Het zesde Jazzfestival laat Middelburg weer swingen Swifttoernooi met discoparty Klinkende namen uit de jazzwereld luisteren het festival opl bezoek onze website www.straluma.nl Raamdecoratie - Tapijt - Karpetten - Pvc vloeren en Kalkverf - Behang en nog veel meer moois /iele 77-79 Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 mei 2012 De Faam pagina 15 Middelburg Het jaarlijkse C-Services Holland-Swifttoernooi is op vrijdag 17 november, He melvaartsdag. Nadat in 2011 zo'n 120 teams de weg naar Sportpark De Voorborch in Middelburg wisten te vin den, komen dit jaar meer dan 140 teams van 18 ver schillende verenigingen in actie. Er staan veel Zeeuwse verenigingen op de deelne merslijst. Van buiten de pro vincie zijn ondermeer Alba tros, Avanti, DSO, Korbis en Korbatjo van de partij. Ook doen verschillende teams met oud-spelers van enkele Zeeuwse verenigingen mee, onder de namen Heimwee (Swift), Fortwas en Vergane Glory. In de hoogste senio renpoule komen Swift 1 en 2, Avanti 1 en 2 en Fortis 1 in actie. Maar ook in de hoogste jeugdpoules is er sprake van een aantrekkelijk deelnemersveld. Ook dit jaar worden weer extra activitei ten - met name voor de jeugd - rondom de wedstrijden ge houden. Zo is er een spring kussen aanwezig en is in het Swift-café en op het terras een hapje en een drankje te verkrijgen. De eerste speel ronde begint om 10.00 uur op de velden van het sport park De Voorborch. De laat ste rondes starten om 16.00 uur, waarna omstreeks 17.00 uur de prijsuitreiking is. Af sluitend is 's avonds vanaf 21.00 uur een disco in het clubhuis van Swift. Door de bouw van een nieuw sport complex is de toegang voor autoverkeer zeer beperkt. De zesde editie van het International Jazzfestival in Middelburg wordt dit Pink- sterweekeinde van 26 tot en met 28 weer een swingend spektakel. De jazzklanken klinken vanaf de Markt, in het centrum en op het Abdijplein. Gerard van der Hoeven Middelburg Vrijdag start het festival van Stichting Jazz Podium Mid delburg met een optreden van DJ Sandstorm in Desafinado. Zaterdag is in het centrum de traditionele Streetparade met loopörkesten. 's Middags zijn op de Markt de befaamde Dut ch Swing College Band en The Tiny Little Big Band te zien. Deze concerten zijn gratis te bezoeken. Op het Abdijplein staan dat weekend grote namen zoals Ronin en The More Socially Relevant Jazz Music Ensem ble, Richard Bona, Anderson- Bennink-Möbus-Glerum- Van Kemenade, Sven Hammond Soul en Magnus Öström, Nils Wogram's Nostalgia featuring Arno Krijger en het Joris Post humus Quartet. Tweede Pinksterdag Op Tweede Pinksterdag is de toegang 's middags gratis en zullen verschillende big bands optreden tijdens de Big Band Meeting en is er ruimte voor jong Zeeuws talent in de vorm van de Zeeuwse Junior Jazz Award. Het programma wordt zondagavond afgesloten door één van 's werelds beste jazz- bassisten Richard Bona, uit Ka meroen, die met zijn band van Afro-Cubaanse afkomst het Abdijplein moet laten swingen. De organisatie heeft dit jaar gekozen voor een iets andere opzet, maar het swingend ka rakter en kwaliteit staat volgens de programmeurs nog steeds voorop. Nieuw is dat er een betere aansluiting is gevonden tussen de middag en avond- concerten. Zo hoeft het publiek voor een hapje te eten niet meer van het Abdijplein af. Een ca teringservice moet het publiek op het plein houden. Iets wat de sfeeren de gezelligheid volgens de organisatie alleen maar ten goede komt. Op het terrein zal verder een actie worden gehouden voor maatschappelijke bewustwor ding door onder meer Amnesty International en de radiozender Arrow Jazz die een actie voert voor de strijd tegen aids. Voor het eerst wordt dit jaar ook samengewerkt met Duvel Vi bes, waarbij twee finalisten op Richard Bona, bassist uit Kameroen, is de hoofdact van het festival. Hij is één van 's werelds beste jazzbassisten. FOTO: P.R. het kleine podium op het Ab dijplein hun kunsten vertonen. Naast internationale acts is er ook volop ruimte voor talent volle jazzmusici uit Zeeland en omstreken. Het volledige programma is te zien op de website. Via die web site kunnen ook in de voorver koop die loopt tot 18 mei kaar ten voor de diverse concerten worden besteld. Kaarten zijn te bestellen via: Programma voor 26 mei Vanaf 16.00 uur treden op 26 mei op: trombonist Ray Anderson, Magnus Ostrom Quartet, de band van de voormalig E.S.T.-drummer, Joris Posthumus Quartet en de eerste dag wordt besloten door Nik Bartsch, een mini mal jazzorkest. Op 27 mei speelt 'de hipste jazzband van Nederland' Ronin &The More Socially Relevant Jazz Music Ensemble, Sven Hammond Soul, Nils Wo gram's Nostalgia featuring Arno Krijger. Als afsluiter Richard Bona, de bassist uit Kameroen met zijn Mande- kan Cubano, een Afro-Cu- baans kwartet. theateruerkoop.zeeland.nl Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-29210 26 Meubelen Tel. 010-29210 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde OPENINGSTIJDEN: MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur

de Faam | 2012 | | pagina 15