BLAUW GERUITE KIEL LAMMERENBURG EN PAAUWENBURG EN NOLLESTRAND EXTRA AANDACHT VOOR GROOT VLISSINGEN WERK IN UITVOERING PROGRAMMA WEEKEND VAN DE AMATEUR KUNST BEKEND INLOOPBIJEENKOMST CONCEPT VERKEERS CIRCULATIEPLAN BINNENSTAD VLISSINGEN KALENDER BLAUWE VLAG VOOR BADSTRAND VERGADERSCHEMA GEMEENTERAAD AANGEPAST BLUE FLAG BEKENDMAKINGEN GEMEENTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 30 MEI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Rioolwerkzaamheden Kerklaan Dinsdag 29 mei 2012 start de gemeente Vlissingen met rioolwerkzaamheden in de Kerklaan. De werkzaamheden bestaan uit het vernieuwen van de riolering en herstraten van de weg. Ze worden 9 juli afgerond. Tijdens de werk zaamheden worden tijdelijke verkeersmaatregelen getrof fen. De kruisingen Kerklaan met Van Doornlaan Steen- grachtstraat Mamixplein Nieuwe Vlissingseweg worden in fases afgesloten voor gemo toriseerd verkeer. Verkeersom- leidingen worden aangegeven via bebording. Rioolwerkzaamheden Koestraat en Samaritaan straat Op woensdag 30 mei 2012 wordt gestart met rioolwerk zaamheden in de Koestraat en Samaritaanstraat. De werk zaamheden zijn op 8 juni 2012 afgerond. www.viissingen.nl/ werkinuitvoering Zaterdag 9 juni 2012 staat de binnenstad van Vlissingen in het teken van het Weekend van de Amateurkunst (WAK). Ama teurs en verenigingen krijgen de kans zich te laten zien. Dit jaar ligt het accent op muziek. Het programma is vastgesteld en kan worden ingezien op www.vlissingen.nl/wak. Donderdag 31 mei 2012 orga niseert de gemeente Vlissingen een inloopbijeenkomst van 16.00 tot 19.30 uur in het stad huis. Geïnteresseerden kunnen kennis nemen van de plannen omtrent het concept Verkeers circulatieplan Binnenstad en in gesprek gaan met mede werkers van de gemeente. Het plan ligt van 31 mei t/m 18 juli 2012 ter inzage in het stadhuis en is gedurende deze peri ode ook te raadplegen op de gemeentelijke website. www.vlissingen.nl/inspraak Zaterdag 2 juni 2012 10.00-16.00 uur Open Havendag Scheldepoort, Ritthem Zaterdag 2 juni 2012 22.00 uur DertigPlusNacht Dansfeest Arsenaaltheater www.viissingen.ni/uit De gemeente Vlissingen gaat vanaf 31 mei 2012 extra acties uitvoeren om de leefbaarheid in Groot Lam- merenburg en Paauwenburg te versterken. "De acties vloeien voort uit de succesvolle aanpak in het Middengebied en de Scheldestraat in 2010 en 2011", zegt burgemeester René H. Roep. "Met zeven andere partijen, waaronder de Belasting dienst en Orionis Walcheren, pak ken we misstanden aan en bieden we maatschappelijke ondersteuning waar dat nodig is. Nieuw is dat we ook proberen om mensen zonder werk te koppelen aan een baan in de buurt", aldus de burgemeester. "We vormen net als in 2010 voor onge veer een jaar een interventieteam. Het is onze bedoeling om samen met de bewoners het wonen in Groot Lammerenburg en Paauwen burg prettiger te maken." Stimulans Het eerste interventieproject in het Middengebied en de Schel destraat liep tot medio 2011 en zorgde voor een meetbaar veiliger gevoel. Burgemeester Roep: "Het stimuleert ons natuurlijk enorm dat we zowel van inwoners als van de deelnemende partijen veel po sitieve reacties krijgen. We hebben uiteindelijk de ambitie om in heel Vlissingen extra acties te voeren om de leefbaarheid te versterken. Nu is eerst voor de locatie naast het Middengebied gekozen. Overi gens zijn we in het Middengebied en de Scheldestraat niet helemaal gestopt. Een speciaal Controleteam controleert regelmatig of inwoners zich aan de regels blijven houden en afspraken worden nagekomen." Samenwerking Het succes van het interventieteam is volgens de burgemeester de nauwe samenwerking. "Vanwege een spe ciale afspraak kunnen de partijen al hun gegevens bij elkaar leggen. Zo lichten we alle huishoudens door, maar we komen alleen bij mensen aan de deur als daar aanleiding toe is. Bijvoorbeeld als de gegevens tegenstrijdig zijn of als we denken dat we iemand kunnen helpen. Het kan zijn dat we iemand erop wijzen dat hij recht heeft op huurtoeslag, terwijl we de uitkering van iemand anders stopzetten. Orionis gaat de werkgelegenheid in de buurt in kaart brengen. Ze kijken dan of ze mensen zonder baan uit het gebied kunnen matchen met een werkgever." Net als de afgelopen anderhalf jaar organiseert het intervéntieteam ook grootschalige acties. De Politie int openstaande boetes en contro leert zoveel mogelijk voertuigen. De Belastingdienst vordert belas tingschulden in. Deze controles zijn uitsluitend gericht op het op sporen van personen die zich niet aan de wet- en regelgeving houden. De gemeente vormt het inter ventieteam samen met de Belas tingdienst, Orionis Walcheren, Inspectie Sociale Zaken en Werk gelegenheid (voorheen SIOD en Arbeidsinspectie), Uitvoeringsinsti tuut Werknemersverzekering, Soci ale Verzekeringsbank, het Openbaar Ministerie en Politie Zeeland. Op 22 mei 2012 heeft het presi dium van de gemeente Vlissingen besloten tot een aanpassing van de vergaderstructuur in de maand juni. Dit vanwege een verandering in behandeling van de kadernota en het komende EK voetbal. Wijzigingen De bijzondere raadsvergade ring van 7 juni 2012 over de kadernota komt te vervallen De kadernotitie wordt op 14 juni 2012 tijdens de commis sie Al'gemeen Bestuur in de reguliere vergadering behandeld De raadsvergadering