Hans Wisse is vliegende keep van Goese voetbalvereniging 'Wij zouden niet weten wat we zonder Hans moeten' Ezeltje geboren op 30 april Boerenmarkt bij de molen Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 mei 2012 De Faam pagina 19 Het tweede Zeeuwse Voetbal gala op vrijdag 1 juni in het Nationaal Voetbalmuseum van Middelburg wordt wat de Goese vereniging V.V. Goes betreft extra feestelijk voor Hans Wisse van hun club. Zij dragen dé man van hun ver eniging op voor de Zeeuwse Voetbal Award (ZVA) van 'Vrijwilliger van het jaar'. John de Kok Goes "Voor ons is Hans Wisse de vlie gende keep van de vereniging" stelt voorzitter van V.V. Goes, Henk Zwartelé. "Hans is zeven dagen per week, 24 uur per dag oproepbaar en dat al zo'n 30 jaar." Hans (59) is een man met passie en Goes 1 is 'zijn dup pie'. Dat neemt niet weg dat hij zich voor de hele vereniging inzet. "Hij staat altijd en voor iedereen klaar" zegt Zwartelé. Tot het takenpakket dat Hans op zich neemt hoort onder meer het verzorgen van het ma teriaal, schoonmaken, klussen en rijden. Vanaf 1983 is Hans trouw aanwezig bij de trainin gen van het eerste. Hij brengt de ballen op spanning en zorgt dat de hesjes en pionnen gereed liggen. Na de training ruimt hij alles keurig op en maakt daar naast nog eens de kleedlokalen schoon. De wedstrijddagen, zaterdag en zondag voor Goes, brengt hij alles van tevoren in gereedheid en bij uitwedstrijden wordt de lorry met materialen door Hans klaar gemaakt en in de bus geladen. Afgezwaaide ballen haalt Hans hoogstper soonlijk op. Met zijn golfkar racet hij er achter aan, maar hij vliegt ook met het wagentje over de velden om materiaal te ver plaatsen. De tenues van zowel het eerste als het tweede worden door Hans gewassen. De jeugd- ploegen mogen ook op de inzet van Hans rekenen. Als er een vervoersprobleem is dat pakt hij zelf de auto om de spelers op de juiste plaats te krijgen. Echte clubman Zwartelé: "Elke vereniging heeft bemensing nodig en het zijn allemaal vrijwilligers. Prima initiatief, die Zeeuwse Voetbal Awards. Vrijwilligers moeten we koesteren." Voor Goes springt Hans Wisse eruit. Hij is altijd aanwezig en voor iedereen een vraagbaak. Een echte clubman dus en dat kan je ook aan hem aflezen. "Bij de competitie is elke wedstrijd voor Hans pure emotie. Zowel qua lichaams taal als verbaal is hij dan een open boek. Van Goes moet je afblijven" lacht Zwartelé. Het is daarom niet verwonderlijk dat de Goese vereniging meent dat Hans Wisse recht heeft op de Zeeuwse Voetbal Award van 'Vrijwilliger van het jaar'. Hans is honderd procent beleving en inzet. "We zouden niet weten wat we zonder Hans zouden moe ten doen. Soms denken we dat Hans een beetje met V.V. Goes is getrouwd. Voor ons is hij hét prototype van een vrijwilliger die zich geheel belangeloos en volledig voor de vereniging in zet" aldus Zwartelé. Zeeuwse Voetbal Awards 2011-2012 De Zeeuwse Voetbal Awards worden uitgereikt tijdens het tweede Zeeuwse Voetbalgala op vrijdag 1 juni in het Na tionaal Voetbalmuseum van Middelburg. De Awards van het seizoen 2011-2012 wor den verdeeld over 8 catego rieën; topscorer, sterrenteam en voetballer, doelpunt, da mesteam, talent, scheids rechter, trainer en de vrijwil- ligerscategorie. Vrijwilligers aanmelden, kaarten bestel len voor het feestelijk gala en informatie over sponsoren kan via: www.zeeuwsevoetba.la- wards.nl. Kamperland Op ezelboerderij Het Ezel huis in Stroodorp bij Kam perland is op Koninginne nacht een zeldzaam ezeltje geboren. Het gaat om het langharige ras Baudet du Poitou, waarvan er wereld wijd nog maar 350 zijn. Het Ezelhuis heeft, met de geboorte van Julia, nu drie van deze ezels en er zijn nog twee ezels op komst. De ezels zullen getraind worden voor Stichting Ezelspoor, die ontspanningsactiviteiten met ezels organiseert voor kinde ren en volwassenen met be perkingen. www.ezelhuis.nl Heinkenszand De eerste van drie boeren- markten