Te zien in Cine City RUYTER- JAARMARKT VLISSINGEN Mer mNDNGRjcm CONCOURS slf Sioowirnii tets Exmuf VRIJDAG 18 MEI VAN 9.30 - 1 7.00 UUR Groot tremen! 17-20 mei 2012 r jong oud in Goes, Literaire tocht langs scholen Playing for Culture Festival Bijzondere programma's die goed ontvangen worden in alle huiskamers van Zeeland. www.ctvzeeland.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 mei 2012 De Faam pagina 37 Middelburg Tijdens de Maand van de Vrijheid schenkt COS Zee land met de Literaire Tocht vanuit een niet-westerse cul turele invalshoek aandacht aan thema's als vrijheid, ver draagzaamheid en cross-cul turele verscheidenheid. Dit jaar heeft COS Zeeland Mo nique Samuel uitgenodigd om op Zeeuwse scholen in het voortgezet- en beroeps onderwijs literaire lezingen te verzorgen. Zij bezoekt onder meer ROC Zeeland Goes en CSW Bestevaer en Van de Perre. In totaal doen circa 630 leerlingen mee aan de tocht. Alle deelnemende leerlingen ontvangen een novelle/essay dat in opdracht van COS Zeeland speciaal voor deze gelegenheid is ge schreven: De laatste held. Monique is een veelbeloven de enthousiaste jonge schrijf ster en Midden-Oosten des kundige met een Egyptische achtergrond. Zij reisde vorig jaar ruim drie maanden door het Midden-Oosten waar grote politieke en maat schappelijke omwentelingen plaatsvinden. Samuel wil weten wat er leeft onder de mensen en spreekt met hen over de oorzaken van de re voluties, de invloed daarvan op de maatschappij en hun toekomstperspectief. COS Zeeland organiseert de Literaire Tocht voor de tiende keer samen met de Zeeuwse Bibliotheek en wordt mede mogelijk ge maakt door de Provincie Zeeland. De tocht is van 21 t/m 24 mei. What to Expect When You're Expecting is de leukste vrouwenfilm van dit jaar en te zien tijdens de ladiesNight in bioscoop Cine City. FOTO: P.R. met optredens van Mas Que Nada, The Family Tree en Ja pans slagwerk Feniks Taiko. Om 19.00 uur is er een work shop salsa dansen. Om 22.00 uur begint de after party in het Arsenaal Theater met Ary Fortes (zouk en kizom- ba), Rompe Cabeza (Salsa, ba- chata en merenque) en En-Talla (Cuba salsa en merenque). Sportdag Zondag is het sportdag van 12.00 tot 18.00 uur. Er is een voetbaltoernooi op de Vlis- singse velden. En van 13.00 tot 17.00 uur is er de Atlas Fitness challenge. Om 18.00 uur wordt het festival afgesloten. Eten De lekkerste gerechten en lek kernijen zullen gedurende het festival worden aangeboden. Denk bijvoorbeeld aan Suri naamse, Vietnamese, Turkse en Indische gerechten. Gratis f Het Playing for Culture festival is vrij te bezoeken, met uitgang van de after party. Ook is het deels live te volgen op de web site: www.pfcmedia.nl. Playing for Culture Playing for Culture is opgericht in januari 2011 en bestaat uit een groep mensen die op vrij willige basis (Multi) Culturele evenementen organiseert, met als hoofddoel de diverse cul tuurbarrières te doorbreken. Dit door middel van muziek en dansperformance Meer informatie Meer informatie is te vinden op de website. www.playingforculture.nl k Er zijn twee bijzondere avon den in bioscoop Cine City in Vlissingen: op woensdag 23 mei is weer een Ladie sNight met dit keer de film What to Expect When You're Expecting. En zaterdag 19 mei is de finale van de Champions League 2012 levensgroot in HD te zien. Ellen De Vriend Vlissingen Alle voetballiefhebbers kun nen dan vanaf 20.00 uur in de bioscoop terecht. De wedstrijd tussen FC Bayern München en Chelsea FC begint om 20.45 uur. Voor wie een kaartje weet te bemachtigen, wordt deze fi nale een unieke belevenis: de beelden worden, mét Neder lands commentaar, live in HD vertoond. Ongestoord, vanuit een comfortabele bioscoopstoel maakt dat je compleet kunt op gaan in de wedstrijd. Alsof je er zelf bij bent. Kaarten kosten 5 euro, inclusief een consumptie. Reserveren is niet mogelijk. LadiesNight What to Expect When You're Expecting is vanaf 20.00 uur te zien. Een kind op de wereld zet ten gaat niet vanzelf en is voor iedereen een ander avontuur. Dat merken TV fitness goeroe Jules (Cameron Diaz), schrijf ster Wendy (Elizabeth Banks), die piepjonge Skyler (Brooklyn Decker), fotograaf Holly (Jen nifer Lopez) en Rosie (Anna Kendrick). Verwachtingen wor den verbrijzeld, relaties worden getest en liefde wordt gevonden in deze heerlijke komedie over 'ouder' worden. Klanten van Van Belle Baby kunnen op vertoon van hun kassabon van Van Belle Baby voor maar 10 euro naar deze film. Zij maken ook kans op een gloednieuwe kinderwagen van 500 euro. Vlissingen Het tweede Playing for Culture Festival, het Mul ticulturele festival van Vlis singen, is op 25, 26 en 27 mei in de Sint Jacobskerk, Zware Plaatwerkerij en het Arsenaal Theater. Dit jaar is het programma uitgebreider dan voorheen. Opening Vrijdag is de opening van het festival om 19.00 uur met optredens van de band Bandover, gospelkoor Glo rify, sopraan zangeres en solo pianiste Myrtle Treur niet, de modeshow Sjiek in de Kerk en een spectaculaire kappershow van Studio Kis met een top haarstylist als gast. Het is tot 22.00 uur. Zware Plaatwerkerij Zaterdag is er een vol pro gramma in de Zware Plaat werkerij. Van 10.00 tot 22.00 uur is er de Kumpulan Azië (culturele markt) en zijn er optredens van The Arrows, Te Igurangi, Maori dans groep, Pencak Silat, Indo- rock Marabunta, Ismail Celiktas en Indo-rock The Nightriders. Ook is er een fototentoonstelling van In- grid Borger, een kindermo deshow en een bingo. Verder loopt de Braziliaanse bachu- cada-rdrumband Entusiasta door het centrum van Vlis singen en brengt iedereen in een zomerstemming met hun samba ritmes. Festival Om 18.00 uur begint het Playing for Culture festival ;ig jubileum Stoomtrein Goes-Borsele 17 t/m 20 mei 2012, 10.00-18.00 uur Ingang: Albert Plesmanweg 23, Goes Dagkaart voor toegang en treinrit: Volw. (13+) 15,-, kind (4-12) €7,50 Normale tarieven en normale kortingen niet geldig Programma en dienstregeling: www.destoomtrein.nl Programmawijzigingen voorbehouden

de Faam | 2012 | | pagina 37