van 28 juni 2012 wordt verzet naar 26 juni, hier komt ook de kader notitie aan de orde De bijeenkomsten starten om 19.30 uur en vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. www.vlissingen.nl/gemeenteraad Het Badstrand en het Nollestrand zijn voor de negende keer op rij on derscheiden met een Blauwe Vlag. Wethouder Jacques Damen ontving beide vlaggen op 25 mei in Noord- wijk aan Zee, een dag later wapper den ze op de Vlissingse stranden. De Blauwe Vlag bestaat dit jaar 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan is een jubileumlogo ontwikkeld. De Blauwe Vlag is een internationale milieu-onderscheiding, die jaarlijks wordt toegekend aan stranden en jachthavens die aan de campagne deelnemen en aangetoond hebben schoon en veilig te zijn. Dit bete kent onder andere dat het zwem water van uitstekende kwaliteit is, het strand wordt schoongehouden, er voldoende douches, toiletten en afvalbakken aanwezig zijn, er red dingsmaterialen en een EHBO-post op het strand aanwezig zijn en dat er voorlichtingsactiviteiten worden georganiseerd over bescherming van het natuurlijk milieu van zee, strand en duinen. www.vlissingen.nl/strand Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een om gevingsvergunning hebben ont vangen: 1. plaatsen schutting Hyacinthen- laan 6 (16-05-2012) 2. bouwen extra verdieping op garage Anton Mauvelaan 15 (16-05-2012) 3. kappen boom Van Reenenstraat 18 (22-5-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief ka rakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevings vergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1. plaatsen dakkapel Doornenburg 61 (21-05-2012) 2. schilderen gevel Lepelstraat 4 (21-05-2012) 3. renoveren 34 huurwoningen Schuitvaartgracht, Eedestraat, Bonedijkestraat (22-05-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde be sluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie' vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 31 mei en 21 juni 2012. Besluit belastingen Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij in haar vergadering van 22 mei 2012 de volgende besluiten heeft vastgesteld: 1. het besluit tot aanstelling en aanwijzing van de invorde ringsambtenaar; 2. het besluit 'belastingdeurwaar ders van Cannock Chase'; 3. het besluit 'gemeentelijke belastingen Vlissingen'; 4. het besluit tot aanstelling en aanwijzing van de heffingsamb tenaar. De besluiten hebben betrekking op de heffing- en invordering van gemeentelijke belastingen en lig gen kosteloos ter inzage bij de ge meente. Tegen het betalen van een legesvergoeding kan een afschrift van de verordening worden verkre gen. Mocht u nog vragen hebben over de gemeentelijke belastingen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Vlissingen, telefoon 0118-487000. Besluit vaststellen Veiligheids contour industrieterrein Vlissingen-Oost Het college van gedeputeerde staten van Zeeland en de colleges van burgemeester en wethouders van Borsele en Vlissingen hebben ingevolge artikel 14 van het Besluit externe veiligheid inrichtingen (Bevi) een veiligheidscontour rond het industrieterrein Vlissingen- Oost vastgesteld. Elk college neemt hierover een besluit omdat zij in het kader van de Wet algemene be palingen omgevingsrecht (Wabo) bevoegd gezag zijn voor inrichtin gen die zich binnen het genoemde gebied bevinden. De coördinatie voor de procedure tot het vaststellen van de veilig heidscontour ligt bij de Provincie Zeeland. In de bestemmingsplan nen van Borsele en Vlissingen en het Omgevingsplan van de Provin cie Zeeland is het industriegebied Vlissingen-Oost aangewezen als gebied waar risicovolle bedrijven 'worden geconcentreerd. Dit is gedaan om te voorkomen dat dit soort bedrijven zich vestigen op lokale bedrijventerreinen. Met het vaststellen van de veiligheidscon tour wordt dit geborgd. De ruimte tussen risicovolle acti viteiten enerzijds en ontwikkeling van de leefomgeving anderzijds wordt met de contour duurzaam verdeeld. Met de grens wordt voorkomen dat plannen voor ruimtelijke initiatieven en bedrijfs ontwikkeling elkaar doorkruisen. Over het ontwerpbesluit tot vast stelling van de veiligheidscontour voor het industrieterrein Vlissin gen-Oost zijn zienswijzen inge bracht. De zienswijzen geven geen aanleiding het besluit hierop aan te passen. In het besluit zijn twee ambtshalve wijzigingen doorge voerd. Deze ambtshalve wijzigingen (actualisatie) raken de inhoud van het besluit niet. Het besluit en de op de zaak be trekking hebbende stukken liggen van 31 mei 2012 tot en met 11 juli 2012 ter inzage: bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkdagen van 8.30-12.30 uur; in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. De stukken zijn ook te raadplegen op de website: http://provincie. zeeland.nl/veiligheid/risicos- inzicht/veiligheidscontour Belanghebbenden die zienswij zen hebben ingediend over het ontwerp-besluit, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over het ontwerp-besluit en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over het ontwerp-besluit kunnen tot en met 12 juli 2012 tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het besluit treedt op 13 juli 2012 in werking, tenzij een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State.

de Faam | 2012 | | pagina 10