r Thema Monumentendag: Groen van Toen Gemeentelijke balies dicht en gratis parkeren Bouwen in de Stromenwijk Europese LHBT-enquête Regels voor hondenbezitters Er wordt hard gewerkt in de Stromenwijk. Binnenkort starten de be stratingswerkzaamheden bij het nieuwe winkel- en appartementen complex Panorama Stromenwijk aan de Westerscheldestraat. Het oude winkelcentrum wordt gesloopt. Vervolgens wordt op die locatie een parkeerterrein aangelegd. Na afronding van het parkeerterrein wordt de rijbaan van de Westerscheldestraat tussen de Maasstraat en de Zand- kreekstraat geasfalteerd. Half april zijn de seniorenwoningen aan de Rijnstraat - IJsselstraat opgeleverd. Medio mei start de herbestrating van de trottoirs en rijbanen rondom deze woningen. Aansluitend wordt het speelveld op de hoek van de Rijnstraat - IJsselstraat aangelegd. Zelf bouwen in de Stromenwijk? Op de hoek van de Dorus Rijkersstraat met de Piet Heinstraat heeft de gemeente nog drie bouwkavels voor vrijstaande woningen beschikbaar. Meer informatie hierover bij Wilbert Dingemanse op telefoonnummer: 67 54 24. Aangrenzend komen voor het CPO (Collectief Particulier Opdrachtgeverschap) geplande woningen. Informatie hierover kunt u krijgen bij Catrinus Tuinstra op e-mailadres: bgmbur@5pbgm.com. De gemeente Middelburg is dit jaar, net als Goes en Vlissingen, gestart met een pilot 'verbeteren weerbaarheid en sociale acceptatie van LHBT-jongeren'. De minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) wil samen met Nederlandse gemeenten de veiligheid, weerbaarheid en sociale acceptatie van LHBT (lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders) be vorderen. Begin april is het grootste LHBT-onderzoek gestart dat ooit in Europa gehouden is. Dit gebeurt door middel van een grootscheepse enquête die tot medio juni 2012 is in te vullen. Behalve incidentele nieuwsberich ten over discriminatie van lesbische, homoseksuele, biseksuele en trans- gender (LHBT-)mensen, is er in de Europese Unie (EU) nauwelijks onder ling vergelijkbare informatie verzameld over de dagelijkse ervaringen van LHBT's met betrekking tot discriminatie. Daarom heeft het Agentschap voor Fundamentele Rechten (FRA) nu de allereerste online-enquête in de Europese Unie gemaakt om een juist beeld te krijgen van het leven van LHBT's van 18 jaar of ouder. De resultaten van de enquête zullen de agenda voor de komende jaren voor de gelijke behandeling van LHBT's bepalen, onder meer via de ont wikkeling van Europese richtlijnen voor gelijke behandeling van LHBT's. Behalve de zogenaamde 'G50' (50 grootste gemeenten in Nederland), zijn ook de Zeeuwse gemeenten Goes, Middelburg en Vlissingen ge vraagd in de periode 2012-2014 hieraan mee te werken. De enquête is in te vullen op www.lgbtsurvey.eu Veel inwoners van de gemeente Middelburg ervaren overlast van hondenpoep. Op Open Monumentendag gaan we doorgaans naar bin nen. Maar dit jaar gaan we op zaterdag 8 september ook naar buiten. Want het thema is Groen van Toen. Daarin staat de relatie tussen het monu ment en zijn directe omgeving centraal. Ons gebouwde erfgoed kan niet los gezien worden van de omge ving waarin het is opgetrokken. Vrijwel alles wat we in Nederland aan groen hebben, is immers door mensen bedacht en aangelegd in relatie tot de gebouwde 'stenen' omgeving. Met Groen van Toen stelt de Stichting Open Monumen tendag die relatie centraal. Aanleiding om dat dit jaar te doen is het feit dat 2012 uitgeroepen is tot het Jaar van de Historische Buitenplaats. Maar de Open Monu mentendag beperkt zich niet tot buitenplaatsen en landgoederen. Alle groene monumenten komen in het tweede weekend van septem ber aan bod: van hofjes tot plant soenen, van begraafplaatsen tot kloostertuinen, van stadswallen tot stadsparken, van grafheuvels tot terpen, van villaparken tot tuin dorpen, van lanen tot houtwallen. Op Open Monumentendag 2012 leren we monumentaal Nederland nog beter kennen: van binnen en van buiten. Meedoen en informatie Het Middelburgs organisatieco mité is op zoek naar huiseigena ren of instellingen die deze dag hun" monument open willen stellen of mensen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monu mentendag ontvangen binnenkort hun aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmel ding kunt u, graag voor 4 juni, contact opnemen met Jacky Nij- sen, telefoonnummer 67 54 58 of Annet Hannewiijk, telefoonnummer 67 52 82. Of mail naar j.nijsen@middelburg of a.hannewijk@middelburg.nl Open Monumentendag is een jaar lijks evenement in het tweede weekend van september, waarbij duizenden monumenten in Neder land gratis toegankelijk zijn voor publiek. De Open Monumentendag is in 26 jaar uitgegroeid tot één van de grootste culturele evene menten van Nederland. Open Mo numentendag is onderdeel van de European Heritage Days. Foto: Aart van Belzen Met Hemelvaartsdag (donderdag 17 mei) en op vrijdag 18 mei zijn de gemeentelijke balies in het stadskantoor gesloten. Ook op tweede pinksterdag (maandag 28 mei) zijn de gemeen telijke balies gesloten. Gratis parkeren Met Hemelvaartsdag en op tweede pinksterdag is het op straat en in de parkeergarages gratis parkeren. Om overlast door honden(poep) te beperken, zijn er vier regels waaraan iedere hondenbezitter zich moet houden: - Honden aan de lijn; Binnen de bebouwde kom van gemeente Middel burg moeten de honden buiten aan de lijn, met uitzondering van de losloopgebieden. Op alle kinderspeelplaatsen, sportterreinen en bij scholen is het verboden voor honden. - Zorg dat uw hond identificeerbaar is; Bijvoorbeeld een halsband met adresgegevens. - Betaal hondenbelasting. - Opruimplicht; De opruimplicht wil zeggen dat de hondenbezitter ver plicht is de poep van de hond direct op te ruimen. De opruimplicht geldt niet voor blindengeleidehonden of andere honden die dienen als hulp of geleide voor gehandicapten. Overtreding van de regels kan u een boete opleveren. Losloopgebieden Honden mogen wél los lopen in de daarvoor aangewezen gebieden zoals; - de bolwerken, - Amaliapark, - groenzone bij het Sportpark Veersepoort, - de grote weide van het Meiveld, - de Singel in Arnemuiden. Foto: Aart van Belzen In mei zijn in verband met feestdagen twee vervangende inzameldata. Het huisvuil van donderdag 17 mei (Hemelvaartsdag) wordt een dag later, op vrijdag 18 mei opge haald. Het huisvuil van maandag 28 mei (tweede pinksterdag) wordt even eens een dag later, op dinsdag 29 mei opgehaald. Wij vragen u om op beide dagen het huisvuil voor 7.00 uur buiten te zetten. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 9 mei 2012 De Faam pagina 9 Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg

de Faam | 2012 | | pagina 9