korting! Zeeuws stripboek over geweld GRATIS ruime parkeergelegenheid Enrico Pace en Igor Roma Katholieke toeristenkerk Zorgboerderij Pitteperk gaat zelfstandig verder Deze vrijdag, zaterdag en zondag krijgt u bij aankoop van 25 Vlissingen elke zondag open von \xyxjf\JL&0 Triatlon Zeeland heeft nog een zetje nodig U kunt bij Agrimorkt uitstekend terecht voor uw wekelijkse grote boodschappen, er is altijd plaats voor uw auto op het ruime gratis parkeerterrein. li» U/L UXO" HHHIHH Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 9 mei 2012 De Faam pagina 16 Middelburg Het Zeeuwse stripboek 'Ik praat over geweld' is vorige week ver schenen. Het bevat 5 verhalen die gaan over seksueel misbruik binnen het gezin, dissociatie en automutilatie. Er is een verhaal over het gebruik van webcam en internet voor pubermeisjes. Het waarschuwt voor misbruik via de webcam. Maar ook een verhaal over een jongen van 10 jaar dat te maken krijgt met sek sueel misbruik. Het verhaal van Alima (een niet westers meisje) dat door seksueel misbruik zich- Veere Pianisten Enrico Pace en Igor Roma geven op zondag 20 mei een concert in de Grote Kerk in Veere. De heren spelen werk van Schu mann, Liszt, Brahms, Rachma- ninov en Lutoslawski. In dit programma zal zowel solo als in duo-vorm geconcer teerd worden. Het concert begint om 15.30 uur en de entree is 20,00 euro. zelf pijn doet is duidelijk. 1 op de 5 jonge mensen heeft er mee te maken, vandaar dat Petra van der Pool dit stripboek ontwik kelde samen met 5 andere strip- tékenaars. www.laatjehoren-cob.nl Vlissingen De redactie van De Faam kreeg een 'noodkreet' van de organisatie van de Tri atlon Zeeland en de Vrien den van Vlissingen. Hoewel de Triatlon Zeeland vorig jaar de tweede prijs ontving van de Stichting Vlissingen promotie, als aanmoedi gingsprijs om vooral door te gaan, heeft de organisatie het nu moeilijk. Zij zijn met man en macht bezig om vol doende sponsoren te krijgen, maar dat valt dit jaar helaas tegen. "Als we niet heel snel voldoende geld bij elkaar hebben dan gaat het evene ment niet door. We krijgen de begroting nog absoluut niet sluitend", stelt Claudia van Rijsijk. "Voor 50 euro kan men al vriend van de triatlon worden" De Triatlon zeeland is op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni, om en nabij de boule vard van Vlissingen. In 2011 deden er 1300 atleten aan mee en voor dit jaar zijn er al honderden aanmeldingen. www.triatlonzeeland.nl Dishoek De vieringen in de katholieke Toeristenkerk aan de Wester- scheldelaan in Dishoek begin nen weer op zondag 13 mei. Tot en met zondag 9 september is hier elke zondag een viering om 10.00 uur. Bovendien zijn er ie dere woensdag tussen 9.00 en 12.00 uur mensen van de werk groep bezig met onderhoud en staap de deuren open voor iedereen die eens een kijkje wil nemen. Koudekerke Zorgboerderij Pitteperk in Koudekerke is al tien jaar het bedrijf van Peter en Mar jan Dreessen. Ze begonnen met Philadelphia maar die organisatie heeft zich terug getrokken. Zorgboerderij Pitteperk gaat nu op eigen kracht verder. Bij Pitteperk werken 28 verstandelijk be perkte mensen onder bege leiding. Per 1 mei ging de nieuwe situatie in. "Er zijn drie nieuwe mensen aange nomen waarmee wij verder gaan voor de begeleiding", zegt Marjan. Pitteperk is aangesloten bij de Stichting Samenwerkende Zorgboer derijen Zuid. Deze zorg boerderijen worden erkend als aanbieder van kwalita tieve zorg en hebben via de Stichting een AWBZ-erken- ning. Pitteperk in de Bree- weg is een grote boerderij met melkkoeien en een mini camping. De familie Dreessen zette tien jaar geleden de deur open voor mensen met een be perking. Marjan Dreessen: "We begonnen met vier hulpboeren die een dag per week kwamen. Nu zijn er vijf dagen per week hulpboeren aan de slag. De tij den variëren van dagdelen tot een hele dag. Wij zijn daar bij betrokken en hebben geïnves teerd in de zorgboerderij. De hulpboeren hebben een eigen ruimte met kantine en kleed ruimte en ze zijn gewend aan hun eigen plekje. Hun taken zijn dieren voeren zoals koeien, kippen, konijnen, eieren rapen en de eigen ruimte netjes hou den." Pitteperk heeft een win kel (9.00-17.00 uur) met eigen kaasproducten en Zeeuwse streekproducten. Belangstelling voor hulpboer? Informatie via 0118-596031. Pitteperk, Bree- weg 21, Koudekerke. "0 www.pitteperk.nl v.l.n.r.: Linda, Vera Traas en Marjan Dreessen van Zorg boerderij Pitteperk in Koudekerke gaan verder met bege leiding van de hulpboeren. FOTO: LEON JANSSENS Seksueel misbruik komt voor in alle culturen en sociale lagen van de bevolking. Eén op de vijf jonge mensen heeft ermee te maken. FOTO: P.R. ■tan HHüi *uitgezonderd statiegeld, beltegoed, kansspelen, baby voeding, geneesmiddelen, postzegels, tabak en slijterijaankopen 'm&mm Aanbiedingen uit deze advertentie zijn geldig van vrijdag 11 t/m zondag 13 mei 2012 in Agrimorkt Vlissingen. Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Indien een artikel onverhoopt is uitver kocht tijdens de aktieperiode ontvangt u een aktietegoedbon. (muv op op artikelen). Agrimorkt Vlissingen, Papegaaienburg 5. Open op maandag t/m donderdag: 8.00 -20.00, vrijdag: 8.00 - 21.00, zaterdag: 8.00 -18.00 en zondag: 10.00 -17.00 uur

de Faam | 2012 | | pagina 16