Toplocatie om af te huren voor feesten en partijen! Het kan! NIEUW 't Koetshuis www.noordduine.nl FOKT DEN HAAK "VOe WJaterkevbepq Zorgeloos en zeker uw huis verkopen? I Ruim 2,5 hectare Subtropische tuin vlak nabij de Zeewse kust in Vrouwenpolder! Onze openingstijden: 1 april t/m 1 november, dinsdag t/m zondag van 10:00 uur t/m 17:00 uur. Fort den Haakweg 38 4354 NG Vrouwenpolder Tel.: 0118-594495 www.fortdenhaak.nl I Brunchbuffet: onbeperkt barbecue buffet Wij hebben weer een leuke, ver nieuwde zomerkaart met allerlei heerlijke lunch- en avondgerechten JC VASTGOED Junior redders Domburgse Reddingsbrigade weer diploma rijker Reddingbootdag Fietscursus ouderen Eerste filmproject Ontbijten op de Kaasboerderij T j, n Haak WjÈMóutM Polredijk 19,4351 RT VEERE http://www.de-waterherberg.nl (soep, warm- en koudbuffet en een dessertbuffet) 13 mei (moederdag) en 27 mei le Pinksterdag) Tijdstip: 12.00 - 14.00 uur met LIVE Muziek Prijs: 19,50 p.p. 9,75 per kind tot 12 jaar) Reserveren kunt u telefonisch op 0118-501405 Barbecue - Fondue A la Carte Restaurant Weststraat 22Domburg tel. 0118-584345 Kijk voor meer informatie www.koetshuisdomburg.nl Eten!, Drinken!, Kinderen spelen!, Genieten! Geopend van dinsdag t/m zondag koningin emmaweg 26 vrouwenpolder tel.+31 (0)118-59 47 35 info@uitspanningoranjezon.nl wwav.uitspanningoranjezon.nl Sjaak de Bruijn T 0118 59 10 00 Schoolstraat Ba F 0118 59 34 10 4354 AJ Vrouwenpolder M 06 53 40 50 73 www.jcvastgoed.nl E jcvastgoed@jcvastgoed.nl Strandcabines op het strand van Domburg Domburg Na maanden van training was het afgelopen za terdag 14 april 2012 voor een groot aantal jonge leden van de Domburgse Reddingsbrigade een span nende dag. Zij mochten tijdens de examens zwemmend redden laten zien wat zij de afgelopen periode geleerd hadden. In totaal 32 junioren gingen op voor verschillende diploma's. Daarvan slaagden vier kandidaten voor het examen Junior Redder 2 en zes voor Junior Redder 3. Het merendeel ging op voor Junior Redder 4, namelijk 19 perso Veere De Koninklijke Nederlandse Redding Maat schappij houdt zaterdag 28 april haar landelijke open dag. Deze dag kunnen geïnteresseerden ac tief kennis maken met het werk, de vrijwillige redders,en het materieel. Het is van 10.00 tot 16.00 uur .op de drie reddingstations van Wal cheren; Neëltje Jans, Veere en Westkapelle. Do nateurs kunnen meevaren op alle stations. Daarnaast is er een demonstratie met reddings honden en kinder-EHBO (Veere) en een exposi tie met varende scheepsmodellen en een springkussen (Westkapelle). Speciaal voor Red dingbootdag heeft de KNRM een fotowedstrijd bedacht. Deelnemers aan de wedstrijd dingen mee naar prachtige prijzen. Het thema van de fo nen. Voor het hogere diploma Life Saver 1 deden drie personen mee, waarvan er één liet examen met goed gevolg aflegde. Dit was de eerste keer dat alle kandidaten van de Domburgse Reddingsbrigade examen deden volgens de nieuwe diplomalijn van Reddingsbri gade Nederland. Het nieuwe zwemseizoen van de Domburgse Reddingsbrigade start na de zo mervakantie. Er wordt elke woensdagavond tus sen 19.00 en 21.00 uur gezwommen in zwembad "De Parel" te Domburg. Meer informatie: www.domburgsereddingsbrigade.nl towedstrijd is dit jaar: Stoer! Foto's insturen kan tot 15 mei. www.reddingbootdag.nl Oostkapelle De Stichting Welzijn Veere houdt in samenwer king met de Fietsersbond Veere en Veilig Verkeer Nederland een fietscursus voor inwoners uit de gemeente Veere van 70 jaar en ouder op donder dag 10 mei. De cursus wil de veiligheid van de ou dere fietser verbeteren. Het is van 8.45 tot 16.00 uur in en rond het gebouw aan de Schoolstraat 4 in Oostkapelle. Deelname is 5,00 euro inclusief lunch. Aanmelden kan via 0118-583687. Arnemuiden Stichting Filmprojecten Zeeland brengt op za terdag 5 mei haar eerste filmproject in première in Cine City in Vlissingen. De film heet Dossier Verstrate en is geregisseerd door Klaas van de Ketterij. Hij is zeer tevreden over de film. "Het begon allemaal met een idee van wat vrienden en mijzelf om ooit eens een film te maken. We zijn begonnen en twee jaar later hebben we samen met zo'n 200 vrijwilligers een hele bios coopfilm in elkaar gedraaid." De film is opgeno men in Zeeland en voornamelijk op Walcheren. Bijzonder aan het project is dat het helemaal is gemaakt door vrijwilligers en uitsluitend met sponsorgeld. Schrijfster Gertrude van de Ketterij heeft het script geschreven. "Het is toch wel heel iets anders dan het schrijven van een boek of een verhaal. Er komt veel meer beeldtaal bij kijken en ook de zinnen zijn heel anders opgebouwd. Soms kwamen we daar pas achter tijdens de op names. Dan zei een acteur een zin, die op papier heel mooi was. Maar als de zin werd uitgespro ken dachten we dit zegt niemand zo. En dan werd het script realtime aangepast." Kaarten zijn te bestellen via de website. www.alertdefilm.nl Middelburg/Veere De eerste week van mei is weer 'Week van de Boerderijzuivel' met volop aandacht voor (h)eer- lijke producten van de kaas- en zuivelboerderij en allerlei leuke activiteiten. Ook op Kaasboer derij Schellach aan de Prooyenseweg 26 tussen Veere en Middelburg, winnaar van de prijs voor de Beste Boerenboter 2012 wordt tijdens deze week extra aandacht aan de Boerderijzuivel be steed. Van dinsdag 1 mei-tot en met zaterdag 5 mei kan men tussen 9.00 en 11.30 uur heerlijk ontbijten met de verse producten van de boer derij, zoals vers gebakken Schellachbrood, be smeerd met Cum Laude boerenboter en belegd met een heerlijk plakje boerenkaas naar keuze, aangevuld met één van de zuiveldranken die op de boerderij worden gemaakt. En wie op wo^ps- dag 2 mei tussen 9.00 en 10.00 uur in pyjama komt, krijgt zijn ontbijtje gratis. Deze dag is er vanaf 16.00 uur een boerderijbeleving. Na uitleg over het kaasmaken is er volop gelegenheid om rond te kijken, te proeven en een beetje mee te helpen in de kaasopslag. Aan het eind van de rondleiding staan dan de koeien alweer te pope len om gemolken te worden, waarbij iedereen welkom is om een kijkje te nemen. Reserveren voordien is niet per sé noodzakelijk, maar voor de organisatie wel handig via info@schellach.nl of 0118 - 613984.

de Faam | 2012 | | pagina 35