Stad VOLkoren FINN COMFORT FINNAMIC- PROMOTIE Finn Comfort Tijdens de braderie op zaterdag 2 juni van 10.00 - 16.00 uur in onze winkel Festival van 't Mozaïek 2012 Exposities Walcheren Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 mei 2012 De Faam pagina 21 Oost-Souburg Alweer voor de achtste keer houdt basisschool 't Moza- iek aan de kroonjuweel 7 in Oost-Souburg het jaarlijkse Mozaïekfestival. Dit feest is acht jaar geleden in het leven geroepen om bewoners van Oost Souburg een gezel lige middag te geven waar jong en oud van kan genie ten. Dankzij verschillende sponsors zoals de stichting Moerman, l'Escaut, Woon- burg, Marsaki en Horren, com wordt het dit jaar een groter festival dan ooit. Het festival wordt dit jaar ook voor het eerst gehouden op het schoolplein van de nieu we school 't Kroonjuweel. Het thema is Amerika en dat komt in de aankleding tot uiting. Er zijn tussen 15.30 en 19.30 uur allerlei activiteiten zo als ballonkunstenaars, een draaimolen, een rodeostier een springkussen. Ook zijn er spelletjes te doen met al tijd een prijsje. Er is zelfs een loterij waarbij de hoofdprijs een Nintendo 3DS is. En tegen een kleine prijs kun nen kinderen geschminkt worden of een glittertattoo laten zetten. Ook is er voor de kinderen tegen een kleine prijs een portie friet, een broodje met een snack, popcorn of zelfgemaakt gebak met als toetje een ijsje. En de ran jakoe zorgt voor een beker drinken. In kraampjes zijn kunstwerken te koop die door de kinderen zelf zijn gemaakt. Ook is er een boe kenkraam. Koren treden tijdens het VOLkoren festival op uiteenlopende locaties in Middelburg op. FOTO: P.R. Luisteren naar zeemansliede ren, gospels, popsongs, volks liederen, gouwe ouwen of een klassiek repertoire gezongen door een groot aantal ver schillende koren, dat kan tij dens het VOLkoren festival op zaterdag 2 en zondag 3 juni in het centrum van Middelburg. Sharon Notebaart Middelburg Op beide middagen (van 13.00 tot 16.30 uur) zijn tegelijkertijd op ruim twintig locaties in de oude Middelburgse binnen stad optredens van allerhande koren en ensembles te beluis teren. De centrale locatie is het Abdijplein, de meeste optredens zijn in kerken en andere binnen- locaties. Er is geen jury aanwe zig, maar wel veel luistergenot en voor jong en oud toeganke lijk. Dit jaar opent VOLkoren al op vrijdagavond 1 juni op het Abdijplein. Het evenement op deze avond begint om 20.00 uur met optredens van onder andere de Sea Sound Singers en popkoor Seaside Rendez-vous. Daarnaast zijn er verschillende verrassende intermezzo's. De zaterdag- en zondagavond wor den zoals gebruikelijk afgesloten met twee meezingnummers op het Abdijplein, van 16.45 tot 17.30 uur. De liedteksten zul len boven het podium op de lichtkrant meelopen. Dit jaar worden de meezingoptredens verzorgt door onder andere Vocal Sound, The Lighthouse Singers, Popkoor Divers, Shan- tykoor De Kanaken, popkoor X-stream, Sparkling People, MOVE en Zeevrouwenkoor Oog Tij. Ook staat de kunst en cultuurroute dit jaar in het thema van VOLkoren Mid delburg. Dit betekent dat op zondag 3 juni tal van galeries, ateliers, musea en kunst- en an tiekzaken hun deuren openzet ten voor publiek. Sharon Notebaart De Pluyme In expositieruimte De Pluy me in Middelburg exposeert Annie Thieleman tot 7 juni zeer fantasievolle schilde rijen. Ook zijn er werken te zien die nog niet eerder ge- exposeerd zijn. Pakhuis 22 Tjeerd Brakema exposeert op zondag 3 juni zijn in werk in Pakhuis 22, tijdens de kunst- en cultuurroute, in Middelburg. De expositie bevat recent werk van Tjeerd in zijn eigen expressieve schilder- en tekenstijl. Mon Capitaine Nieuw werk van Magdeleen van Eersel is te zien vanaf 3 juni tot en met 1 juli elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur te zien in Mon Capitaine in Middelburg. De opening van deze expositie is op zon dag 3 juni om 14.00 uur. Galerie De Norenburgh De zomerexpositie van Ga lerie De Norenburgh in Middelburg bevat veel ver schillende werken, zoals de ingetogen Momenten van Mark van den Heuvel (as semblages), indringende luchtfotografie van de inter nationale vermaarde foto graaf Karei Tomei, stoer en ingetogen keramisch werk van Stephan Cuvelier, bron zen 'lolettes' van Cecile Cu velier en overweldigend fraai glaswerk van Bibi Smit. De Drvkkery Een foto van de vrijwilligers van de Middelburgse reddingsbri gade in actie tijdens een ijsoe- fening dit jaar is genomineerd voor de wedstrijd 'Vrijwilli gerswerk in beeld'. De genomi neerde foto's komen te hangen in boekhandel De Drvkkery in Middelburg. Leden van de Middelburgse Van Dixhoorn- brigade gingen in februari bij het Veerse Meer te water tussen het ijs om zo te oefenen hoe je iemand uit een wak kan redden. De opening van de expositie is op woensdag 6 juni om 16.30 uur, waar meteen bekend wordt gemaakt wie de twee winnende foto's heeft gemaakt. De foto's blijven ongeveer vijf weken han gen. www.de-drvkkery.nl Timmerfabriek Het driedimensionale werk Musterbau van beeldend kun stenaar Wolfgang Ellenrieder is tot en met 3 juni in de Tim merfabriek in Vlissingen te zien. Naast het beeldende kunst project zijn er nog een aantal (foto) tentoonstellingen te zien over de voormalige KSG-werf en de historie van De Timmer fabriek. Wolfgang Ellenrieder werkt als docent op de Hoch- schule für Bildende Kunst en inspireerde elf van zijn studen ten om deze museale sculptuur tpe te eigenen met hun werk. Zijn uitnodiging aan studen ten, de opbouw van dit werk op deze locatie en de planvorming om een deel van de Timmer fabriek te ontwikkelen tot een Kunsthal en Bureau Zeeland voor Beeldende Kunst sluiten nu naadloos op elkaar aan. galeriedenorenburgh.nl wolfgang-ellenrieder.de De gehele dag is er een medewerker van Finn Comfort aanwezig voor passend advies. Probeer zelf uit: de vrijetijdsschoen die uw voeten dynamisch afwikkelt en uw gewrichten, knieën, rug en wervels ontziet cottelli PODOLOGIE 8l SCHOENEN '"-•TV,-. v,',*-v l dames- en herenschoenen

de Faam | 2012 | | pagina 21