Ouderen Nieuws Goud en Zilver is Geld m A Workshop natuurfotografie Lezing atheïsme in bibliotheek 6 Lunchconcert in de Historische Kerk KIJKT U GERUST BIJ ANDERE GOUDBUSSEN, WISSELKANTOREN, JUWELIERS ETC. UIT ERVARING IS GEBLEKEN DATWIJTOT WEL 25% MEER GEVEN. Werkt voor Ouderen informatie éim Als vrijwilliger aan de slag Bingo HOOGSTE PRIJZEN VOOR UW OUDE GOUD i m m m m m Zaai: zie borden Goud en Zilver is Geld Uitagenda 31 maart en 1 april: Maritieme Kunstmarkt in Ter Reede Oost-Souburg In het kader van 'Souburg Cultureel' is op zondag 29 april om 11.30 uur een lunch concert in de historische kerk van Souburg. Mignon Gotzsch (piano) en Arthur Ornée (viool) voeren de bezoekers mee op een muzikale reis door het Europa van rond de vorige eeuwwisseling. Mignon Gotzsch is pianodocente en uitvoerend musicus te Amster dam. Ze heeft in januari 2010 haar Masteropleiding aan het Conservatorium van Amster dam afgesloten bij David Kuy- ken. Arthur Ornée studeerde viool aan het Conservatorium van Amsterdam bij Lex Korff de Gidts en Peter Brunt, bij wie hij respectievelijk zijn ba chelor- en zijn masterdiploma behaalde. In 2008/2009 was Arthur aanvoerder 2e violen van het Rotterdams Kameror kest; voor 2009/2011 is hij aan genomen voor de Academie van het Concertgebouworkest. De toegang is 9 euro. Dit is inclusief de lunch. Kaarten zijn tot zaterdag 28 april te koop bij de vaste verkoopadres sen Bruna en Primera in de Kanaalstraat in Souburg, de Vrijbuiter in de Paspoortstraat in Souburg en de Primera in de Lange Zelke in Vlissingen of via de website www.histori- schekerksouburg.nl. Mignon Gotzsch en Arthur Ornée geven zondag een lunch concert in de Historische Kerk Souburg. Vanaf 11.30 uur kan genoten worden van mooie muziek én van de lunch. FOTO PR Kapelle Het voorjaar is een mooie periode om de sfeer en de kleuren van het landschap afkomstig van de bloe sems van de fruitbomen te beleven en vast te leggen op de foto. Op donderdag 26 april houdt het Fruit teeltmuseum in Kapelle een workshop over het fotogra feren van bloesem emfruit in de natuur. Natuurfotografe Christa Breure geeft een toelichting over het gebruik van de digitale en analoge camera bij het fotograferen van fruitbomen en bloesem. Na de toelichting gaan de deelnemers aan de slag om de bloesem in de museum- tuin, waarin de peer, appel, kers en pruim in volle bloei staat, met hun camera vast Een workshop over het fotograferen van bloesem en fruit wordt morgen gegeven in het Fruitteeltmuseum in Kapelle. FOTO PR te leggen. De workshop is van 13.30 tot 16.00 uur. Kosten deelname workshop zijn 12,50 euro inclusief entree en con sumptie. Aangeraden wordt om de eigen camera mee te nemen en evt. een statief. Info via 0113-344904, info@fruit- teeltmuseum.nl of via www. fruitteeltmuseum.nl. Middelburg De remonstrantse domi nee Foeke Knoppers uit Hengelo geeft vanavond (woensdag) in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een lezing over atheïsme. Knoppers behandelt in zijn lezing drie denkers die elk een atheïstische stroming verte genwoordigen: de atheïstische dominee Klaas Hendrikse, de 'militante' atheïst Herman Philipse en de 'sobere' atheïst L.M. de Rijk. Knoppers on derwerpt ze vervolgens aan een kritische analyse. Deze lezing is georganiseerd door de taak groep Spagaat van de vrijzin nig-remonstrantse Koorkerk in Middelburg ep voor iedereen toegankelijk. De lezing begint om 19.30 uur. Toegang is 8 euro, inclusief koffie of thee in de pauze. Studenten betalen 4 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar of telefonisch te reserveren bij Boekhandel De Drukkerij, Middelburg, 0118-886870, de Zeeuwse Bibliotheek, Mid delburg, 0118-654000 en op aan de zaal. Middelburg Op dinsdag 8 mei is een oriëntatiebijeenkomst 'Vrijwilligerswerk, ook voor u!In het eerste deel. volgt informatie over de soorten vrijwilligerswerk in Middelburg. Er zijn medewerkers aanwezig