Zorgstroom, dichtbij mensen Weer nieuwe aanbieders in het Zorgstroom X-tra pakket Zorgstroom Bolton elektrische fiets bij Thuiszorgcentrum Zeeland Parkinson Dagbehandeling nu ook op Walcheren. Rollatordag Buitenrust: veilig gebruik van uw rollator In de afgelopen maanden hebben we weer een aantal nieuwe aanbieders in ons pakket mogen verwelkomen. Hierdoor kunnen onze pashouders steeds vaker gebruik maken van aantrekkelijke kortingen. Meer informatie over onderstaande én andere aanbieders vindt u op www.zorgstroom.nl onder het kopje voordeelpas. Heeft u nog geen X-tra pas? Meld u aan via aanmeldingenX-tra@zorgstroom.nl of via telefoonnummer 0118-684000. BOOM Kinderyoga spelend bewust bewegen Uw voordeel met de X-tra pas: 10% korting op de eerste 10 groepslessen kinderyoga io korting op de eerste 10 individuele lessen kinder yoga Bevoegd kinderyogadocente: Mathya Wielemaker Locatie Middelburg T: 064649 6345 W: www.cirkelsenhanden.nl/boom Flower-World De nieuwe bloemen- en decoratiewinkel in Vlissingen Uw voordeel met de X-tra pas: 10% korting op het gehele assortiment Walstraat 195, Vlissingen T:on8 -4419 79 W: www.flower-world.nl Marja's Beauty-Service Man of vrouw? Jong of oud? ledereen is welkom! Uw voordeel met de X-tra pas: 10 korting op alle behandelingen (uitgezonderd acties) Dorpsstraat 40,4356 AK Oostkapelle T: 06 - 5213 07 21 Wwww.marjasbeauty-service.nl Monuta de Voorzorg Uw voordeel met de X-tra pas: 10% korting op dienstverlening uitvaartverzorger, op uitvaartkist boven 600,-op rouwkaarten, inclusief standaard opmaak en enveloppen, op consumpties Monuta Crematorium of Monuta uitvaartcentrum, 15% korting op opbaring in Monuta rouwkamer of in 24-uurs rouwappartement en €ioo,- korting op het gebruik Monuta crematorium Terneuzen. Industrieweg 20, Vlissingen T: 0118-412 760 W: www.monuta.nl Pelikaan Reizen Uw voordeel met de X-tra pas*: 5% korting op vakantiereizen bij de reiswinkel in Vlissingen: Globe Reisburo Pelikaan Reizen, Coosje Buskenstraat 150; - op vakantiereizen via het online reisbureau Suntip.nl; - op de reissom van de groepsreizen op maat. 10% korting op de reissom van individuele busexcursie- reizen. *Voorwaarden kortingsregeling Zorgstroom X-trapas, zie www.zorgstroom.nl/voordeelpas Kijk voor uitgebreide informatie op www.pelikaanreizen.nl www.suntip.nl, of bezoek de reiswinkel in Vlissingen. RijbewijskeuringsArts.nl Met uw de X-tra pas betaalt u: 25,- voor rijbewijskeuring voor 70-plusser (tarief Nederlandse Zorg Autoriteit 76,80) 60,- voor rijbewijskeuring voor beroepschauffeur Kijk voor de keuringslocaties waar u met uw Zorgstroom X-tra pas terecht kunt op www.zorgstroom.nl U kunt online een afspraak maken via www.rijbewijskeuringsarts.nl, per telefoon: 06-104 445 35 (maandag t/m zondag, van 9:00 tot 22:00 uur) of per e-mail info@rijbewijskeuringsarts.nl Zeeland Tuinmeubelen Dé webwinkel voor tuin- en serremeubelen en accessoires, met een showroom in Middelburg. Kijk yoor openingstijden op de website. Uw voordeel met de X-tra pas: 10% korting op alle artikelen. Hertzweg 7D (magazijn/showroom), Middelburg 06-23998977 of 06-54977662 W: www.zeeland-tuinmeubelen In samenwerking met Forenses bv,dé specialist op het gebied van elektrische fietsen, ontvangt u als lid van Zorgstroom X-tra een aantrekkelijke korting op een Bolton elektrische fiets. Voortaan geniet u van de eerste tot de laatste kilometer. Dankzij de krachtige, instelbare trapondersteuning maakt u moeiteloos de dagelijkse ritjes in de buurt en fietstochten door andere omgevingen. De motor start zodra u de pedalen rond trapt. Daardoor fietst u bijzonder licht en ontspannen, ook heuvels op of met flinke wind tegen. Zodra u stopt met trappen stopt ook de ondersteuning. Er zijn verschillende modellen verkrijgbaar, waaronder de Bolton Dorset met extreem lage instaphoogte (15 cm!) en de sportieve Bolton Somerset. In onze Thuiszorgwinkel kunt u de fietsen beoordelen en bestellen. De fiets wordt volledig afgemonteerd en rijklaar bij u thuis, op afspraak, afgeleverd. U krijgt een duidelijke bedieningsinstructie en kunt direct van uw elektrische fiets ge bruik maken. U