Straatfestival en Klomppop schudden Ovezande op FAIR] Vaatwasser kapot? Zendingsmarkt Zat. 19 mei D.V 9.00-16.00 u Bel (0118) 572427 Ruim 100 kramen Rommelmarkt Opbod (10.30 uur) 2e hands boeken 2e hands kleding Ter Hoogekerk - Breewijk - Middelburg Week van het levenslied Activiteiten bij Terra Maris ZEEUWSE ROZENTUIN KATS vrijdag, zaterdag en zondag 27, 28 en 29 mei open van 10.00 - 18.00 uur Entree 5,00, kinderen gratis. Parkeren gratis. www.zeeuwserozentuin.nl www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Demonstraties (Kinder) activiteiten MENU WO. 16 ME! T/M Dl. 22 MEI Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 mei 2012 De Faam pagina 36 Middelburg Resto VanHarte houdt van maandag 21 tot en met vrij dag 25 mei de week van het levenslied. Op bijna dertig Resto-locaties worden tekst boeken uitgedeeld en mu ziekinstrumenten neergezet en mag iedereen meezingen. Singer-songwriters, hiphop pers of ander buurttalent zijn uitgenodigd om op het podium hun levenslied te ko men zingen. Maandag 21 en dinsdag 22 mei zorgt Antje de Pan voor muzikale be geleiding op de accordeon. Op het repertoire staan de bekende Nederlandse mee zingers, maar ook meezin gers uit andere landen. Op dinsdag 22 mei treedt daar naast ook de gitarist Edwin Matitaputty op met Molukse levensliederen. Om te reser veren voor het restaurant kunnen belangstellenden bellen naar het gratis tele foonnummer 0800-0151 op maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 12.30 uur. Reserve ren kan vanaf tien dagen van tevoren. Op maandag 21 mei is de meezingavond bij Resto VanHarte Palet, J. van Rei gersbergstraat 2. Dinsdag 22 mei bij Resto VanHarte 't Gasthuis, Noordpoortplein 2. Een driegangendiner kost zes of drie euro. Kinderen tot 12 jaar betalen de helft. Bij Resto VanHarte staat een lekkere, gezonde maaltijd op het menu voor weinig geld. Tegelijkertijd kan bijgepraat worden met buurtgenoten en allerlei mensen uit de wijk. Regelmatig schuift er een buurtprofessional aan. Oostkapelle Terra Maris in Oostkapelle houdt op donderdag 17 mei de wandeling 'Vroege vogels'. De wandeling start om 6.00 uur vanaf Terra Maris aan de Duinvlietweg 6 te Oostka pelle, en duurt tot 7.30 uur. Aansluitend bestaat de mo gelijkheid om deel te nemen aan een heerlijk ontbijt met diverse belegde broodjes, een eitje, bolus, fruit en kof fie. De kosten voor deelname aan de wandeling bedragen 6 euro per persoon. Een ont bijt kost 19,50 per persoon. Het ontbijt gaat alleen door als er minimaal 10 deelne mers zich aanmelden voor het ontbijt. Voor de wande ling geldt geen minimum aantal deelnemers. Aan melden tot uiterlijk 12.00 uur de voorgaande dag en is zowel voor de wandeling als het ontbijt, noodzakelijk. Bijvoorkeur via reserverin- gen@terramaris.nl of tele fonisch via 0118-582620. Op vrijdag 18 mei van 13.00 tot 13.30 uur is de activiteit 'Een kijkje achter de scher men van het zee-aquarium'. De deelnemers krijgen uit leg over de werking van het zout-water-aquarium; ook worden de dieren gevoerd. In het zoutwater aquarium en twee zuiltjes leven vis sen en andere zeedieren, die in de Oosterschelde en de kuststrook voorkomen. In het grote aquarium is een dijktalud met strandpalen gereconstrueerd. Hierop hebben zich zee-anjelieren, zee-anemonen, schelpdieren en wieren gevestigd. Het rustige dorpje in de Zak van Zuid-Beveland is de komende dagen 'the place to be'. Of je nu naar een con cert wil, of eens lekker wil rondsnuffelen in kraampjes en op je gemakje van de kunsten van straatartiesten wil genieten, Ovezande heeft het. Donderdag 17 mei vindt de 32e editie van Klomppop plaats en zondag 20 mei volgt het 25e Straatfestival. John de Kok Ovezande Nieuw dit jaar is de inzet van pendelbussen tussen het station van Goes en het festivalterrein in Ovezande. De organisatie voorziet deze service voor bei de evenementen, Klomppop gratis, het Straatfestival kost 2 euro per persoon, per rit. Dat zit hem in de entree. Betaal je voor Klomppop 20 euro tot 13.00 aan de kassa en daarna 25 euro, het Straatfestival kost 3 euro en kinderen tot 8 jaar mogen gra tis naar binnen. Bezoekers van Klomppop kunnen overnachten op de festivalcamping. Mede-organisator van beide festivals, Dennis Sommeijer: "Voor Klomppop hebben we dit jaar een kwalitatief goed en breed programma." Grote acts zijn o.a. Band of Skulls die om half vier 's middag optreden en Kensington. Ook de hiphop en rap van Mr. Polska is popu- dit jaar Band of Skulls. Ze betreden het podium halverwege de FOTO PR De hoofdact op Klomppop is middag, rond half vier. lair. "We vinden het belangrijk Zeeuws talent een groot podi um te bieden, daarom hebben we die meegeprogrammeerd" verteld Sommeijer. Dat talent vinden we terug bij The Venues, Steady New Sounds en A Ge neration After. Is het even niet je smaak dan zijn er een terras, een festivalmarkt, etenstentjes en zelfs een springkussen voor de kleintjes. Echt een festivals feer. Het Straatfestival heeft theater als hoofdprogramma, waarbij de gezellige braderie speelvlak ken voor straatartiesten uit de hele wereld verbindt. In de tenten op het sportveld is er een zeer brede variëteit aan muzikale optredens. Bijvoor beeld de kinderact Te Zotte Zeehonde, muzikaal cabaret door Rachèl Louis, of de JP Seegersessionband, een Zeeuw se popband die op landelijk doorbreken staat. Natuurlijk staat het springkussen voor de kinderen er dan nog steeds en er is een poppentheater. Het Witte Kerkje wordt het decor voor meer intieme, akoestische uitvoeringen. Sommeijer: "Het Straatfestival is een familiefesti val. Er is van alles te doen en te beleven, of je kan gewoon lekker op het gras gaan liggen." Meer informatie over Klomppop en het Straatfestival is te vinden op hun respectievelijke websites: www.klomppop.nl www.straatfestival-ove- zande.nl. design en kunst duurzaamheid en milieu interieur en decoratie huis en tuin workshops streekproducten iifestyle/bodyverzorging Alle menu's inclusief garnituur en voor- en nagerecht. Ook: Grand Café Willem 4332 VA Middelburg 1 tel. (0118) 61 87 67 www.grandcafewillem.nl MAANDAG 21 MEI GESLOTEN WOENSDAG 16 MEI Gebakken zalm 11,50 Varkenshaas in roomsaus 11,50 DONDERDAG 17 MEI - GESLOTEN VRIJDAG 18 MEI Andijviestamppot met rookworst 9,50 Kabeljauwhaasjes met botersaus 11,50 ZATERDAG 19 MEI SATÉ FEEST, ONBEPERKT VOOR 19,50 vooraf reserveren DINSDAG 22 MEI Biefstuk met paté 11,50 m Tilapia met brie 9,50

de Faam | 2012 | | pagina 36