van lokale vrijwilligersorganisa ties, die vertellen over hun ervaringen. In het tweede deel wordt aan de hand van een test gekeken wat voor vrijwilligerswerk het beste bij de aanwezigen past. Na de bijeenkomst hebben belangstellenden voldoende informatie om zelf gerichter op zoek te gaan. Deelname is gratis. Er is plek voor maximaal 10 deelnemers. Graag aanmelden uiterlijk woensdag 2 mei via vrijwil- liger@welzijnmiddelburg. nl of 0118-751400 (vraag naar Rianne Hacking). De bijeenkomst is van 10.00 tot 11.30 uur bij Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Amemuiden Meedoen met een bingo in sporthal De Blikken kan op zaterdag 28 april van 20.00 tot 23.00 uur. Diverse ron den Bingo en een verloting. Deelname is 1,50 euro. Uw oude gouden sieraden en zilveren voorwerpen zijn nog steeds veel geld waard! Denk aan die kapotte armbanden of misschien zilveren bestek dat op zolder ligt. De goud- en zilverprijs is de afgelopep 30 jaar nqg nooit zo hoog geweest. Wellicht is het in deze moeilijke tijd verstandig om uw slapende goud of zilver wakker te maken en direct om te zetten in geld. 2 gediplomeerde goudsmeden staan klaar om voor u een vrijblijvende taxatie uit te voeren. Zij hebben meer dan 10 jaar ervaring opgedaan in het taxeren van sieraden binnen een lande lijk bedrijf dat al meer dan 400 jaar actief is in het taxeren van goud, zilver en diamanten. De keurtekens worden met een loep bekeken. Staan deze er niet in, dan wordt uw sieraad in uw bijzijn getoetst op een leisteen m.b.v. koningswater waarna het gehalte wordt bepaald. Hieronder vindt u de officiële Nederlandse Goud Zilverkeurtekens: Goud 916 duizendsten (22 karaat) 833 duizendsten (20 karaat) 750 duizendsfer (18 karaat) 585 dulzendstcr (14 karaat) grote nieuwe voorwerpen kleine nieuwe - voorwerpen 1 grote en kleine gebruikte voorwerpen Zilver grote nieuwe voorwerpen kleine nieuwe, voorwerpen grote en kleine gebruikte voorwerpen WH ewN WH EWN 925 duizendsten (1 gehalte) 835 duizendsten (2* gehalte) l|§|) dD 800 duizéndsten (3' gehalte) m 1 mei in Fletcher Hotel-Restaurant Du Commerce van n.30- i6.30uur Waar: Loskade 1433 I HV Middelburg 2 mei in Brasserie Truffino van lo.ootot I7.00 uur WaarrTruffinoweg 2, 4561 NT Hulst Na de taxatie heeft u de mogelijkheid om uw oude goud of zilver direct om te zetten in geld. Dit wordt snel, accuraat en discreet afgehandeld. Vlissingen 11 april, 14.00 uur Bingo Grand Café De Schutterij, Hoek Spuistraat/Schutterijstraat, Vlissingen (toegang 3,50 incl. koffie/thee) 13 april, 19.30 uur Adelphi Klassiek concert Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 18 april, 14.30 uur Lentefeest met Diaboliques Vrolijk diabolo-amusement Ter Reede, Vi^edehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 29 april, 14.30 uur Jazz trio East of the sun Optreden bekend jazz trio Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) Oost-Souburg 13 april, 19.30 uur Zingende Zilvermeeuwen Nederlandstalig 50+ koor Nieuw Bachtenpoorte, Oranjeplein 80, Oost-Souburg (toegang is gratis) Zie voor meer activiteiten de activiteitenkalender op www.werktvoorouderen.nl www.werktvoorouderen.nl U bent het weekend van 31 maart en I april van harte welkom op de Maritieme Kunstmarkt. Een veertigtal kunstenaars exposeert en yerkoopt schilderijen, keramiek, sieraden en nog veel meer. Op de kunstmarkt ligt het accent op maritieme kunst, maar de kunstenaars zoeken hun inspiratie ook buiten de wereld van de zee. Verder is de Scheepsmodelbouwvereniging Vlissingen aanwezig met scheepsmodellen. Op zaterdagmiddag kunt u vanaf 14.30 uur luisteren naar Menno Radema en op zondag is er om 14.30 uur een optreden van de Zingende Schippers. Op beide dagen is de Kunstmarkt geopend van 10.30 tot 16.30 uur. De toegang is gratis en de markt wordt gehouden in Ter Reede, Vredehoflaan 370 in Vlissingen. 0118-448 448 werktvoorouderen

de Faam | 2012 | | pagina 23