f Handhaving 24-uurs regeling Veerse Meer r V Servicenummer 67 53 22 is 67 50 00 Commissie Straatnaamgeving Lange Jan tot en met 2 juli tijdloos Fietsenopruimactie rond station en stadhuis Maak gebruik van jarenlange ervaring Parkeercontrole op zondag Wijzigingen ophalen huisvuil Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 mei 2012 De Faam pagina 9 Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur MIDDEJL9URS Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Voor klachten in de openbare ruimte, zoals losse stoeptegels, putten in de weg, maar ook klachten over het ophalen van bijvoorbeeld huisvuil, kon u terecht bij de servicedesk van de gemeente Middelburg via het nummer 67 53 22. Om u nog beter van dienst te zijn hebben wij onze telefooncentrales ge centraliseerd. Daardoor is het servicenummer 67 53 22 komen te ver vallen en is het nieuwe telefoonnummer 67 50 00. Op woensdag 23 mei vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie Straatnaamgeving. Deze vergadering wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat onder an dere de naamgeving van het noordelijke deel van de Oostperkweg en de voorlopige naamgeving van straten in Essenvelt en Rittenburg. Maandag 21 mei haalt een kraan de vier stelwijzers en de motorwijzer- werken van de Lange Jan. De motorwijzerwerken worden gerenoveerd en er wordt LED-verlichting aan de wijzers en cijfertekens aangebracht. Dinsdag 3 juli krijgt de Lange Jan de wijzers en de motorwijzerwerken weer terug. In de week van 21 mei vindt er weer een fietsenopruimactie plaats rondom het NS-station en het stadhuis. Fietsen die niet in de daarvoor bestemde beugels zijn geplaatst zullen worden verwijderd/Verwijderde fietsen kunnen na telefonische afspraak op nummer (0118) 67 57 41 worden opgehaald tegen contante betaling van 15 euro. Eigenaar moet bij het ophalen legitimatiebewijs en pas sende fietssleutel kunnen vertonen. De (brom)fietsen zijn ondergebracht bij de gemeenteloods aan de Kleverskerkseweg (achter de Voedselbank). De lintjesregen op Koninginnedag 2013 is nog ver weg. De aan vraag voor de onderscheiding moet echter wel voor 1 augustus bij de gemeente binnen zijn. Een Koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier verdien stelijk gemaakt tegenover het ko ninklijk huis of de samenleving. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich ge ruime tijd zodanig voor de samen leving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven het geen van hem of haar verwacht mag worden. U kunt bijvoorbeeld denken aan iemand die twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan. Aanvraag Wanneer u vindt dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke onderschei ding kunt u een voordracht indie nen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tevens dient u een aanvraagformulier in te vullen, die u kunt vinden op www.lintjes.nl. Het aanvraagtraject neemt enige maanden in beslag. De lintjes worden altijd door de burgemeester uitgereikt. Een aan vraag wordt niet per definitie ge honoreerd. Bij de beoordeling van een aanvraag wordt ook bekeken of de maatschappelijke waarde ring voor deze bijzondere verdien ste al op een andere manier tot uitdrukking is gekomen. Het is niet mogelijk om voor jezelf een Ko ninklijke onderscheiding aan te vragen. Wanneer u overweegt een aan vraag voor een Koninklijke onder scheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van gemeente Middel burg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 54 38 of 06 51 42 29 29. Foto: Aart van Belzen Stichting Gilde Walcheren is een vrijwilligersorganisatie met ongeveer 200 adviseurs. Mensen van 50+ die hun kennis en ervaring belangeloos overdragen aan anderen. De vrijwilligers voeren geen klussen uit. Zij ad viseren op allerlei gebied, geven lezingen, en laten hierdoor anderen pro fiteren van hun jarenlange ervaring in beroep of hobby. De adviseurs geven deskundig advies die u telefonisch en eventueel ook aan huis kunt aanvragen. Heeft u een adviesvraag of wilt u zich graag aanmelden als adviseur? Neem dan contact op met de coördinator van Stichting Gilde Walcheren via e-mailadres info@gildewalcheren.nl of telefoonnummer 06 536 82 434 of kijk op de website www.gildewalcheren.nl De gemeente controleert ook op zondag of iedereen zich aan de gel dende parkeerregels houdt in en rondom het centrum. Dit naar aanlei ding van de klachten die binnen zijn gekomen over foutparkeerders op zondag. De controlerende ambtenaren geven bij overtredingen geen waarschuwingen, maar direct een boete. De gemeenten Goes, Middelburg, Veere en Noord-Beveland en water schap Scheldestromen gaan tij dens het weekend van Hemelvaart en Pinksteren gezamenlijk handha ven op de '24-uurs (afmeer)rege- ling' die geldt in het Veerse Meer. Tijdens het hoogseizoen wordt deze controle ook meegenomen in de jaarlijkse surveillance. In het Veerse Meer liggen veel openbare steigers. Om ervoor te zorgen dat iedereen om de beurt ergens kan afmeren en van de om geving kan genieten, is de 24-uurs- regeling voor een groot deel van het Veerse Meer ingesteld. Dit be tekent dat recreanten niet langer dan een etmaal achtereen op één plek gratis mogen blijven liggen. Binnen 24 uur moeten vaartuigen minstens 150 meter verplaatst worden. Handhaving is gewenst omdat er jaarlijks recreanten zijn die gedurende een langere periode steigers bezet houden. Hierdoor krijgen anderen geen toegang tot bepaalde gebieden. Er komen hier regelmatig klachten over binnen. Acties Gemeenten rondom het meer en het waterschap leveren buitenge woon opsporingsambtenaren voor de acties en het waterschap stelt speedboot de Stormvogel ter be schikking. De medewerkers delen bij de controles flyers uit om men sen te wijzen op het belang van de 24-uursregeling. Na 24 uur komen ze terug in de hoop dat iedereen plaats heeft gemaakt voor een ander. Mocht dit niet het geval zijn dan wordt er geverbaliseerd. In oktober wordt de handhaving op de 24-uursregeling geëvalueerd samen met de overige surveil lances. In mei zijn in verband met feestdagen twee vervangende in- zameldata. Het huisvuil van donderdag 17 mei (Hemelvaartsdag) wordt een dag later, op vrijdag 18 mei opgehaald. Het huisvuil van maandag 28 mei (tweede pinksterdag) wordt eveneens een dag later, op dinsdag 29 mei opge haald. Wij vragen u om op beide dagen het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2012 | | pagina 9