r r f Verkeersmaatregelen rond Four Freedoms Awards A Het woord aan Wim Steketee Middelburg zoekt namen burgerslachtoffers en militaire slachtoffers Tweede Wereldoorlog Gratis parkeren op 5 mei Autovrije Stationsbrug Parkeercontrole op zondaj mÊtÊÊBÊBÊSÊSBSBÊKM INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG yy Altijd actueel: www.de-faam.nl woensdag 2 mei 2012 De Faam pagina 8 Leegstand Wanneer ik door de binnenstad van Middelburg wandel, valt het me op dat veel woonhuizen steeds langer te koop of te huur staan. Ook de win kelpanden worden nu meer en meer het slachtoffer van de economische crisis. Toename van leegstand hier van wordt het grote gevaar. De gemeente wil ook haar steentje wel bijdragen aan deze leegstand. Zo denk ik bijvoorbeeld aan het gratis parkeren bij de winkels in de Mortiere, terwijl de binnenstad wordt opgezadeld met steeds hogere par keertarieven en zelfs 's avonds al moet worden betaald. Het afsluiten van de Stationsbrug voor autoverkeer was een nobel streven. Wie goed nadenkt, weet dat de aan- en afvoerwegen naar en van de binnenstad hierdoor worden ontregeld, zeker in de zomermaan den als de Schroebrug constant opengaat om wat pleziervaartuigjes door te laten. Foto: Aart van Belzen Naar een autoluwe binnenstad gaan, is prachtig, maar is het wel goed voor het winkelbestand? En wat te denken als je op de fiets snel even een boodschap in de bin nenstad wilt doen en er geen fiets- beugel meer te bekennen valt? Als je voor een winkel je fiets even neerzet voor een boodschap, bestaat de kans dat als je terugkomt je fiets is weggesleept door de gemeente. Dat wordt dus een dure boodschap! Het is een beleid waar wij als LPM ons niet in kunnen vinden. We vinden dat, mede gelet ook op de horeca en het bedillerige terrassenbeleid in de binnenstad, er een nieuwe visie moet worden ontwikkeld. We zullen moeten oppassen dat inwo ners, maar ook toeristen onze bin nenstad straks gaan mijden. We zullen er waakzaam voor moeten zijn dat de volgende stap niet de verpau pering van onze monumenten wordt. Laat de stad Gent in België voor ons een (slecht) voorbeeld zijn. Daar is een leegstandbelasting ingevoerd om onder meer verkrotting van mo numentenpanden tegen te gaan. Wim Steketee Raadslid Lokale Partij Middelburg wsteketee@zeelandnet.nl www.lokalepartijmiddelburg.nl Gemeente Middelburg roept op gegevens van burgerslachtoffers en militaire slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog door te geven. Arnemuiden, Middelburg, Nieuw en Sint Joosland en Sint Laurens zijn tijdens de Tweede Wereldoor log zwaar getroffen door het oor logsgeweld. In deze woonplaatsen vielen vele dodelijke slachtoffers. Vaak wordt er tijdens herdenkingen gesproken over het aantal slacht offers, veelal zonder naamsvermel ding of de wijze waarop zij zijn omgekomen. Onderzoek slachtoffers De Oorlogsgravenstichting heeft in 2009 een verzoek gericht aan alle Nederlandse gemeenten om een lijst op te stellen van de burgers die door een beschieting of bombarde ment in de betreffende gemeente zijn omgekomen. De nabestaanden zien een dergelijke opgave vaak als nationale erkenning van de status van hun familieleden als oorlogst slachtoffer. Mede op basis van dit verzoek heeft de Gemeente Middelburg be sloten om lijsten van alle burger slachtoffers én militaire slachtoffers in de Tweede Wereldoorlog van elke woonplaats op te gaan stellen. Voor dit onderzoek zullen allerlei bronnen zoals archieven worden geraadpleegd. Hierbij willen wij ook een beroep op u doen om de lijsten zo compleet mogelijk te maken. Oproep Wij roepen u op om namen, ge boortedata, overlijdensgegevens en de oorzaken van overlijden door te geven. Het gaat niet alleen om militairen, maar ook om bur gers die door oorlogsgeweld om het leven zijn gekomen. De ontvan gen gegevens worden verzameld, waar nodig aangevuld en gecon troleerd. In september worden dan verlieslijsten gepubliceerd van Ar nemuiden, Middelburg, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens. Indien u gegevens over oorlogs slachtoffers heeft of nadere informa tie wenst, dan kunt u contact opne men met René Hoebeke, consul van de Oorlogsgravenstichting in de Ge meente Middelburg, tel. 0118-675 597. U kunt een e-mail sturen naar: r.hoebeke@middelburg.nl of u kunt een brief schrijven naar: Gemeente Middelburg, t.a.v. René Hoebeke, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Op zaterdag 5 mei, Bevrijdingsdag, mag u uw auto gratis parkeren op straat en in de parkeergarages. Op 12 mei vindt in De Nieuwe Kerk van Middelburg de uitreiking