Gemeente zoekt oer-Vlissingers Exclusief voor Rabobank klanten Handhaven afmeerregeling van het Veerse Meer Open Dag Noordhout rommelmarkt HCC computer inloopavond Stuk Puzzels in Première Echte Vlissingers kunnen aanmelden voor DNA-onderzoek Waar zijn de oer-Vlissingse mannen die DNA- willen afstaan? Samsung Galaxy S Advance Nokia Lumia 800 Bekijk de actie op www.rabomobiel.nl/krant Bellen 175 minuten Internet 100 MB Keuze uit gratis toptelefoons Totaal: 12 maanden van €-3& voor 15/mnd Alles in de hand met Rabo Mobiel. Dat is het idee. RabobankEen bank met ideeën. Rabobank Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 16 mei 2012 De Faam pagina 13 Serooskerke Op Sportpark Noordhout in Serooskerke is zaterdag 19 mei een rommelmarkt van voetbelvereniging Seroos kerke. Het is- van 9.00 tot 13.30 uur en er zijn ook vers gebakken wafels en oliebol len. Vlissingen HCC brengt mensen in con tact met dezelfde interesses, via de vele groepen van en thousiaste hobbyisten. Op maandag 21 mei houdt HCC van 19.30 tot 22.00 uur een computer inloopavond over algemeen computergebruik in Wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Toegang is voor iedereen gratis. Middelburg In het Minitheater in Mid delburg'gaat zaterdag 19 mei het toneelstuk 'Puzzels' in première. Dit stuk geschre ven door Jennifer Rogers en geregisseerd door Marijke Reuser geeft een kijkje in het leven van vijf vrouwen die fa milie van elkaar zijn. Voor stellingen zaterdag 19 (20.00 uur), zondag 20 (14.00 uur), vrijdag 25 (20.00 uur) en za terdag 26 (20.00 uur) mei. De entree is 9 euro, kaarten via 0118-472197, info@to- neelverenigingpauze.nl en aan de kassa. Wie zich al eens heeft afgevraagd of zijn verre voorouders ook uit Vlissin gen komen, kunnen dat nu testen. Echte Vlissingers kunnen zich aanmelden voor een DNA-onderzoek naar verwantschap met mensen die vanaf de 15e eeuw in Vlissingen hebben geleefd. Redactie Vlissingen De gemeente Vlissingen en de Walcherse Archeologische Dienst hebben naar aanleiding van opgravingen van begraaf plaatsen in de binnenstad van Vlissingen een oud-DNA- onderzoek in gang gezet. Het Forensisch Laboratorium voor DNA-Onderzoek (FLDO) van het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) voert het onderzoek uit. De provincie Zeeland subsidieert het on derzoek. Archeologen hebben tijdens de opgravingen aan de Oude Markt en in het Schelde- kwartier vele graven van voor bije Vlissingers opgegraven. Het FLDO onderzoekt mo menteel van een deel van de skeletten ook het DNA. Het onderzoek is vooral van belang, omdat in 1809 het oude archief van Vlissingen met informatie over de bevolking tot dan toe in vlammen op is gegaan. De doelen van dit onderzoek zijn onder meer: inzicht krijgen in de opbouw van de bevolking van Vlissingen. Waar komen de Vlissingers vandaan? Maar ook kijken in hoeverre de samenstel ling van de bevolking verander de, toen de stad in de Gouden Eeuw na de Middeleeuwen han del dreef over alle wereldzeeën. Kaapvaart en een grote rol in de handelscompagnieën, zoals de VOC en de WIC, hadden Vlis singen tot één van de drukste havens van de Republiek der Nederlanden gemaakt. Mannen De gemeente zoekt tussen de 100 en 200 mannen van binnen, maar ook buiten Vlissingen, die op basis van genealogische ge gevens kunnen aantonen dat hun (verre) voorouders uit Vlis singen afkomstig zijn. Hierbij gaat de voorkeur uit naar meer dere mannen uit verschillende takken van één familie om de betrouwbaarheid van de stam bomen te kunnen testen. Hoe verder deze gegevens teruggaan, hoe groter de kans is dat men in aanmerking komt voor het DNAonderzoek. Bij voorkeur kan de deelnemer aantonen dat de voorouders tot tenminste in het begin van de 19e eeuw (1809) zijn te traceren. Het gemeentearchief Vlissin gen kan hierin adviseren. Het archief is het best te benaderen via gemeentearchief@vlissin- gen.nl. Toestemming Het is van belang dat de deel nemer voor het DNA-onder zoek toestemming geeft om de DNA-gegevens te gebruiken voor de onderzoeksdoelen. Bij de uiteindelijke monstername die in september is, wordt ge vraagd daarvoor een formulier te ondertekenen. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden door het invullen van het formulier op: www.vlis- singen.nl/vlissingendna. Het formulier moet voor 22 juni binnen zijn bij de Walcherse Ar cheologische Dienst, Postbus 70, 4430 AB Middelburg. Ook kan het formulier ingeleverd worden bij het Gemeentearchief Vlissingen, Hellebardierstraat 2, 4381 JZ Vlissingen. Voor vragen over het onderzoek en de aanmelding kan men te recht bij Bernard Meijlink van de Walcherse Archeologische Dienst: 06-52552925). Veere De gemeenten Goes, Mid delburg, Veere en Noord- Beveland en waterschap Scheldestromen gaan tijdens het weekend van Hemelvaart en Pinksteren gezamenlijk handhaven op de 24-uurs (afmeer) regeling die geldt in het Veerse Meer. Tijdens het hoogseizoen wordt deze controle ook meegenomen in de jaarlijkse surveillance. In het Veerse Meer liggen veel openbare steigers. Om ervoor te zorgen dat iedereen om de beurt er gens kan afmeren, is de 24- uursregeling voor een groot deel van het Veerse Meer ingesteld. Dit betekent dat recreanten niet langer dan een etmaal achter een op één plek gratis mogen blijven liggen. Binnen vieren twintig uur moeten vaartuigen minstens 150 meter verplaatst worden. Handhaving is gewenst omdat er jaarlijks recreanten zijn die gedurende een langere periode steigers bezet houden. Hier door krijgen anderen geen toe gang tot bepaalde gebieden. De handhaving op deze regeling wordt ondersteund door de Ge bruikersraad Veerse Meer. Uitvaartverzorging H. Jobse houdt open dag op zaterdag 19 mei van 10.00 tot 15.30 uur. De deuren van beide locaties in Middelburg en Veere zijn dan voor bezoekers geopend. Het thema van deze dag is kennis en informatie rondom de uitvaart en zal worden ingevuld door diverse standhouders. Meer informatie: www.hjobse-uitvaart.nl. Iv'tfoun CbfcMCWft tinictilsii Appluaues

de Faam | 2012 | | pagina 13