Wordt Miss Zeeland de mooiste van het land? Nabezorger Film ROC wint in Hamburg Maand van de vrijheid Walcheren Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 mei 2012 De Faam pagina 24 Middelburg De film 'A peek into the world of Education' over het cluster Educatie van ROC Zeeland is woensdag 9 mei tijdens het World Media Festival in Hamburg in de prijzen gevallen. Mirjam van Schoonhoven en Ma- rielle Pattenier van het team Educatie van ROC Zeeland reisden af naar Hamburg en hebben de Silver Media Glo be Award zelf in ontvangst mogen nemen. Meer dan 580 inzendingen uit zo'n 30 verschillende landen wer den voorgelegd aan de jury van het World Media Festi val 2012. De film van ROC Zeeland heeft in de categorie Public Relations Fundraising de tweede prijs weten te be machtigen. Het team van het cluster Educatie is verheugd met het behaalde resultaat. Zij hopen hiermee wat meer aandacht te krijgen voor de Educatie-opleidingen. Het Nederlandse onderwijssy steem staat namelijk al ja ren onder druk. De meest kwetsbare groepen van de samenleving behoren tot de studenten van het cluster Educatie van ROC Zeeland. Het cluster draait om men sen helpen de aansluiting met het (vervolg) onderwijs, de arbeidsmarkt of de maat schappij te (her)vinden. ROC Zeeland heeft samen met Juister Imaginairies de film 'Een kijkje in de wereld van Educatie' gemaakt om zo het belang van de Educa tie-opleidingen te benadruk ken. Later is een Engelse on dertiteling toegevoegd. De Miss Nederland-verkie zingen, waarbij een jonge vrouw tussen de 18 en 27 jaar wordt verkozen tot de mooiste van Nederland, worden ieder najaar gehou den. Om tot Miss Nederland te worden uitgeroepen, moet je niet alleen aantrekkelijke zijn maar vooral met beide benen op de grond staan en maatschappelijk betrokken zijn. De provinciale voorron den zijn nu in volle gang en de drie finalisten voor Miss Zee land zijn inmiddels bekend. Carrie Frederiks Zeeland Liz Lucasse zat op het terras aan de Grote Markt in Goes toen er ineens een filmcamera op haar werd gericht. Hatice van Riet overkwam ongeveer hetzelfde terwijl ze aan het werk was bij The Sting. Het bleek dat het scoutteam van de Miss Nederland Organisatie op zoek was naar de mooiste meiden van Zeeland en beiden werden uitgenodigd om deel te nemen aan de verkiezingen. Het miss- verhaal van Angela Stok begint anders. "Twee jaar geleden ben ik rondemiss geweest bij de Giro d'Italia in Middelburg", laat zij weten. "Ik vond dat zo leuk, dat ik mij een jaar later heb opgegeven voor de Miss Zeeland verkiezing. Helaas had ik andere verplichtingen op de castingdag en heb ik er vanaf gezien. Dit jaar vroeg de orga nisatie of ik nog steeds interesse had om mee te doen. Dat was het geval en een week later ben ik naar Den Bosch gegaan." Daar barstte zondag 11 maart de strijd los om de felbegeerde finaleplaatsen. Liz Lucasse: "We moesten eerst een voor- stelronde doen én later een biki nironde. Daarna werden er vijf meisjes uitgekozen die aan de workshops mochten meedoen. Uiteindelijk werden de drie Analistes uitgekozen. Hatice: "Er werd meteen een opname gemaakt door CTV Zeeland. Dat was samen met Lisanne Visser, de huidige Miss Zee land die ook in de jury zat. Alle finalisten uit de verschillende provincies mochten ook een rol spelen in de nieuwe videoclip 'Jij en Ik' van Thomas Berge." Liz vult aan: "En vandaag on dergaan we een make-over in Breda en kijken ze hoe we ons