van de Four Freedoms Awards plaats. Koningin Beatrix is hierbij aanwezig. De Four Freedoms Award is een jaarlijkse prijs voor personen die zich op een bijzondere wijze hebben ingezet voor het waarborgen van de vier vrijheden, zoals die werden benoemd door de Amerikaanse president Franklin D. Roos evelt in zijn 'Four freedoms-toespraak' tot het Amerikaanse congres tijdens de Tweede Wereldoorlog. Elk twee jaar worden vijf Awards toegekend. Vier aan personen wier inzet direct kan worden verbonden aan één van de vier vrijheden en één aan een persoon die zijn functie, zijn persoonlijkheid en zijn invloed lang durig heeft aangewend ten dienste van de menselijke vrijheid in al zijn facetten. Voor en tijdens deze uitreiking is parkeren in de Middelburgse binnenstad rond de Abdij verboden. Donderdag 10 mei vanaf 18.00 uur tot en met zaterdag 12 mei geldt er een parkeerverbod op de parkeerplaatsen Onder den Toren. Op vrijdag 11 mei vanaf 18.00 uur tot en met zaterdag 12 mei 18.00 uur is er een parkeerverbod van kracht op de parkeerplaatsen, Onder den Toren, Korte Burg, Balans, Walplein, Sint Pieterstraat, Korte Giststraat, Koorkerkhof, Koorkerkstraat, Groenmarkt en Bachtensteene. Op zaterdag 12 mei kunnen de vergunninghouders uit het betreffende vrij gemaakte gebied, in de gehele binnenstad op alle andere beschikbare plaat sen parkeren. Auto's die zaterdag 12 mei nog in bovengenoemde straten staan, worden versleept. Laden en lossen Het is op zaterdag 12 mei tussen 7.00 en 18.00 niet mogelijk te laden en lossen, bevoorraden op Walplein, Koorkerkstraat, Koorkerkplein, Nieuwe Burg en Groenmarkt. Parkeergarage Kousteensedijk De parkeergarage Kousteensedijk is op zaterdag 12 mei tot 11.00 uur niet voor publiek toegankelijk,-behoudens abonnementhouders. Daarna zal de parkeergarage weer worden vrij gegeven voor het publiek. De gemeente Middelburg heeft de Provincie Zeeland gevraagd om de Stationsbrug autovrij te maken. Dit om de verkeersveiligheid te verbe teren en te zorgen voor een fietsvriendelijk centrum. De brug is dan alleen nog toegankelijk voor voetgangers, fietsers en lijnbussen. De Provincie heeft op 17 april het ontwerp verkeersbesluit vastgesteld. Dit be sluit ligt bij de Provincie en de gemeente ter inzage tot en met 6 juni. Afhanke lijk van het verloop van de procedure verwacht de gemeente voor de start van het nieuwe schooljaar 2012/2013 de afsluiting gerealiseerd te hebben. Vanaf 7 mei gaat de gemeente ook op zondag controleren of iedereen zich aan de geldende parkeerregels houdt in en rondom het centrum. Dit naar aanleiding van de klachten die binnen zijn gekomen over fout- parkeerders op zondag. De controlerende ambtenaren geven bij overtre dingen geen waarschuwingen, maar direct een boete. WIJZIGINGSVERORDENING Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat de raad van de ge meente Middelburg heeft besloten de verordening 'wijzigingsverordening op de heffing en invordering van leges 2011vast te stellen. Het raadsbesluit en deze verordening lig gen ter inzage bij de afdeling Planning en Control/belastingen. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben beslo ten om de straatnaam George Harrison- straat in te trekken en de omschrijving te wijzigen van de begrenzing van de Een- drachtsweg en de Louis Armsfrongsfraat. Het besluit met situatieschets ligt voor ieder een zes weken, van 2 mei tot en met 12 juni, ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemees ter en wethouders .van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Alge mene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel' 6:1 van de Algemene wet bestuursrecht). Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hier toe richt u aan: Voorzieningenrechter, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht gehe ven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bluesroute 29: gebruik garage als kantoor (20-4). Lange Noordstraat 48: herbestem- men voormalig postkantoor (19-4). Noordweg 136: plaatsen dakkapel voordakvlak woning (19-4). Noordweg 375: sloop aanbouw wo ning (18-4). Turfkaai 1 /Sint Janstraat 49/51: aanbrengen veiligheidshaken (17-4). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor, te lefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. KENNISGEVING VERLENGDE BESUSTERMUN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de be slistermijn te verlengen met een termijn van maximaal zes weken: Eerste Weg 4, Nieuw- en Sint Joosland: bouwen praktijk voor chiropractie. Nieuwe uiterste beslisdafum: 3 juli 2012.

de Faam | 2012 | | pagina 8