillon' Verrassende show Gouwe Tuyn, Gouwestraat 129, Oost-Souburg (toegang is gratis) Zie voor meer activiteiten de activiteitenkalender op www.werktvoorouderen.nl 27 juni is er een zomermarkt in en rondom Ter Reede waar de Zeeuwse Ringrijders Vereniging strijden om de wisselbokaal van Werkt voor Ouderen. Op de markt vindt u tientallen kramen met o.a. sieraden, keramiek en leuke cadeautjes. Ook zijn er kramen van de Wereldwinkel en Stichting A.L.S. en is er een grote loterij voor het Elderly Home in Sri Lanka. In De Brasserie kunt u terecht voor een hapje en een drankje en op de markt zelf is er ander lekkers als ijs, friet en haring. De markt duurt van 10.00 - 16.00 uur en de toegang is gratis. Locatie: Vredehoflaan 370 in Vlissingen. www.werktvoorouderen.nl 0118 - 448 448 werktvoorouderen Rayon Zeeland organiseert al jaren activiteiten voor mensen met een chronische longaandoening. Denk aan activiteiten rondom lotgenotencontact zoals COPD lunches en excursies. Ook lobbyt het rayon actief voor een beter binnenmilieu op Zeeuwse scholen en gezonde buitenlucht. Voor het realiseren hiervan zoekt rayon Zeeland vrijwilligers.

de Faam | 2012 | | pagina 23