r r 3 6 3 1 4 7 8 5 6 5 4 1 2 4 7 4 6 3 8 5 2 9 6 9 4 8 3 7 5 2 6 Horoscoop m Ram Stier Tweelingen Kreeft Leeuw Maagd gfg Weegschaal Schorpioen Boogschutter Steenbok Waterman Vissen Extreem liefdesverdriet Terug naar jaren zestig tfCiiilH '"1 Alle reden voor wraak Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 30 mei 2012 De Faam pagina 12 ik Het is jouw goed recht om je vast te houden aan situaties uit het verleden, maar besef wel dat je daarmee die situaties heel veel macht geeft. De macht om zelfs jouw toekomst te beïnvloeden. Wil je dat? Je kunt je een slachtoffer voelen en los van het feit of dat terecht is, het biedt in elk geval een goede gelegenheid om de stap naar vergeving te maken. We doen al lemaal wel eens domme dingen, toch? Als jij bezig blijft met de emoties die je van jezelf niet mag voelen, maak je die emoties groter dan nodig. Je hoeft niet uit die emoties te handelen Begin met ac cepteren dat je mag voelen wat je voelt. Als je nu eens stopt met in te vullen hoe die ander gaat reageren of wat die ander denkt, wordt het eenvoudiger om hulp te vragen. Deze week krijg je hier een mooie gelegenheid voor. Als je jezelf deze week afvraagt waarom jij blijkbaar nooit recht hebt op een beetje voorspoed, begin dan met het waarderen van alles in je eigen leven. Zie je hoeveel je al hebt ontvangen? -titf j)J Vertrouwen is lastig als je een ander hierbij een grote rol geeft. Het gaat er niet om of je die ander kunt vertrouwen, maar of jij er op vertrouwt dat je alles op jouw pad aankunt. Daar begint het mee. Dit zou een emotioneel weekje kunnen worden. Alles staat namelijk in het teken van gevoel en de keuze om deze emo ties weg te duwen of om ze te accepteren zoals ze komen. Jij mag het zeggen. Als je vasüoopt in een oordeel, van jezelf of van een ander, is dat een mooi moment om eens te onderzoeken hoe jij je laat beperken door koppigheid. Jouw waar heid is niet automatisch ook dé waarheid. Als je zo druk bezig bent om alles 'wat niet werkt' te herstellen, loop je de kans mis om in te zien of het wel de bedoe ling is dat je het herstelt. Misschien is het wel gewoon uitgewerkt. Klaar. Afgerond. Iedere situatie is het gevolg van jouw denken en doen. Als je behoefte hebt aan rust en het maar niet vindt, is het belangrijk om te kijken naar jouw innerlijke onrust. Probeer je iets te ontlopen? Als je jezelf steeds weer opwerpt als 'de verzorger' van anderen, ook als het ten koste gaat van jezelf, besef je op een bepaald moment niet meer hoe krachtig je werkelijk bent. Doe eens een stapje terug. Acceptatie speelt hu een grote rol. Het is belangrijk om bewust te kiezen de ander te behandelen zoals je zelf behan deld wilt worden. Het kan een lastig proces zijn, maar het brengt je een hoop rust. Puzzel mee! ui- achtige plant elektr. kunst taai kortom diepte kompas streek manne lijk dier voeler muziek- noot- tocht ge rechts bode T T T 9 T 8 stellig 3 rivier in Frankrijk overzet- vaartuig koper groen - kerk gezang muziek noot doop getuige 2 zuig- buisje geeste lijke visje kaarten- boek schamel T Engelse taxi kook gerei rook gerei 7 stad in Duits land 6 speler T 5 water met zout vrouw wieler baan bal spel zeebeer 10 T Euro peaan Euro peaan blad groente klap roos rund dieren geluid furie voertuig persoon lijk vnw. bij woord uit gangs punt 4 winter sport 1 bos- gang 1 23456789 10 Puzzelland Hoe kan hij zo stom zijn? Je denkt het regelmatig bij het denken en handelen van de hoofdpersoon. Hij is schrijver en is meteen verkocht als de bloedmooie Snoep hem benadert. Als lezer voel je op je klompen aan dat Snoeps belofte van monogamie weinig waard is. Ververs jonge schrijver is er echter zeker van dat ze zich beiden aan hun belofte zullen houden. Als blijkt dat Snoep het toch niet zo serieus neemt, komt dat keihard aan. Een lijntje coke en pillen om moei lijke omstandigheden te trotseren waren er al. Nu zijn vriend Alex voor de verandering niet in de bajes zit, vindt hij zich zielig ge noeg om ook een heroïne te proberen. Want dat was het enige wat de Kanarie hem niet wilde verkopen. Je kunt je ergeren aan de slappe houding van de hoofdper soon, maar tegelijk voel je dat zijn extreme liefdesver driet oprecht is. Mark Verver, SnoepMar mer, 16,95. Konrad Simonsen is na zijn hartinfarct nog maar net weer aan het werk. Dat weerhoudt hem er niet van bij tijd en wijle betweterig te zijn en medewerkers bot te behandelen. Dankzij zijn resultaten voor de afdeling Moordzaken in het verleden wordt het allemaal geaccep teerd. In Verraad leren we Simonsen echter ook op een heel andere manier kennen. Tussen de oude en nieuwe moordzaak door nemen Lotte en Soren Ham mer de lezer mee naar de jaren zestig van Simonsen zelf. Terwijl hij als politie agent de gevestigde orde vertegenwoordigde had hij nadrukkelijk contacten met jongeren die aan de andere kant van het politieke en maatschappelijke spectrum stonden. Door de nasleep van zijn hartaanval gaat hij terug naar de tijd waarin hij nauw met Rita verbonden was. Juist daardoor is de thriller het lezen meer dan waard! Lotte en Soren Hammer, VerraadBruna, 19,95. JLcsssmjL-d LOTTE SOREN Bi 'IS HÜ 1 f|L IJ §yf 11 BLIJF DICHTBIJ Ray Levine heeft een zeldzaam merkwaardig beroep. Ooit was hij een veelbelovend persfotograaf. Nu laat hij zich door allerlei mislukkelingen die graag een bekendheid zouden zijn inhuren om paparazzo te spelen. 17 jaar geleden had hij meer dan zomaar contact met nachtclubda nseres Cassie. De moord op Stewart Green veran derde dat van de ene dag op de andere. Terwijl Ray wegzakte in de beerput van zijn eigen verdriet en angsten, vond Cassie, onder haar eigen naam Mega, een ander leven als echtgenote en moeder. Nu 17 jaar later ook Carlton Flynn ver dwijnt, neemt rechercheur Jack Broome alles nog eens onder de loep. Langzaam maar zeker ontstaat een beeld met een onverwacht patroon... Het lijkt allemaal zo mak kelijk en naadloos in elkaar over te vloeien. Een teken van Cobens vakmanschap! Harlan Coben, Blijf dichtbij, Boekerij, 19,95. Sudoku 3 85

de Faam | 2012 | | pagina 12