BLAUW GERUITE KIEL CONCEPT VERKEERSCIRCULATIEPLAN BINNENSTAD, DEEL 1: OMGEVING NIEUWENDIJK VLISSINGEN WERK IN UITVOERING PROGRAMMA WEEKEND VAN DE AMATEUR KUNST BEKEND KALENDER BEKENDMAKINGEN GEMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 6 JUNI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Rioolwerkzaamheden Kerklaan Op 29 mei 2012 is de gemeen te Vlissingen gestart met het vernieuwen van de riolering in de Kerklaan. De werkzaam heden worden 9 juli afgerond. Tijdens de werkzaamheden worden tijdelijke verkeers maatregelen getroffen. De kruisingen Kerklaan met Van Doornlaan Steengracht- straat Marnixplein Nieuwe Vlissingseweg worden in fases afgesloten voor gemotori seerd verkeer. Verkeersomleidingen worden aangegeven via bebording. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Zaterdag 9 juni 2012 staat de binnenstad van Vlissingen in het teken van het Weekend van de Amateurkunst (WAK). Ama teurs en verenigingen krijgen de kans zich te laten zien. Dit jaar ligt het accent op muziek. Programma Om 10.15 uur opent wethouder Rob van Dooren de dag op het Bellamypark. Hierna vinden er van 10.30 tot 16.30 uur diverse uitvoeringen plaats op verschil lende podia in de binnenstad. Zie voor het volledige program ma de website van het WAK. www.vlissingen.nl/wak Inloopbijeenkomst Woensdag 20 juni 2012 is er van 16.00 tot 19.30 uur een inloopbijeenkomst in het stadhuis in Vlissingen. U bent hierbij van harte uitgeno digd. Tijdens de bijeenkomst kunt u kennis nemen van de voor gestelde maatregelen en in gesprek gaan met mede werkers van de gemeente Vlissingen. Inspraak U heeft tot en met woens dag 18 juli 2012 de gelegen heid in te spreken op het concept Verkeerscirculatieplan Binnenstad. Het plan ligt ter inzage in de hal van het stad huis en op de gemeentelijke website. Naast mogelijk kri tische reacties horen we ook graag de maatregelen die u als positief ervaart. Op deze wijze kunnen we een betere afweging maken van de maatregelen. Vrijdag 8 juni 2012 15.30 - 20.00 uur Mozaiëkfestival Multicultureel wijkfeest Achipelschool 't Mozaiëk Zaterdag 9 juni 2012 12.30-17.30 uur Vlissingen on Wheels Skatewedstrijden Boulevard www.vlissingen.nl/uit Het College van B&W heeft besloten het concept Verkeers circulatieplan (VCP) Binnenstad ter inspraak te leggen. In dit plan worden ambities uitgesproken om de binnenstad aantrekkelijker, economisch vitaler en leefbaarder te maken door het nemen van ver keerskundige maatregelen. Afhan kelijk van de inspraakreacties, de financiële situatie en de priorite- ring zal het college keuzes maken. Vandaag lichten we de maat regelen voor de Nieuwendijk en omgeving toe. In de komende twee weken lichten we in de Blauw geruite kiel ook de maat regelen voor de boulevards en Aagje Dekenstraat en omgeving toe. Eenrichtingsverkeer op de Nieuwendijk (richting de Gravestraat) De Nieuwendijk is een gebied met een verblijfsfunctie. Het is niet prettig dat hier veel verkeer rijdt. Ook is het onwenselijk dat verkeer vanuit de Gravestraat doorrijdt tot het Bellamypark (en*verder). Deze maatregel wordt voorgesteld om de verkeersdruk in de Gravestraat te verminderen en de verblijfs- kwaliteit en verkeersveiligheid op de Nieuwendijk te verbeteren. Verbod voor vrachtverkeer in de Gravestraat (komend vanaf de Koningsweg) Voorgesteld wordt om een verbod in te stellen voor vrachtverkeer om de Gravestraat in te rijden vanaf de Koningsweg. Het vracht verkeer zorgt voor overlast bij bewoners van de