betaalt geen afleverkosten. Uw voordeel met de X-tra pas: Bolton Dorset van 2199,- voor 1539,- Bolton Somerset damesuitvoering van 2279,- voor 1599,- Bolton Somerset heren uitvoering van 2349,- voor 1645,- Bezoek onze winkel, laat u uitvoerig informeren en maak een proefrit. Thuiszorgcentrum Zeeland, Badhuisstraat 104,' 4381LV Vlissingen, tel.: 0118-410401 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.30 uur In Buitenrust in Middelburg is begin van dit jaar de Parkinson Dagbehandeling opgericht. Hier biedt het Multidiscipli nair Parkinsonteam een programma dat specifiek ontwikkeld is voor Parkinson- patiënten en hun mantelzorgers. De ziekte van Parkinson en aanver wante ziektebeelden (de zogenaamde Parkinsonismen) zijn complexe ziektes. Vaak gaan ze gepaard met problemen bij het bewegen, een moeilijkere ver staanbaarheid, vermoeidheid of andere symptomen die het uitvoeren van alledaagse taken bemoeilijken of zelfs verhinderen. Iedere Parkinsonpatiënt ervaart de ziekte op eigen wijze, met eigen klachten en een individueel be loop. De betrokkenheid van meerdere behandelaars bij de behandeling of begeleiding kan daarom wenselijk zijn. Multidisciplinair Parkinsonteam Het doel van het Parkinsonteam is het verbeteren van de zorg rondom cliën ten met de ziekte van Parkinson, zodat hun kwaliteit van leven behouden blijft of zelfs verbetert. Het team is breed samengesteld en bestaat uit verzor genden, fysiotherapeuten, een ergothe rapeut, logopedist, bewegingsthera peut, verpleeghuisarts en (Parkinson) verpleegkundigen. Alle behandelaars uit het team zijn gespecialiseerd in de ziekte van Parkinson. Ze zijn op de hoogte van de meest recente ontwikkelingen en werken volgens landelijke richtlijnen. Behandelprogramma Tijdens de eerste behandelweek wordt door middel van diverse gesprekken tussen de cliënt en de verschillende behandelaars een behandelplan op gesteld. Het programma bestaat uit zowel individuele als groepstherapie. In 26 weken, gedurende 2 dagen per week doorloopt men het behandelpro gramma waaruit elke benodigde be handelaar een stukje voor zijn rekening neemt. Familieleden en mantelzorgers worden nauw betrokken bij de aanpak. Hoe komt u in contact met het Parkin sonteam? Het team werkt op verwijzing van de huisarts, Parkinsonverpleegkun- dige of neuroloog. Een medewerker van het Steunpunt van Zorgstroom maakt vervolgens een afspraak voor een kennismakingsgesprek aan huis. Na dit gesprek wordt er een afspraak gemaakt bij de verpleeghuisarts en de andere leden van het team. Meer informatie? Voor meer informatie over het Parkinsonteam kunt u contact opnemen met het Steunpunt van Zorgstroom op het telefoon nummer 0118 - 684 000. Parkinson Café Elke laatste donderdagmiddag van de maand wordt in Grand Café Buitenrust het Parkinson Café gehou den. Een trefpunt waar mensen met de ziekte van Parkinson en /of Parkinsonismen, samen met familie, mantelzorgers en zorgverleners infor meel met elkaar praten en ervaringen kunnen uitwisselen. Meer informatie over het Parkinson Café is te vinden op www.pcafezeeland.nl. Achterstallig onderhoud, verkeerd afgesteld, techni sche mankementen of ondeskundig gebruik; elk jaar gebeuren er i40o,ongevallen met rollators! "Een fiets en een auto laten we regelmatig nakijken, waarom een rollator niet?" In samenwerking met EmCart organiseert Zorg stroom maandag 18 juni 2012 een rollatordag. Wij nodigen u van harte uit langs te komen! U krijgt uitleg over hoe u de rollator veilig kunt gebruiken. U krijgt onder meer antwoord op vragen zoals; hoe kan ik het besté een stoepje nemen; hoe kan ik veilig op mijn rollator zitten; en is de rollator juist afge steld voor mij? Ook kunt u de rollator laten nakijken door een van de technische adviseurs.Tijdens het 'Rollatorspreekuur'worden ter plekke eenvoudige reparaties en aanpassingen kosteloos verricht. De rollator dag vindt plaats in het Grand Café van verpleeg- centrum Buitenrust in Middelburg. U wordt ont vangen met een lekker kopje koffie of thee. PROGRAMMA 10.30 -11.00 uur Rollatorvoorlichting 11.00 -14.00 uur Rollatorspreekuur bron: npcf

de Faam | 2012 | | pagina 22