V Beeldende Kunst v tegen onevenredig 13 MEI GERARD De Batavus E-liner 7 dames elektrofiets 1.649.- PROFIL^ VmdtkOM adres voor onderhoud aan caravans 't Groertesckwrtj! Aardbeien Sperzieboontjes Mandarijntjes Opstapprijs www.profiie-vandendriest.nl Onderhoud Reparaties Schadeherstel Veiligheidsinspecties zeis wiel TE KOOP GEVRAAGD: GOUD verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Glashandel MELIESTE www.meliesteglas.nl Hardglazen deuren Douchecabines Monumentcnglas HR" dubbelglas Vakkundige montage voor een vitaminekuurtje... krop Begint u een nieuw bedrijf? Bel dan De Faam! iuul Kortekaas stelt: "Kunstenaar zijn is een roeping..." Astma Fonds (Longfonds) zoekt vrijwilligers Altijd actueel: de-faam.nl (exclusief model van "Profile de Fietsspecialist")' uitgevoerd met 7 versnellingen gesloten kettingkast afneembare accu* lage instap verende voorvork verende zadelpen walk assist verstelbaar stuur Ook leverbaar in herenuitvoering bij aanschaf van deze fiets, kunt u een 2e extra accu bijkopen voor de speciale prijs van 195,- normale prijs 329,-. - f. TS 3P£ C IA L 1ST Zusterstraat 24 4331 KK Middelburg Tel. 0118 - 612 410 caravanstalling carJP&nonderhoud •TRANSPORT Noordweg 76 Serooskerke (W) Tel. 06-149 82 033 www.zeilenwiel.nl Oud (sloop-) goud zoals armbanden, ringen, colliers etc. Tevens zilver zoals guldens, rijksdaalders, tientjes en sieraden. U ontvangt EEN HOGE, EERLIJKE PRIJS Iedere vrijdagmiddag in Middelburg in het Ontmoetingscentrum in Winkelcentrum Dauwendaele van 13.00 - 16.00 uur. Legitimatie verplicht. Piet Lukas, tel. 0118-639974 06-24248500. Uvingatoneweg 20, Goes Tel.: 0113-22 78 64 Showroom ma. t/m vrij. van 8.00 tot 17.30 uur CJJ jYj (ook mot jaloöZlö «r tum>«n I follow us on [twitter grote doos supermooie HOLLANDSE 2"oori|.50 4voor De actie is seldig t/m 12 mei 2012. Elke dag vers uit Limburg Multi-Vlaai Middelburg, Lange Viele 14 (Verspassage), tel. 0118-616566 hele beste 500 gram sappig en zonder pitjes 10 stuks fris en groen zware Opent u een nieuw bedrijf of winkel? Is er een jubileum of een bijzondere gebeurtenis of heeft u een gewel dig nieuw product? Bel ons en we bekijken hoe we u kunnen helpen. www.de-faam.nl L @GerritHiemstra De Faam Gerrit Hiemstra: Zeldzaam grote verschillen in NL: in Zeeland 10 graden, in Twente 23 graden. In het noor den #zon, in het zuiden #regen. Nadat de BTW op de podi umkunsten door herziening van het regeerakkoord teruggebracht is naar 6 procent voelen vooral kunstenaars zich de dupe van de culturele kaalslag die is aangezwengeld door het inmiddels demis sionair kabinet Rutte. Gerard van der Hoeven Vlissingen Want na herstel van de btw-verhoging van de podi umkunsten, krijgt de beel dende kunst te maken met een tweede verhoging van 6, via 19, naar 21 procent. Oneerlijk volgens de lande lijke actiegroep 'Schuilen in het Rijks' die met een pe titie wil bereiken dat geen onderscheid wordt gemaakt in het Btw-tarief binnen de culturele sector, en ook de beeldende kunst terug moet naar het zes procent tarief. Beeldende kunstenaars, ga leriehouders, verzamelaars en kunstliefhebbers kunnen via een website de petitie ondertekenen. Ook de beel dende kunst in Zeeland is de dupe. Lia en Bert Hector van Ga- lerie-T in Middelburg on dersteunen de actie. Door de Btw-verhoging daalde de verkoop via galeries het afge lopen jaar al met 25 procent. Lia Hector: "Als galerie houder hebben wij minder last, omdat wij werken op provisiebasis. Maar we zijn solidair met de kunstenaars die het toch al steeds steeds moeilijker krijgen door deze opeenstapeling van bezuini gingen." Nico Out, kunstcri ticus en beleidsmedewerker bij Scoop: Het is discrimi nerend omdat het tarief voor de podiumkunst is herzien. Matty van Eetwinkel 't Hof Welgelegen aan de Walstraat is blij dat ei Die is veel grootschaliger dan de beeldende kunst die veel fijnmaziger is. Protesten vanuit die sector vinden op veel klei- nere schaal plaats." Kunstenaar Juul Kortekaas uit Middelburg: "Vergeet niet dat kunstenaars vaak individuen zijn. Door deze petitie te tekenen kunnen zij zich groeperen." Out: "De beeldende kunst zit al langere tijd in een wurggreep en wordt uit de markt geprijsd. Beelden de kunst zou juist gestimuleerd moeten worden." Volgens Out zijn de kunstenaars de laatste jaren en zeker door de laat ste regering murw gemaakt. "Kunst was in hun ogen toch een wat linkse hobby. En kun stenaars zijn bijvoorbeeld door het wegvallen van provinciale opdrachten ook al in de steek gelaten." En niet alleen uit be zuiniging. Kunstenaar Gerard Brouwer uit Katwijk aan Zee, www.groenteschuurtje.nl tel: 0118591459 tussen Serooskerke en Oostkapelle Middelburg Het Astma Fonds, rayon Zeeland, organiseert al ja ren activiteiten voor men sen met een chronische longaandoening. Denk aan activiteiten rondom lotgenotencontact zoals COPD lunches, natuur- excursies, spelmiddagen en bijeenkomsten in het teken van 'Kind en ast ma'. Ook lobbyt het rayon actief voor een beter bin nenmilieu op Zeeuwse scholen en gezonde bui tenlucht. Hans van Dam is lid van de rayoncom missie. Volgens hem zijn de ambities hoog, maar zijn er te weinig handen om alle plannen te verwezen lijken. Daarom zoekt het rayon meer vrijwilligers. Van Dam wil veel bereiken. Als het aan hem ligt komen er vaker activitei ten rond thema's als 'Kind en astma'. Maar ook het lotgeno tencontact moet meer aandacht krijgen. Daarom richt Van Dam het Zeeuwse Longpunt op. Tij dens deze maandelijkse bijeen komst voor longpatiënten, hun omgeving en zorgverleners staat leren, van eikaars ervaringen centraal. Dick van Merwe, se cretaris van het rayon, ziet graag dat COPD-patiënten meer gaan bewegen. Dit is extra belangrijk en kan zelfs verslechtering van de ziekte voorkomen. Van Dam: "Wij zijn hard op zoek naar mensen die zich binnen een Zeeuwse regio willen inzetten voor het Astma Fonds. Zo zoeken we concreet iemand voor het beheer van het docu mentatiemateriaal en een penningmeester voor onze rayonfinanciën. Maar ook mensen die excursies en spelletjesmiddagen wil len organiseren. En verder mensen die willen lobbyen voor een beter binnen- en buitenmilieu in de Zeeuwse regio. Informatie via: 033- 434 12 77. Meer informatie staat op: www.astmafonds. nl/vrijwilligers

de Faam | 2012 | | pagina 2