Gravestraat. Het voorgestelde verbod moet de druk door het (zware) vrachtverkeer op de Gravestraat doen verminderen. Omdraaien rijrichtingen Nieuwstraat, Groenewoud en Sarazijnstraat Er wordt .voorgesteld om eenrich tingsverkeer in te stellen op de Nieu wendijk. Om sluipverkeer door de Nieuwstraat te voor-komen, wordt voorgesteld om de rijrichtingen in de Nieuwstraat en het Groenewoud om te draaien. Om bewoners van de Nieuwstraat/Groenewoud en omge ving de mogelijkheid te bieden om snel de parkeergarage De Fonteyne en de Spuikomweg te gebruiken, wordt voorgesteld om de rijrichting in de Sarazijnstraat om te draaien. Winterparkeren toestaan op het De Ruyterplein en de Nieuwendijk De Vlissingse binnenstad kent een Fietsers en voetgangers in de Walstraat-Zuid en op het Spuiplein In het concept VCP Binnenstad wordt voorgesteld om fietsers en voetgangers beide gebruik te laten maken van de Walstraat- Zuid (tussen de Nieuwendijk en de Kleine Markt) en het Spuiplein. De breedte van de straat en het plein maakt dit mogelijk. Door deze voorgestelde maatregel ont staan er snelle fietsroutes naar het begin van het winkelgebied in de Vlissingse binnenstad. Naast de bovengenoemde maat regelen zijn er ook verkeers maatregelen voorgesteld voor de Korenstraat, Slijkstraat, Breestraat en wordt er ingezet op het uitbrei den van het aantal fietsparkeer- voorzieningen in de binnenstad. www.vllssingen.nl/inspraak duidelijke zomer- en winterperiode. Om ook in de winterperiode de bin nenstad aantrekkelijk te houden voor bezoekers wordt er voorge steld om tussen 1 oktober en 1 april parkeerplaatsen in te richten op het De Ruyterplein en een deel van de Nieuwendijk. Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ontvangen: 1. kappen boom Burgemeester Stemerdinglaan 158 (24-05-2012) 2. uitbreiden woonhuis Padweg 4 (25-05-2012) 3. plaatsen tuinhuis Vlissingse- straat (K)27 (25-05-2012) 4. realiseren 4 studio's en 1 appartement hoek Schelde- straat/Bouwen Ewoutstraat (30-05-2012) 5. bouwen dakterras met balusstrade Vrouwestraat 10A (30-05-2012) 6. vervangen kozijnen Burgemeester Stemerdinglaan 56 (30-05-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben* verleend: 1. bouwen balkon Amstelstraat 51 (24-05-2012) 2. opslaan non-ferro metalen in bestaande loods Denemarken- weg 1 (30-05-2012) 3. plaatsen tankplaats Europaweg Zuid 2K/2S (29-05-2012) 4. bouwen woning Ritthemsestraat 31 (29-05-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Verleende Drank- en Horecavergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1. verlenen horecavergunning Nieuwendijk 52 (31-05-2012) 2. verlenen exploitatievergunning met terras Nieuwendijk 52 (31-05-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden, betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Verleende omzettingsvergunningen: In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. omzetten zelfstandige woon ruimte in onzelfstandige woonruimte Scheldestraat 66a (24-05-2012) 2. omzetten zelfstandige woonruimte in onzelfstandige woonruimte Jozef Israelslaan 33 (24-05-2012) 3. omzetten zelfstandige woonruimte in onzelfstandige woonruimte Singel 114 (24-05-2012) 4. omzetten zelfstandige woonruimte in onzelfstandige woonruimte Bosjeslaan 6 (24-05-2012) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bij behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afdeling Publieks- zaken (tel. 0118-487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen

de Faam | 2012 | | pagina 10