Week krant .ni Zeeland is draadloos intratuin Convenant GGD en Veiligheidsregio sweetdeali Bolleboos naar de finale Woensdag 2 Mei 2012 Bericht vóór onze adverteerders De Faam Intratuin Koudekerke Bevrijdingsdag open van 9.00 tot 17.00 uur Zondag 13 mei Primeur met Zeeuws WiFi netwerk Verzilver uw goud! PI ETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! LjS goudwisselkantoor 'Betoverende Lore ley': Win een vierdaags arrangement voor twee De Faam Jaargang 113 Nummer 18 Oplage 54.435 ZEEUWSE HOTELS RESTAURANTS schrijf je nu in op www.sweetdeal.nl en ontvang de voordeligste aanbiedingen uit je eigen regio Sweeldeal is een aanbiedingssile van Wegener Media In verband met Hemelvaartsdag hanteren wij gewijzigde sluitingstijden: Voor de editie van 16 mei is de uiterste inlevertijd voor advertenties donderdag 10 mei 16.00 uur. W6GGNGR Media üi- Huisaanhulskrantcn 3;-;i:-.-. Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl Ij geeft kleur aan groen 12.00-14.30 UUR Leuke attentie voor alle moeders! Reserveer nu op de mooiste locaties van Zeeland www.amadore.nl A=|iOn KRmpeRDumen IS r Amidoic Willntii Hotel T 0118 410 502 T 0113 370 000 Amadore Grenzeloos Gastvrij Juvat Westendorp, bekend van So you think you can dance, zorgde vorige week ervoor dat bij het Scheldemond College de leerlingen flink aan het dansen sloegen. B-Boy Juvat gaf een workshop aan het danscollege en ging in discussie met leerlingen tijdens CKV lessen. foto ingrid borger In de zomer van 2012 kunnen bezoekers en inwoners op tal van toeristische locaties in Zeeland gebruik maken van WiFi. Zeeland wil hiermee bezoekers én inwoners faciliteren bij het gebruik van internet op locatie. Hier mee is Zeeland de eerste provincie in Nederland die op zo'n brede schaal gratis WiFi beschikbaar stelt voor bezoekers en inwoners. Redactie Zeeland Multi-utility bedrijf DELTA, Provincie Zeeland en Promo tie Zeeland Delta (een samen werkingsverband tussen de Zeeuwse VVV's) hebben de handen ineen geslagen om WiFi te ontwikkelen op drukbezochte plekken in Zeeland. Op ruim 80 plaatsen in Zeeland wordt het mogelijk om in de openbare ruimte gratis gebruik te maken van WiFi. Voor gebruikers die sneller internet willen, bijvoor beeld voor het versturen van foto's of het downloaden van filmpjes, is het mogelijk om tegen betaling gebruik te maken van een snellere in ternetverbinding. Met het op grote schaal introduceren van open WiFi onderscheidt Zeeland zich van andere re gio's. "Je ziet wel vaker dat je in kunt loggen op het WiFi netwerk van bijvoorbeeld een restaurant, maar iedere uitbater hanteert zijn eigen netwerk met telkens weer andere inlogcodes. Straks heb je op al die plaatsen in Zeeland een en hetzelfde WiFi netwerk" zegt Sjoerd Heijning, gedeputeerde van de Provincie Zeeland. "Zee land loopt daarmee voorop in Nederland." Bezoekers en inwoners die verbinding maken met het WiFi Zee land netwerk kunnen via een informatiepagina direct loca tiegebonden VVV-informa- tie krijgen over bijvoorbeeld de dichtstbijzijnde horeca of bezienswaardigheden. www.de-faam.ni Middelburg Ivo Siegers, leerling van vwo 6 van Nehalennia Stedelijke Scholengemeenschap in Mid delburg, is er voor de tweede achtereenvolgende keer in ge slaagd door te dringen tot de eindronde van de Nationale Scheikunde Olympiade. Deze vindt plaats op de Technische Universiteit Eindhoven van 7 tot en met 14 juni aanstaande. Deze week bestaat uit colleges, werkcolleges, practica, ont spanning en een uitgebreide theorie- en practicumtoets. De uitslag wordt tijdens de feestelijke prijsuitreiking op 14 juni bekend gemaakt. Aan de Nationale Scheikundeolympi- ade Week nemen 20 leerlingen deel. De top 4 mag Nederland vertegenwoordigen op de Inter nationale Chemie Olympiade, die dit jaar plaatsvindt van 21 tot en met 30 juli in Wa shington DC in Amerika. Als voorbereiding hierop krijgen de vier winnaars nog een driedaagse trai ning aan de VU in Amster dam.-De eerste ronde van de Scheikunde Olympiade vond plaats op 25 januari. Hieraan namen 2480 leer lingen van 169 scholen deel. De beste 60 gingen door naar de tweede ronde op 28 maart, waarvan de top 20 doorgaat naar de Nationale Scheikunde Olympiade. In 2011 nam Ivo ook deel aan de Nationale Scheikun de Olympiade. Hij zat toen in vwo 5 en eindigde in de middenmoot. Nu zit Ivo in vwo 6 en heeft hij de ambitie om hoger te eindigen. Inkoop van goud, zilver en munten www.deweekkrant.nl/actie ipp^ Piet Heinstraat 2b 4461 GL Goes T 0113-217666 Open: di. t/m za. 09.30 -17.00 uur fen. Ook infectieziektebestrij- ding valt hier onder, bijvoor beeld bij een griepepidemie. Vastlegging van deze afspraken leidt onder andere tot een nog betere voorbereiding, duide lijke verwachtingen, heldere kostenverdeling en efficiënte informatievoorziening. Nu het convenant is ondertekend, is de samenwerking tussen beide partijen geformaliseerd. Naast de ondertekening van het con venant, hebben het ministerie Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een werkbezoek aan de regio Zeeland gebracht. www.goudwisselkantoor.nl Middelburg De heer Liefting, voorzitter van het bestuur GGD Zeeland en de heer Huisman, portefeuille houder GHOR van het bestuur Veiligheidsregio Zeeland heb ben vorige week het 'Convenant Publieke Gezondheid bij ram pen en crisis' ondertekend. Met de ondertekening van het con venant wordt de samenwerking tussen GGD Zeeland en Veilig heidsregio Zeeland ten aanzien van de publieke gezondheid bij rampen en crisis officieel. Het convenant is gebaseerd op het landelijk modelconvenant wat door GGD Nederland en GHOR Nederland op 27 mei 2011 in een gezamenlijke leden vergadering is geaccordeerd. De afspraken in het convenant gaan in op de taak-, rol- en financi ële verdeling tussen de GGD Zeeland en de Veiligheidsre gio Zeeland. Er bestaat een grote afhankelijkheid tussen de GHOR en de GGD, vooral onder rampen- of crisisomstan digheden. Tijdens crises is pu blieke gezondheid een belang rijk onderwerp, denk aan (het organiseren van) spoedeisende medische hulpverlening, psy chosociale hulpverlening van slachtoffers of advisering over beschermende maatregelen bij ongevallen met gevaarlijke stof-

de Faam | 2012 | | pagina 1