Betere doorstroom voor Hulst-Zuid Mosselproductie op de Noordzee Provinciehuis gesloten Zijn jullie hét Waterkoor van het jaar 2012? Bezoek gratis Oesterij in Yerseke Bietenhaventje Waarde gemeld bij Meldpunt Erfgoed Zeeland Informatiebijeenkomst 6 juni gemeentehuis Hulst Provincie maakt mogelijk Oproep aan koren, zanggroepen en andere zangtalenten Provincie Zeeland Een weg is maar een weg en is er om ergens snel en veilig naartoe te kunnen. Als dit problemen oplevert en het gaat daarbij om een provinciale weg, dan is Provincie Zeeland de verantwoordelijke weg- beheerder. Vanaf augustus 2012 start Provincie Zeeland met de aan leg van drie rotondes en wegverbeteringen aan de westzijde van Hulst. Omdat de huidige situatie de doorstroming van het verkeer niet meer aankan, is deze oplossing nodig. Provincie Zeeland doet dit samen met Gemeente Hulst. Om u hierover te informeren vindt een informatieavond plaats op 6 juni in het gemeentehuis van Hulst (Grote Markt 21) vanaf 19:30 uur. U bent van harte welkom. Zie ook: http://www.zeeland.nl/verkeer_vervoer/wegen/ werkzaamheden/n290_hulst/ Provincie Zeeland is gesloten op donderdag 17 mei, vrijdag 18 mei en maandag 28 mei 2012. Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Vanwege het Zeeuws Jaar van het Water organiseert Provincie Zeeland een swingende activiteit. Zij roept koren, zanggroepen en andere zangtalenten op om mee te doen aan Waterkoor van het jaar 2012. Inschrijven kan tot 31 mei via e-mail dagvisserij@zeeland.nl of per telefoon 0118-631280. Optreden voor tienduizend bezoekers Het concours is op zaterdag 22 september 2012 tijdens de Dag van de Zeeuwse Visserij in Vlissingen (Vismijn), dat altijd druk wordt bezocht. Alle groepen, groot of klein, beginnend of gevorderd, kunnen meedoen. Uiteraard is Water het thema, dat u in de ruimste zin van het woord mag gebruiken in üw repertoire. Een deskundige jury beoordeelt de optredens. Prijzenpot Naast publicitaire aandacht kunt u een geldprijs winnen. De eerste prijs is 1500 euro, de tweede prijs is 600 euro en de derde prijs is 4-00 euro. Ook ontvangt elk gezelschap een professionele foto van het optre den. Zie ook: www.jaarvanhetwater.nl Op 25 en 26 mei bezoekt u de Oesterij (oesterputten) in Yerseke gra tis. Dit maakt Provincie Zeeland mogelijk in het kader van het Zeeuws'Jaar van het Water 2012. Zie ook: www.jaarvanhetwater.nl en http://oesterij.nl De echte Zeeuwse mossel op het menu. Zoals een bakker meel nodig heeft, heeft een mosselkweker mosselzaad nodig. De mosselvisserij in de Oosterschelde en de Waddenzee is afgelopen jaren laag en zeer wisselend. Nieuwe oplossingen zijn welkom. Twee maanden geleden startten vier vooraanstaande mosselbedrijven met een innovatief mosselproject op de Noordzee. Samen werken aan nieuwe oplossingen De traditionele mosselproductiegebieden Waddenzee en Oosterschelde leverden de, afgelopen jaren steeds minder en een ommekeer is niet in zicht. Prins Dingemanse, Bru 60, Roem van Yerseke en Neeltje Jans onderzoeken de mogelijkheden voor de mosselteelt op de Noordzee voor de Zeeuwse kust. De voordelen? Invangen en opkweken op de Noordzee kan de sector een breder bestaansrecht géven door verbreding van het areaal aan invang- en productiegebieden. Een duurzaam initiatief dus. Vernieuwing op zee Het project is vernieuwend, maar ook onzeker. Ronald de Vos. directeur aquacultuur bij Prins Dingemanse: 'De Noordzee kent andere omstandigheden dan bijvoorbeeld de Oosterschelde of andere gebieden in de wereld. Het gebied is Vuig en stormachtig. De speciaal hiervoor ontworpen mosselinstal laties zullen deze weersomstandigheden aan moeten kunnen. Verder is de Noordzee één van de drukst bevaren scheepvaartroutes in de wereld. Het project is een eerste poging in Nederland en dit deel van Europa en het vereist nog veel onderzoek voordat mosselproductie op de Noordzee mogelijk is. Daarom duurt dit project ook minimaal tot en met 2014,' Op het menu Gedeputeerde Kees van Beveren: 'Ondanks de lange adem die nodig is, is dit project van ontzettend groot belang voor Zeeland. Het levert een bijdrage aan de toekomst van de mosselcultuur. In Zeeland is 98% van de Nederlandse mosselcultuur gevestigd. De subsidie van Provincie Zeeland aan dit project is dus een logische keuze. De mosselsector vormt het imago van Zeeland, maar zorgt ook voor werkgelegen heid. Provincie Zeeland kan een project als dit alleen maar toejuichen en het sluit volledig aan op ons sociaal-economisch beleid. We willen uiteindelijk toch dat de echte Zeeuwse mossel op. het menu blijft staan'. Iets ten zuiden van de dorpskern van Waarde ligt aan de Westerscheldedijk een klein, voormalig bietenhaventje. Ooit een bedrijvige plek, waar bieten werden verscheept en bietenpulp voor beestenvoer werd gelost. Nu een rustiek haventje waarin enkele kleine bootjes van dorpsbewoners liggen aangemeerd. Weinigen zijn bekend met dit stukje maritiem erfgoed. De tijd lijkt er stil te staan. Zorgen uiten Sinds een half jaar is het bietenhaventje van Waarde terug te vinden op de website van het Meldpunt Erfgoed Zeeland. Een dorpsbewoner maakte zich naar aanleiding van de geplande werkzaamheden door het Waterschap zorgen over het behoud van het'authentieke haven tje en meldde 'die bij het Meldpunt. Hierop nam één van de elf deel nemende organisaties aan het Meldpunt, het Platform Maritiem Erfgoed Zeeland, actie door ter plekke de cultuurhistorische waarde van het haventje te beoordelen. Het uitgebrachte advies, waarvoor intussen oo.k Gemeente Reimerswaal (waartoe Waarde behoort) interesse heeft getoond, is. positief en draagt in de nabije toekomst hopelijk bij aan het behoud van het authentieke haventje. Nalatenschap voorouders Het bovengenoemde voorbeeld toont de doelstelling van het Meldpunt Erfgoed Zeeland; het in een zo vroeg mogelijk stadium in beeld brengen van behoudenswaardige objecten en structuren die onze voopouders nalieten. Aansluitend kunnen dan eventue'el maat regelen voor het behoud ervan getroffen worden. Het Meldpunt werd begin 2009 in opdracht van Provincie Zeeland door Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SGEZ) opgezet. Wilt u meer weten of wilt u ook een melding doen, neemt u dan een kijkje op www.meldpunterfgoedzeeland.nl. U kunt de folder van het Meldpunt opvragen via meldpunt@erfgoedzeeland.nl of via tele foonnummer 0118-670870. Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Marinus van Dintel (bietenhaventje Waarde), Dennis Wisse voor DNA beeldbank op www.laat2eeland2ien.nl (mosselen) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrumi&eeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001. 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 6 juni 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nUprovinciewerk.

de Faam | 2012 | | pagina 21