Spannende tijden voor Dok van Perry auping auping plaza Show over Rode Kaarten en voetbal (bij) namen EK op groot scherm Poortvliet NOG BETERE VENTILATIE Mozaïekfestival Haringparty Veere Veel Vlissingers gaan dagelijks de vorderingen bekijken Spannend is het in juni als het dok wordt volgepompt Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 6 juni 2012 De Faam pagina 19 Oost-Souburg Het Mozaïekfestival wordt vrijdag 8 juni voor de achtste keer gehouden. Het wordt georganiseerd door basis school 't Mozaïek om bewo ners van Oost Souburg een gezellige middag te geven. Het théma is Amerika en dat zal in de aankleding te zien zijn. Er lopen ballonvouwers en kinderen kunnen ge schminkt worden of een glit- tertattoo laten zetten. Verder is er een draaimolen, rodeos tier en springkussen. Kinde ren kunnen een beker ranja melken uit een ranjakoe. En er zijn spelletjes waarbij de ze altijd prijs hebben. Dit al les tegen een kleine vergoe ding. Voor volwassenen is er een loterij, boekenkraam en tentoonstelling met kunst werkjes van de kinderen. Het is van 15.30 tot 19.30 uur op het schoolplein van 't Kroonjuweel. Veere Junior Kamer Walcheren en Grand Café d' Ouwe Werf houden op vrijdag 8 juni de Haringparty Veere. Dit is een netwerkbijeenkomst. Aanvang is om 17.00 uur op d' Ouwe Werf in Veere. Na een welkomstwoord van burgemeester R. van der Zwaag kan om 17.30 uur de Eerste Hollandse Nieuwe gehapt worden. Kaarten kosten 25,00 euro en zijn te bestellen via de website. haringpartyveere.nl Elke dag staan er wel mensen enige tijd te kijken naar de werkzaamheden bij het Dok van Perry; het historische droogdok uit 1705. Het lag jaren onder de grond en moet na de restauratie het stralend middelpunt worden van het plan Bestevaer op het heringerichte Schel- deterrein in Vlissingen. Gerard van der Hoeven Vlissingen Het werk zit er bijna op en het ligt in de bedoeling om in sep tember op feestelijke wijze het dok te heropenen. Tot die tijd zijn er nog wel spannende mo menten voor de bouwvakkers, projectleiders en het kijkend publiek te verwachten. Zoals het terugplaatsen van de sluisdeur. Nadat de zware deur was ver wijderd werd hij overgebracht naar het Sloegebied waar geke ken werd in welke staat de deur verkeerde en daar is opgeknapt. "Dat viel alleszins mee", vertelt toezichthouder Piet Dekker, "op wat slechte plekken en roest na, verkeerde de deur in goede staat. Het bijzondere aan die deur is overigens dat hij geklonken is met klinknagels. De staalkwa- liteit van, zeg maar, de huid van de deur bleek ook nog goed. We hebben hem gestraald en van een coatinglaag zowel aan de binnen- als de buitenkant voor zien. Die moet bescherming bieden tegen nieuwe roestvor- ming." Eind juni verwacht hij dat de loodzware deur weer op zijn plaats kan worden gehesen. Het verwijderen van de deur was een riskante onderneming, zodat Dekker verwacht, dat het terugzetten ook weer spektakel zal opleveren. Sluishoofd Ondanks dat het dok dateert van het begin van de achttien de eeuw en daarmee het oudste droogdok van ons land is, wer den er al eerder diverse aanpas singen toegepast. In 1834 werd het sluishoofd vernieuwd en de oude sluisdeuren vervangen door een schipdeur. Gezien het feit dat nog oude bouwtekeningen bestonden van die herstelwerkzaamheden van 1836 konden de projectontwik kelaars die goed gebruiken bij hun restauratieplannen. Helaas moest wel veel van het oorspronkelijke houtwerk van de wandpalen, dat grotendeels was vergaan, worden vervan gen. Om toch zoveel van de oor spronkelijkheid in tact te hou den, werd gekozen voor duur en duurzaam groenhout. Belangstelling Veel oudere Vlissingers herin neren zich het Perrydok nog; het verdween tenslotte pas in 1974 onder de grond. Dat zorgde tij dens de werkzaamheden voor veel bekijks en voor de regelma tig gehouden rondleidingen was ook veel belangstelling. Eind vorig jaar werd ook be gonnen met de herbouw van de pompkelder, die volgens Dekker volledig ondergronds is aange legd. Spannend zal het worden wan neer in juni wordt proefgedraaid en het dok in zes uur tijd volle dig vol- en leeggepompt moet kunnen worden. Een breed gevormde commissie, waarin ondermeer een oud-dokmees- ter zitting heeft, gaat bekijken over de verdere invulling van het dok. Europese subsidie Voor de restauratie van het Per rydok heeft de gemeente Vlis singen een Europese subsidie ontvangen van 500.000 euro. In september zal de opening van het Dok van Perry in ieder geval niet onopgemerkt voor bijgaan. Middelburg Meindert Talma maakte een album met elf tragiko mische liedjes die ook voor voetbalhaters genietbaar zullen zijn. Denk aan liedjes over de mooiste Nederlandse voetbal(bij)namen. Aan het rampjaar van Marcel Peeper. Aan een Groningse (39) die verliefd is op een man die een beetje lijkt op recordin ternational Edwin van der Sar. Over eenmalige inter nationals die snordrager zijn, plotseling bevangen worden door faalangst, liever ano niem waren gebleven, moe ten kiezen voor welk land ze wil len spelen, het Wilhelmus niet mee durven te zingen, of stop pen met het voetbal vanwege een christelijke vriendin. En ook waarom eenmalige internatio nal en onze huidige bondscoach Bert van Marwijk wel het WK Klaverjassen won in 1975 en niet de WK-finale in 2010. Live is Talma Eenmaal Oranje met z'n nieuwe en stampende pop soul-combo De Rode Kaarten zondag 10 juni vanaf 16.00 uur in De Spot te beluisteren. Na de wedstrijd Spanje-Italië op een groot scherm. Entree 6,50 euro inclusief friet en mayo. In Veere kunnen twee voetbalwedstrijden van het Neder lands Elftal tijdens het EK bekeken worden op een groot scherm in het clubgebouw van Veere's Genoegen aan de Oudestraat. De wedstrijd Nederland-Denemarken is 9 juni vanaf 18.00 uur en de wedstrijd Nederland-Duitsland is 13 juni vanaf20.45 uur. Toegang gratis en dresscode oranje. m: 'MK. m ïm I ^rv\ ÉÉil - ...T T- Actie loopt Van 28 april tot en met 8 juni 2012. Vraag uw Auping dealer naar de voorwaarden of kijk op v Auping nights, Better days U vindt Auping Plaza op Woonboulevard Poortvliet Paasdijkweg 33 T. 0166 - 61 93 50 www.aupingplaza-poortvliet.nl openingstijden: di-do: 10.00 - 17.30 uur vrijdag: 10.00 - 21.00 uur zaterdag: 9.30 - 17.00 uur

de Faam | 2012 | | pagina 19