is zaterdag 12 mei van 10.00 tot 17.00 uur bij molen De Vijf Gebroe ders aan de Slaakweg 1 in Heinkenszand. Op de boe renmarkt worden streek producten verkocht zoals: zuivel- en fruitproducten, biologisch vlees en tuinplan ten. Daarnaast zijn er oude ambachten als een touwsla- gerij en babbelaars bakken en worden molenproducten, pannenkoeken en wafels verkocht. Voor de kinderen zijn er speciale activiteiten. Omdat het 12 mei ook Na tionale Molendag is zijn veel molens, waaronder De Vijf Gebroeders, te bezoeken. De toegang tot de boerenmarkt is gratis. Advertorial Inzameling plastic verpakkings afval goed op de kaart Het gaat goed met het gescheiden inzamelen van plastic verpakkingsafval. Voor steeds meer Nederlanders hoort het bij de dagelijkse routine om boterkuipjes, shampooflessen, PET-flesjes, folies en ander plastic materiaal apart te houden. Van bijna al dit materiaal kunnen weer nieuwe producten worden gemaakt. zodat er weer grondstof fen (een soort korrels) voor nieuwe producten van ge maakt kunnen worden. "Het afgelopen jaar zou met al het ingezamelde materiaal ruim tweemaal de Kuip of Arena kunnen worden gevuld. Met het merendeel van dit materiaal kunnen nieuwe producten worden gemaakt. Dat zegt wel iets over de bij drage die we daarmee aan een beter milieu leveren. En het is mooi om te zien dat door het enthousiasme van de gemeenten en haar inwoners de afgelopen jaren telkens meer is ingezameld en hergebruikt en het eind voorlopig nog niet in zicht is." Niet alleen de consument, maar ook de gemeenten spelen vanzelfsprekend een grote rol bij het succes van Plastic Heroes. Zij zijn in Nederland verantwoorde lijk voor het inzamelen van het materiaal en hebben vanaf de start die taak voort varend opgepakt. "Van alle gemeenten in Nederland doet het merendeel mee aan het gescheiden, inzamelen van plastic verpakkingsaf val", zegt Van der Meulen. "Daarbij hebben ze de vrij heid om het systeem naar eigen inzicht in te richten. Een aantal gemeenten heeft gekozen voor een breng- systeem waarbij de mensen zelf hun materiaal naar een container kunnen brengen. Bij andere gemeenten wordt het materiaal thuis, net als het andere afval, bijvoor beeld met een inzamelzak of minicontainer opgehaald. En je ziet dat veel gemeen ten, mede door het enthou siasme van haar inwoners, echt heel creatief worden om zoveel mogelijk mate riaal in te zamelen. Dat is Meer informatie: www.plastic-heroes.nl In Nederland is in 2009 het Plastic Heroes-systeem opgezet om de geschei den inzameling en herge bruik van plastic verpak kingsafval te regelen. De introductie werd begeleid door een groots opgezette mediacampagne, waarin het oranje mannetje een hoofdrol speelde. Vrijwel vanaf het begin waren de resultaten goed te noe men, zegt ook Joris van der Meulen van de Plastic Heroes-organisatie. "Wij waren vanaf de start van het systeem, positief ver rast door de bereidheid van de Nederlanders om hun l plastic verpakkingsafval te scheiden. De bereidheid om iets voor het milieu te doen bleek daar een grote rol bij te spelen. Je zou kun nen zeggen dat het, net als met glas en papier, nu heel gewoon is geworden om ook je plastic verpakkings afval gescheiden te houden. We hadden dat stiekem wel een beetje verwacht, maar niet dat het zo snel zou gaan." mooi om te zien en juichen wij uiteraard van harte toe. We hebben immers de ambitie om zoveel moge lijk plastic verpakkingsafval weer her te gebruiken en in te zetten als nieuwe grond stof." Al het plastic materiaal dat bij de consument vandaan komt, komt (via een ver zamelplek) bij grote sorteer- installaties terecht, waar het verder wordt uitgesor teerd. Hier vandaan gaan de verschillende soorten uitge- sorteerde plastics naar récy- clebedrijven in Nederland en andere Europese landen, PLASTIC AFVAL KUN JE BETER SCHEIDEN 1 Hans staat altijd voor iedereen klaar. FOTO RENÉ VAN DER VLIET

de Faam | 2012 | | pagina 19