Uit in Zeeland Lezersmenu van De Faam: Aspergemenu bij Plccard Samen BON LEZERSMENU DE FAAM Shakirn Astral Motors Mama Tandoori met deegroller Elke laatste woensdag van de maand staat een nieuw Lezersmenu in De Faam. Voor de maand mei heeft De Faam samen met Hotel Restaurant Piccard in Vlissingen een heerlijk Lezersmenu samengesteld. De inhoud van het diner wisselt maandelijks, maar de formule blijft hetzelfde. Voor 25 euro per persoon krijgt de lezer een voorafje (stokbrood met kruidenboter) gevolgd door een drie gangenmenu. Bij Piccard worden de gasten naast het driegangenmenu bovendien ook nog getrakteerd op een heerlijke amuse vooraf, een kopje koffie of thee na het diner én mogen zij onbeperkt gebruik maken van het veelzijdige saladebuffet. Femmage speelt zaterdag in Ons Dorpshuis in Krui- ningen. FOTO: BART VOLBEDA 25 april t/m 1 mei woensdag 25 april Lezing Foeke Koppers over atheïsme Koorkerk Middelburg 19.30 uur Mama Tandoori (toneel) Stadsschouwburg Middel burg 20.00 uur The Descendants (film) Cinema Middelburg 20.00 uur Le Havre (film) Podium 't Beest Goes 20.30 uur Tomasz Stanko Quintet (jazz) Schuttershof Mid delburg 21.30 uur donderdag 26 april Under African Skies (musical/show) Theater de Mythe Goes 20.00 uur The Hot Stewards (mu ziek) Poppodium De Piek Vlissingen 20.00 uur My week with Marilyn (film) Podium 't Beest Goes 20.30 uur Sabine Beens (cabaret) Theater de Wegwijzer Nieuw en St. Joosland 20.30 uur Try (muziek) Café Tym- paan Middelburg 21.30 uur vrijdag 27 april Drums United (percus sieconcert) Theater de Mythe Goes 20.00 uur Scapino Ballet Rotter dam (moderne dans) Stadsschouwburg Middel burg 20.00 uur My week with Marilyn (film) Podium 't Beest Goes 20.30 uur Dick van der Harst Els van Leathern (modern folk) Theater de Wegwij zer Nieuw en St. Joosland 20.30 uur zaterdag 28 april Terraferma (film) Cinema Middelburg 19.00 uur Dance Date (dans) Ar- rsenaaltheater Vlissingen 19.30 uur Femmage (cabaret) Ons Dorpshuis Kruiningen 20.00 uur Barefoot (muziek) Café De Concurrent Vlissingen 20.00 uur Shaking Godspeed Astral Motors (popmu ziek) Podium 't Beest Goes 20.30 uur Splendid (popmuziek) De Spot Middelburg 21.00 uur Slan (Keltische muziek) Muziekpodium Razzma tazz Oost-Souburg 21.00 uur Sweden Rockabilly Eas ter Extravaganza Pop podium De Piek Vlissingen 21.00 uur Lena (film) Cinema Mid delburg 21.30 uur zondag 29 april Lunckconcert Gotzch Ornée (klassieke muziek) Historische Kerk Souburg 11.30 uur East of Sun (jazz) Ter Reede Vlissingen 14.30 uur Strange Fascination (muziek) Panta Rhei Vlis singen 17.00 uur Erik Sardinas (blues) Poppodium De Piek Vlis singen 20.00 uur Stefan van de Sande (singer-songwriter) Arsenaaltheater Vlissingen 20.00 uur Terraferma (film) Cinema Middelburg 20.30 uur Hardball Rockoverband Bar American Middelburg 21.00 uur J&J 2 Men Company (muziek) Café De Con current Vlissingen 22.00 uur maandag 30 april Verschillende optredens van o.m. Yes-R Markt Middelburg 11.30 uur Groove to Chill Zware Plaatwerkerij Vlissingen 14.00 uur Concert Samenzang St. Jacobskerk Vlissingen 14.00 dinsdag 1 mei Roel Meijvis (cabaret) Podium t Beest Goes 20.30uur Terraferma (film) Cinema Middelburg 20.00 'Ca Bien!' Dat is de titel van het cabaretprogramma van Sabine Beens. Donderdag 26 april om 20.30 uur staat ze in theater de Wegwijzer in Nieuw en St. Joosland. De pers is en thousiast over deze cabaretière. 