Walcheren Haven presenteert zich tijdens Open Havendag De Laat Caravans voor kwaliteit en service Uit het Zakenhart van... Cirkels en handen in de tijd Rijwielshop Station vernieuwd Werkzoekenden en werkgevers kunnen kennismaken tijdens een speedmeet h -W Zo'n veertig (haven)bedrijven presenteren zich op 2 juni Maak kans op een startbewijs voor de 6e editie van de Kustloop Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 mei 2012 De Faam pagina 35 Mathya Wielemaker geeft teken- en yogatherapie, waar door kinderen meer in balans komen. Zij heeft therapieen voor alle leeftijden. FOTO: LEON JANSSENS Middelburg Mathya Wielemaker is in 2006 begonnen met 'Cirkels en han den in de tijd' van waaruit de te kenactiviteiten zijn gestart zoals mandala- en portrettekenen. In 2009 is Boom kinderyoga er bij gekomen. Boom kinderyoga is gericht op kinderen in de leef tijd tot 2 jaar tot het moment dat ze zelf willen stoppen, maar in principe tot circa 13 jaar. "Vanaf het moment dat peu ters kunnen lopen kunnen ze meedoen met een ukkie-yoga- les, van 15 minuten afgestemd op hun omgeving en spelbe- hoeften. Kinderen vanaf 4 jaar kunnen lekker tot rust komen of juist veel energie opdoen in een speelse, leuke yogales van een uur, afwisselend met zin gen, spelletjes, houdingen, ademoefeningen, massages en rustmomenten. Kinderen kun nen een yoga en/of tekenles ook voor één keer meedoen om te kijken of het aansluit bij hun behoeften. Het is ook ge schikt voor kinderen met een beperking", zegt Mathya. Sinds kort is de Boom kin deryoga uitgebreid met een nieuw eigen concept: teken- yogatherapie. Het doel van teken-yoga is om het kind meer in balans te krijgen, op een creatieve manier waarbij het kind zichzelf mag zijn. Dit kan met tekenoefeningen en yogahoudingen. Het kind komt voor het intakeconsult met één van de ouders; daar na volgen vier tekensessies en vieryogasessies. Tekenlessen en kinderyoga worden aan huis en op locatie gegeven zoals nu in BSO De Mor- tiere en Kindercentrum de Zeppelin Middelburg. Info: Mathya Wielemaker, tel: 06-46496345 www.cirkelsenhanden.nl Rijwielshop Station Vlissingen is vernieuwd. Alex van der Walle met een fiets in het Rek-Upgrade systeem hetgeen hij erg handig vindt. FOTO: LEON JANSSENS Vlissingen Na drie maanden verbouwing is Rijwielshop Station Vlissingen compleet gerenoveerd. Zater dag was de heropening door Sa muel, de zoon van de eigenaar, met het symbolisch doorknip pen van een fietsbinnenband. Eigenaar Alex van der Walle, bijna dertig jaar actief: "Het is een totale opwaardering van de fietsenstalling. De vloer is ver vangen, de straatsteentjes er uit en een vlakke betonvloer er in. Op de looproute is coating aan gebracht en in de werkplaats een speciale vloeistofdichte coating. Alles voldoet nu aan de nieuwste eisen. Ook voor de klanten is het een stuk prettiger met de inde ling en de nieuwe verlichting." De allernieuwste fietsenrekken bieden meer comfort. Het is een project van NS, Rek-Upgrade systeem, met een handomdraai kun je er je fiets veilig stallen. Ook kantoor en werkplaats, waar drie mannen werken, zijn gemoderniseerd. Fiet senstalling is mogelijk per dag, per week, per maand, per jaar en, op aanvraag, 24 uur per dag toegankelijk. Rijwielshop Station Vlissin gen doet veel fietsverhuur, reparatie en verkoopt nieu we- en gebruikte fietsen van Sparta, Batavus en Pointer. Voordelig zijn de studenten- fietsen met een speciale re geling voor studenten. Er is een oplaadpunt voor elektri sche fietsen. Openingstijden zomerseizoen: ma/vr: 7.00- 19.00 uur; za: 9.00-16.00 uur; zo: 10.00-19.00 uur. Rijwielshop Station Vlissin gen, Stationsplein 1, Vlissin gen, tel: 0118-465951 www.rijwielshopvlis- singen.nl De havenbedrijven in Vlis singen-Oost presenteren zich zaterdag 2 juni en zet ten hun poorten wijd open tijdens de traditionele Open Havendag bij reparatiewerf Scheldepoort. De organisatie is wederom in handen van de promotieorganisatie van ondernemers in de haven, Zeeland Port Promotion Council, en het havenbe drijf Zeeland Seaports. Redactie Vlissingen-Oost De Open Havendag is op het terrein van Scheldepoort Re paratiewerf aan de Ritthemse- straat 500 in Vlissingen-Oost. In de presentatietent op het terrein presenteren circa veer tig (haven)bedrijven zich. Op de kades van Scheldepoort zijn tussen 10.00 en 16.00 uur een groot aantal activiteiten, presentaties en demonstraties. Alles is ook vanaf het water te bekijken tijdens een havenrond- vaart of vanuit de lucht tijdens een (betaalde) helikoptervlucht. De Mission to Seafarers is de hele dag pend en organiseert diverse activiteiten. Mission to Seafarers is een stichting