Somber over economie Sensoor Politie betrekt burgers bij inbraken wuse 5M www.wakzeeland.nl Woensdag 30 Mei 2012 Soms hoef ik alleen maar te luisteren' Slapen Drinkt jniek Partijen Bruiioücn Hotel Zon iek uitzicht Feesten Partijen Bruiloften Vergaei Strand Eten Drinken Vergaderen Unieke locaties a ••often Vergaderen Uniek uitzicht Fees te e Hotel Eten Drinken Vergaderen Zee •eren Uniek uitzicht Feesten Partijen Bruiloften Hotel Eten Drinken H> - :.H;r:Kë^ Uniek uitzicht Sales T 0118 - 410 502 uruiicften Drinken Eten Feesten Partijen Brüiiofi ACTIES KLIK WIN Win een verblijf bij Landal GreenParks voor zes personen Ondernemers verwachten verlies banen Een culinaire ontdekkingsreis! Aanstaand weekend www.sensoor.nl Verzilver uw goud! wisselkantoor ALLE Milner Milner GRATIS WEEK VAN DE AMATEURKUNST 3 fUO - 3?UI De Faam Jaargang 113 Nummer 22 Oplage 54.435 Vorige week was de eerste zomerse dag nog aan Walcheren voorbijgegaan, toen was het bij ons 17 graden door de frisse zeewind en elders in het land 25 tot 30 C. Bij Mrs Jones Wijnbar aan de Korte Geere in Middelburg was het heerlijk toe ven op het zonnige terras. foto: ingrid borger Meld je aan als vrijwilliger bij Sensoor Zeeland 0113 - 256 895 Bruiloften Ve Mfru+Oorc Ifeicht Bruiloften Hotel Drinken RESTAURANTS en' Uniek 1 4 sterren www.amadore.nl Bo Goes Kamperland Middelburg Vlissingen Amadore Grenzeloos Gastvrij amadore.ni Klik&Win www.deweekkrant.nl/actie wachting is dat de werkloos heid in Zeeland net als in dè rest van Nederland in 2012 verder oploopt. Tot nu toe ligt deze nog wel onder het landelijke gemiddelde. De omzetontwikkeling laat ten opzichte van het eerste kwar taal een voorzichtig herstel zien, maar is per saldo nog wel negatief. Zeeuwse ondernemers be oordelen het economisch kli maat nog altijd als negatief. Zo verwachten ze aan het eind van dit tweede kwartaal minder omzet te hebben gerealiseerd dan het voor gaande kwartaal. Dit komt vooral omdat de consument de hand op de knip houdt. Wel denken ze meer omzet vanuit hun buitenlandse ac tiviteiten te realiseren. Door deze onzekere marktomstan digheden verwacht een kwart van de bedrijven banen te moeten schrappen. Zo blijkt uit de regionale conjunc tuur enquête (COEN) van de Kamer van Koophandel. Herstel Het herstel in Zeeland blijft ook achter bij het landelijk gemiddelde. Dit herstel komt vooral voor rekening van de Zeeuwse export. Het aantal bedrijven dat meer groei vanuit hun buitenlandse ac tiviteiten denkt te realiseren is in het tweede kwartaal groter dan het aantal met een afname (19% tegen 13%). Echter ook hier geldt dat het beeld landelijk wat gunstiger is. Door de sterke internatio nale oriëntatie is de export normaal gesproken een be langrijke stuwende factor voor de Zeeuwse economie. Momenteel kan de licht po sitieve exportontwikkeling de negatieve trend bij de bin nenlandse bestedingen nog onvoldoende compenseren. Redactie Middelburg Zeeland is een van de provincies waar momenteel relatief veel ba nen verdwijnen. Bijna een kwart van de Zeeuwse ondernemers ver wacht in het tweede kwartaal een krimp van het personeels bestand. Slechts een op de tien bedrijven heeft extra personeel nodig. Landelijk is deze trend iets minder negatief. De ver- Middelburg De Politie Zeeland heeft aan gekondigd dat zij de bevolking beter gaat informeren over wo ninginbraken. Mogelijk zijn er dan meer getuigen die kunnen helpen bij het oplossen ervan. De laatste jaren is het aantal woninginbraken met 70 procent gestegen (van 800 in 2006 naar 1350 in 2011). Een andere ontwikkeling is dat de communicatie van Politie Zeeland via nieuwe en social media specifiek gericht wordt op de burger naast de pers. Vanwege deze twee redenen heeft Politie Zeeland besloten om de communicatiestrategie rondom woninginbraken te veranderen. Stortvloed Hoewel de politie hierdoor meer berichten gaat verspreiden, den ken zij niet dat er een stortvloed aan berichten en informatie wordt verspreid. Tijdens de startfase communiceren zij nog niet over pogingen tot inbraak en inbraken in vakantiewonin gen. Eerst wordt het effect beke ken van de andere berichten. Social media De politie is van plan om, zo spoedig mogelijk na een wonin ginbraak, de informatie rond te sturen. Dat doen zij via Twitter, nieuwsberichten op de website politie.nl/zeeland en persbe richten. Een extra mogelijkheid tijdens een heterdaadsituatie is de inzet van het Burgernet, ondersteund met Twitterberichten. Hierbij betrekt de politie onmiddellijk mensen in de omgeving van de inbraak en 'organiseren' zij ex tra ogen en oren. SüfiSSüaw** VLISSINGEN (2 3 juni 2012) #1 www.amuseme.nl Wie een verdachte situatie ziet of informatie heeft kan bellen: 0900-8844 of anoniem 0800- 7000. www.politie.nl/zeeland Inkoop van goud, zilver en munten Piet Heinstraat 2b 4461 GL Goes T 0113-217666 Bijv. Lente graskaas 30+ in plakken. 2 pakken 200 gram Actieprijs per kilo 5.77 Open: di. t/m za. 09.30 -17.00 uur www.goudwisselkantoor.nl Voor de programma's zie de pagina in deze krant

de Faam | 2012 | | pagina 1