'Sabine knalt van het toneel en heeft een mooie stem', schrijft Het Parool. Naast rollen in musicals als Cabaret, Honk, De Fabeltjeskrant en de comedy Schone Schijn viel Sabine eerder op met haar solo Lieve Kitty. Ca Bien! is een sprakelende solo van waarmee Sabine dit voorjaar furore maakte in een aantal kleinere Amsterdamse theaters. Een zelfgeschreven cabaretvoor stelling over samenwonen, iemand die permanent blijft logeren en ook over zaken als het ideaalbeeld, een lesje leven, exen en vreemdgaan. Kaarten: www.theaterdewegwijzer.nl De bands Shaking Gods peed en Astral Motors treden zaterdag 28 april op in Podium 't Beest in Goes. De eerste band maakt om 20.30 uur zijn opwachting. Shaking Godspeed is een Ne derlandse blues- en rockband, bestaande uit zanger-gitarist Wout Kemkens, bassist-toetse nist en zanger Paul Diersen en drummer Maarten Rischen. De band werd in 2009 op gericht door Kemkens nadat zijn vorige band, The Bloody Honkies, besloot te stoppen. In datzelfde jaar bracht Shaking Godspeed haar eerste zelfgetitelde LP uit op het vinyllabel Quadrofoon Records en speelde de band op het festival Noorderslag. In de loop van 2010 speelde de band onder meer op Paaspop, Incubate festival en de Zwarte Cross en werd een boekings contract getekend met SOZ Concerts. In februari kwam Shaking Godspeed met het tweede album, genaamd Hoera. De drie mannen uit de Achterhoek maken songs die een zompige, op turf gestookte band laten horen; een fijn hallucinerende partij rock met groovy blues-accenten. Als supportact staat de space-age powerpop van Astral Motors geprogrammeerd. De band bestaat uit vier kopstukken uit de Bevelandse scene. Kaart verkoop: www.tbeest.nl Mama Tandoori is een hila risch portret van een onalle daags Indiaas-Hollands gezin. Aan het hoofd troont een Indiase moeder. Zij leeft met de deegroller in de hand zodat ze altijd krijgt wagr ze recht op heeft. Ze heeft uitgesproken ideeën óver hoe de levens van haar zonen er precies uit zullen zien. Als haar zoon Ernest besluit schrijver te worden, is het huis te klein. De voorstel ling is vanavond (woensdag) om 20.00 uur te zien in Stads schouwburg Middelburg. Het vier sterren Hotel Restaurant Piccard ligt centraal, aan de rand van het centrum van Vlissingen, direct achter de boulevard. Liefhebbers van strand en zee kunnen hier heerlijk uitwaaien en daarna aanschuiven voor een voortreffelijk aspergemenu. Flinke eters zijn hier zeker wel- kom, de kok zorgt voor goedgevulde borden. Zoals gezegd krijgen we IIP naast het plankje met stokbrood, kruidenboter en tapenade, een heerlijke amuse geserveerd in de vorm van een cappuccino van asperges: een romig soepje met stukjes verse asperge, erg lekker om zo het diner te openen. NAAM: GEBOORTEJAAR: AANTAL. PERSONEN: Als nagerecht werden we verrast met bijzonder fris limoncello sorbetijs met verse aardbeien en vanillesabayon. De sabayon kunnen we iedereen aanbevelen: een lauwwarm heerlijk luchtig schuim gebaseerd op wijn en eierdooiers. Om je vingers bij af te likken! Wilt u ook genieten van dit aspergemenu? Knip dan onderstaande bon uit Het Lezersmenu is uitsluitend te nuttigen in de maand mei. Reserveren is gewenst en kan via www.piccard.nl en tel. 0118-413551Piccard is zeven dagen in de week geopend. Badhuisstraat 178, Vlissingen. VOORLETTERS M/V: Het hoofdgerecht bestaat uit een met asperges gevuld varkenshaasje, zeekraal, aardappelbitterballen met ham en asperges en een rode portsaus. Ook het schaaltje frietjes ontbreekt niet op tafel. Zowel mijn tafelgenoot als ik hadden een behoorlijke 'kluif aan de varkenshaas. De roergebakken zeekraal past natuurlijk helemaal bij dit aspergemenu. Daarna volgt een frisse lentesalade met grote gebakken garnalen, groene asperges en zwarte olijventapenade. Wij hadden aan dit voorgerecht meer dan genoeg, maar voor de liefhebbers en heel grote eters staat er 's avonds een gevarieerd saladebuffet klaar. Voor ieder wat wils dus. sÉÉii

de Faam | 2012 | | pagina 46