die zeelieden van over de hele wereld een plekje biedt waar ze zich onder andere kunnen ontspannen, een kerkdienst bij kunnen wonen of gezellig een praatje kunnen maken, Op de kades van Scheldepoort zijn tussen 10.00 en 16.00 uur een groot aantal activiteiten, presentaties en demonstraties. FOTO: P.R. Gratis vervoer Er rijden die dag gratis pen delbussen vanaf het busstation in Terneuzen en vanaf station Vlissingen, naar het terrein van Scheldepoort. Verder rijden er vanaf het inf- opunt in de presentatietent op Scheldepoort gratis pendelbus sen naar opengestelde bedrijven. De bedrijven die hun poorten openzetten voor het publiek zijn Verbrugge Terminals, Klooster boer, de Sloecentrale, Zeeland Refinery en Scheldepoort Re paratiewerf. Tijdens de Open Havendag organiseert Tempo-Team Uit zenden, na succesvolle edities tijdens de laatste Open Haven dagen, weer een zogenaamde speedmeet voor werkzoekenden en werkgevers. Intercedenten en werkgevers zitten van 11.00-15.00 uur klaar om snel contact te reali seren tussen werkgevers met vacatures in de haven en werk zoekenden. Scholierenproject Om de focus op havenwerk en technische beroepskeuze te be vorderen is er dit jaar een scho lierenproject gekoppeld aan de Open Havendag. Scholieren van de groepen 7 en 8 van de Zeeuwse bassischolen zijn via Technocentrum Zeeland in de gelegenheid gesteld hieraan mee te doen. wam Vrouwenpolder Voor de zesde achtereenvol gende keer organiseert Stich ting Kustloop Vrouwenpol der op zaterdag 1 september Walchers Mooiste Halve Marathon door het prachtige natuurgebied van Vrouwen polder. Zoals elk jaar was de Kustloop Vrouwenpolder 2012 binnen een mum van tijd volgeboekt. Degenen die achter het net hebben'gevist, maken nog kans op een van de tien gratis startbewijzen die te winnen zijn via de Le zersactie van De Faam. Daarna is de loop voor zowel hardlopers als wandelaars echt vol! Na de succesvolle primeur van 2011 is er ook dit jaar een loop voor kinderen tot en met 12 jaar. De jongeren tot en met 10 jaar lopen 800 meter door het dorp, die van 11 en 12 twee rondes van 800 meter. De eerste cate gorie start om 10.00 uur en de tweede om 10.20 uur. Voor de kinderen zijn nog startbewijzen beschikbaar via www.kustloop. nl De Kustloop is niet alleen 'Wal chers mooiste', maar is ook een zware halve marathon. Met ongeveer 9 kilometer over het Noordzeestrand is deze tocht een echte uitdaging voor iedere wandelaar en hardloper. Het programma voor de Kust loop Is: 09:00 uur opening secretariaat in De Ontmoeting, achter de Pelgrimskerk aan de Fort den Haakweg 10:00 uur start kinderloop voor jongeren t/m 10 jaar 10:20 uur start kinderloop voor jongeren van 11 en 12 jaar 10:40 uur opstellen wan delaars in startvak (Dorps- dijk) 10:45 prijsuitreiking kinder loop 11:00 uur startschot wande laars 11:45 uur opstellen hardlo pers in startvak (Dorpsdijk) 12:00 uur startschot hard lopers 13:00 uur aanvang aankom stactiviteiten www.kustloop.nl Middelburg De Laat Caravans, verkoop van topkwaliteit gebruikte ca ravans en campers, opende 1 mei. Het Autobedrijf De Laat is nu gecentraliseerd in 's-Heer Arendskerke. "Caravans en campers zijn niet vreemd voor De Laat want wij hebben daar al tientallen jaren ervaring mee zegt eigenaar Edwin de Laat, "Er is steeds meer vraag naar en in Zeeland is er niet zoveel op dit gebied. Het nieuwe zo merseizoen komt er aan en een gebruikte caravan is aantrek kelijk om aan te schaffen. Een voordelige manier van op va kantie gaan. Wat wij op 's-Heer Arendskerke doen met jonge gebruikte auto's doen wij hier met caravans en campers. Wij hebben een breed aanbod, veel Edwin en Marjolein de Laat, van De Laat Caravans, bieden een breed aanbod in caravans en campers vanuit hun zaak aan de Mortiereboulevard in Middelburg. FOTO: P.R. maten en soorten in verschil lende prijsklassen. Caravans en campers van ondermeer Fendt, Hymer, Bürstner, Knaus, Hob by, Dethleffs, Beijerland, de betere merken. Kwaliteit is be langrijk. Bij de aankoopcontrole voeren wij altijd een complete check uit, inclusief vochtme- ting. Voor aflevering kan een grondige poetsbeurt worden ge geven en goede lakbeschermer worden aangebracht." Er is een ruime showroom in het fraaie pand plus een eigen parkeer plaats. Voor onderhoudsbeur ten kan men in de werkplaats van De Laat Caravans terecht. Het bedrijf'beschikt over een beveiligde en verlichte buiten stalling voor campers en cara vans. Hemelvaartsdag gesloten, extra korting op 18 en 19 mei. Geopend: maandag/zaterdag 10.00-17.00 uur. De Laat Caravans, Mortiere boulevard 1, Middelburg, tele foon 0118-681669 www.delaatcaravans.nl

de Faam | 2012 | | pagina 35