Afscheidrecepties ADRZ erkend als één van de 40 Hepatitis Behandelcentra in Nederland 50.000ste verwijzing via het Zorgportaal Eerste Zeeuwse Compressiedag 20 juni 2012 Huys ter Schelde in Koudekerke ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS Beide recepties vinden plaats in het personeelsrestaurant van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, Locatie Goes:'s Gravenpolderseweg 114, eerste verdieping. Belangstellenden zijn van harte welkom. De heer drs. H.W.O. Roeters Van Lennep, cardioloog neemt na ruim 31 jaar als medisch specialist werkzaam te zijn geweest afscheid van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis op vrijdag 15 juni 2012 van 15.00 uur tot 17.00 uur. De heer drs. M.C. Bins, longarts neemt na ruim 29 jaar als medisch specialist werkzaam te zijn geweest afscheid van het Admiraal De-Ruyter Ziekenhuis op donderdag 21 juni 2012 van 17.00 uur tot 18.30 uur. Op dinsdag 15 mei 2012 werd huisarts Eric Russen Groen uit Vlissingen verrast met een slagroomtaart. Hij kreeg deze in handen van Hans de Brouwer, coördinator huisartsen van het ADRZ. Huisarts Russen Groen voerde de 50.000ste verwijzing in via het Zorgportaal van het ADRZ. Het Zorgportaal is een digitaal verwijzigingssysteem wat inmiddels door meer dan 90% van de huisartsen gebruikt wordt. Het Saskia Roel loos (foto): 'Zwachtelen is een vak apart.' Niet voor niets dat hier tijdens de Eerste Zeeuwse Compressiedag vanuit verschillende invalshoeken de aandacht op wordt gevestigd. Het programma bestaat uit een centrale lezing door Annemie Galimont, dermatologe ADRZ en vier verschillende workshops. Volop mogelijkheid dus om alles te weten te komen rondom het thema compressietherapie. De dag wordt georganiseerd voor professionals. Wie meer informatie wil of belangstelling heeft om de Eerste Zeeuwse Compressiedag te bezoeken kan kijken op www.wondconsult.nl of telefonisch contact opnemen met de poli dermatologie van het ADRZ. De MRI scan kan op veel vragen een antwoord geven. We kunnen bij voorbeeld zien of er letsel of beschadiging is aan banden van knieën, of scheurtjes in de meniscus. De uitslag van de scan wordt verstuurd naar de huisarts, waarvan u ook de uitslag krijgt. Afhankelijk van de bevindingen op de MRI scan wordt de behandeling bepaald. De MRI scan wordt binnen vijf werkdagen uitgevoerd. U krijgt daarna snel de uitslag van de huisarts. Het aantal aanvragen voor dit onderzoek via de huisarts neemt toe. Daarom worden er dagelijks meerdere van deze onderzoeken gedaan. De afgelopen periode werden er gemiddeld vijftien scans per week voor de huisarts gemaakt. De Nederlandse Vereniging van Maag-Darm-Leverartsen en de Vereniging van Internisten hebben het ADRZ erkend als Hepatitis Behandelcentrum. De erkenning betekent dat specialisten en verpleegkundigen van het ADRZ in Vlissingen werken volgens de laatste richtlijnen en goede zorg bieden aan patiënten met deze leverziekte. Kijk voor alle 40 centra op www.hepatitis.nl Zorgportaal werd in gebruik genomen in het najaar van 2010. De behandelend huisarts kan gegevens van ADRZ-patiënten via het Zorgportaal inzien. De toepassing bestond al eerder, maar is nu zo ingericht dat de huisarts direct inzage heeft in alle relevante gegevens zoals uitslagen van onderzoeken, voorgeschreven medicijnen en behandelingen. De digitale inzage mogelijkheid maakt bellen, mailen of faxen in de meeste gevallen overbodig. Het Zorgportaal biedt eveneens de mogelijkheid om nuttige informatie als telefoon nummers voor spoedoverleg of werkprotocollen na te slaan. Uiteraard is het inzien van gegevens streng beveiligd en aan strikte voorwaarden verbonden. Alleen wanneer sprake is van een "behandelrelatie tussen arts en patiënt mogen gegevens worden ingezien. Wie meer informatie wil over de regels rond inzien van gegevens kan bellen naar ASK (Advies,Signalen en Klachten) van Klaverblad Zeeland 0113-212783 (van 9.00 -13.00 uur) of mailen naar ask@klaverbladzeeland.nl. De individuele patiënt behoudt het recht om bezwaar te maken tegen inzage van zijn of haar gegevens. Formulieren hiervoor zijn na legitimatie verkrijgbaar bij de receptie van de locaties van het ADRZ. Huisarts Eric Russen-Groen uit Vlissingen krijgt een slagroomtaart omdat hij de 50.000ste verwijzing deed via het Zorgportaal ADRZ. Compressie krijgt meer en meer de aandacht en de waardering die dit specifieke vakgebied toekomt. Waar tot niet zo lang geleden zwachtelen werd gezien als een kunstje dat iedereen er wel zo'n beetje bij kon doen, is er nu in brede kring het besef doorgedrongen dat goede compressietherapie een professionele deskundigheid van betrokkenen vraagt. De beide verenigingen hebben samen dit netwerk van 40 behandel centra opgezet om de kwaliteit van de zorg aan mensen met hepatitis hoog te houden. De goede kwaliteit heeft onder andere betrekking op de toegankelijk van deze zorg, op de samenwerking met andere specialisten zoals bijvoorbeeld internisten,oncologen of gynaecologen en op de beschikbaarheid van gespecialiseerd verpleegkundigen. Op dit moment voldoen dus 40 ziekenhuizen aan de kwaliteit- en kwantiteitseisen om als hepatitis behandelcentrum erkend te worden. Binnen deze centra heeft de zorg voor patiënten met virale hepatitis speciale aandacht. Een infectie met het hepatitis B of C virus kan leiden tot ernstige leverschade (cirrose) en uiteindelijk zelfs tot de dood door leverfalen of leverkanker. In Nederland zijn naar schatting meer dan 100.000 patiënten met chronische hepatitis B of C. Helaas zijn velen van hen niet gediagnosticeerd. Behandeling van virale hepatitis is goed mogelijk maar behandelschema's zijn lastig en het gebruik van de geneesmiddelen vergt specifieke expertise. Iedere behandeling is als het ware maatwerk, specifiek voor die ene patiënt. Als éen goede behandeling tijdig wordt gegeven kunnen levercirrose en leverkanker bij bijna alle patiënten worden voorkomen. Vroege opsporing en behandeling is dus van groot belang. dr. A.A. Tanis, maag- lever- darmarts UNDERSTANDING HEPATI Colofon Vragen of reacties naar aanleiding van deze advertentie kunt u sturen naar Af deling Communicatie, Postbus 3200,4380 DD Vlissingen, email info@adrz.nl. Eindredactie: Afdeling Communicatie ADRZ (Jacqueline van de Kreeke) Fotografie: Peter Wijkhuys Opmaak: de Wilde Zeeuw, Terneuzen

de Faam | 2012 | | pagina 23