het beste als Miss Zeeland kun nen presenteren. Misschien wordt het wel kort haar. Ik heb eigenlijk altijd lang haar gehad dus ik vind het wel leuk als er iets aan gebeurt." Nu de mei den eenmaal aan het modellen werk hebben geroken, willen ze er ook graag mee verder gaan. "Maar ik ben ook aan het kijken naar een vervolgstudie Social Work of Pedagogiek", verliest Liz haar maatschappelijke toe komst niet uit het oog. lüiüiu.missnederlandnl Middelburg Cinema Middelburg viert de maand van de vrijheid en presenteert op donder dag 17 mei om- 14.00 uur een Peter Pan Filmconcert. Er is live muziek bij de stille Peter Pan Film voor kinde ren vanaf 7 jaar. Gebaseerd op het toneelstuk van J.M. Barrie uit 1904 verscheen in 1924 de eerste filmversie, toen nog een stille film. In opdracht van bkkc (brabants kenniscentrum kunst en cul tuur) schreef componist en muzikant Kevin Torna spe ciaal voor deze film nieuwe muziek. Hij speelt live piano terwijl verteller en acteur Daan van Dijsseldonk (Ar temis, New Kids Turbo) je meeneemt in dit wonderlijke verhaal. Zaterdag 19 mei om 15.00 uur wordt de film '900 dagen' vertoond. Negenhon derd dagen lang werd Le ningrad tijdens de Tweede Wereldoorlog belegerd door Duitse troepen. De drie miljoen inwoners van de stad zaten als ratten in de val. In de bittere winterkou aten mensen schoenzolen, katten en soms zelfs men sen. De film 'Die Fremde' is zaterdag 19 mei te zien om 17.00 uur. Umay, een jonge Turks-Duitse vrouw, is ge trouwd en woont met haar man en zoontje in Istanbul. Het is een ongelukkig huwe lijk en Umay vlucht met haar zoontje naar Berlijn, waar haar ouders wonen. Haar ouders schamen zich voor hun dochter en de Turkse gemeenschap ziet haar als een ontaarde echtgenote. De PZC is op zoek naar een depothouder. Werkzaamheden In ontvangst nemen van de dagbladen 's ochtends vroeg; Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren; Inschakelen van nieuwe bezorgers bij ziekte en afwezigheid; In uitzonderingsgevallen bezorgt u de dagbladen zelf; U bent bereid zelf de nabezorging te doen. Meer bereiken. Met Wegener Verdiensten De verdiensten zijn afhankelijk van het aantal bezorgwijken en ligging van het depot. Tevens bieden wij u de mogelijkheid om de PZC zelf gratis te lezen. Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op met Rayonmanager Edwin Michielsen: tel.: 0118-434092 e-mail: e.michielsen@wegenernieuwsmedia.nl www.bezorgers.nl VRUBAG18MBT/M ZONDAG 20 MB Bereik in 4 stappen je streefgewicht dankzij een 9-daags Protop Proteïne Premium dieetpakket! Je ontwikkelt een gezond voedingspatroon en valt af zonder het jojo-effect. Inclusief coaching voor 2 weken! Twee van de drie Zeeuwse finalisten. Links staat Hatice van Riet en rechts Liz Lucasse. Angela Stok was bij deze fotoshoot verhinderd. FOTO CARRIE FREDERIKS Vertrek samen voor drie dagen naar Garmisch-Partenkirchen in de Duitse deelstaat Beieren en ontdek de geweldige omgeving. Je kunt er oneindig wandelen! Je verblijft in een prachtig 4-sterren hotel inclusief wellness en ontbijt voor 2 personen. Exclusief vervoer. VRUDAG18MEIT/M ZONDAG 20 MS VRUDAG 18 MEI T/M ZONDAG 20 MEI Wees uniek met je eigen case voor de iphone 4/4S! Maak jouw iPhone nog persoonlijker door je hoesje zelf te ontwerpen. Jouw mooiste foto, afbeelding en/of tekst wordt bedrukt op een hoesje voor je iPhone 4/4S. Leuk voor jezelf maar ook erg leuk én orgineel als cadeau!

de Faam | 2012 | | pagina 24