sportweek vl.5$incen nationale APRIL 2012 Vlissingen in beweging ISmS^ OPENING NATIONALE SPORTWEEK IN VLISSINGEN VLISSINGEN IN BEWEGING IN EEN DIP? BEWEGEN IS GEZOND ÉN LEUK! 3 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: inbeweging^inSen ■M „mrw vlissingen "1 fotoSraf' RubenO plexen (sportpark Vrijburg, sport zaal Het Kroonjuweel en sportzaal De Combinatie) die het afgelopen twee jaar zijn opgeleverd. Sport verenigingen en Vlissingen in be weging zorgen ervoor dat deze accommodaties goed worden ge bruikt. Met de faciliteiten kunnen verschillende doelgroepen worden bereikt. En zo kan, vooral de jonge doelgroep, opgroeien met vol doende beweging. De Nationale Sportweek is een mooie gelegenheid om sport en bewegen weer eens extra aan dacht te geven in de gemeente Vlissingen. Marin de Zwarte, wethouder Sport Dat gezondheid en bewegen ook landelijk een belangrijke rol inneemt, blijkt uit de 70 miljoen euro die het rijk uittrekt om sport in de buurt te stimuleren. De gemeente Vlissingen vertaalt dit naar de drie nieuwe sportcom- In Vlissingen wordt veel aan sport en bewegen gedaan. Sportorgani saties en vrijwilligers zijn actief om volwassenen en kinderen in bewe ging te krijgen. Mensen zoeken steeds meer naar een vorm van bewegen dat in hun ritme en per soonlijke leefsituatie past. Dit bete kent een veranderende behoefte. Denk aan andere momenten om te sporten of bijvoorbeeld sporten met extra begeleiding. Maandag 23 april 2012 ope nen leerlingen van verschil lende Vlissingse basisscholen om 8.30 uur de Nationale sportweek op het school plein van Open Wijkschool De Combinatie. Zij krijgen een clinic touwtje springen, ofwel Rope Skipping. Wet houder Marin de Zwarte laat Gemeente Vlissingen streeft ernaar dat iedere inwoner op een verantwoorde manier aan enige vorm van sportbeoefening kan deelnemen. Vanuit de eigen interesse en persoonlijke omstandighe den, in een bereikbare en geschikte omgeving en tegen een. redelijk betaalbare prijs. Om dit voor elkaar te kunnen krijgen, bestaat al enige jaren Vlissingen in beweging. Sportstimulering Vlissingen in beweging (Vib) bestaat uit verschillende onderdelen. Zo is er sportstimulering, waarbij Vib het sporten stimuleert door middel van sportbuurtwerk. Kinderen kunnen onder begeleiding komen sporten. Ook worden er activiteiten georganiseerd waarbij schoolklassen kennis maken met diverse sporten. Daarnaast geeft Vib weerbaarheidslessen op verschillende basisscholen. Tijdens deze lessen leren kinderen voor zichzelf op te komen, grenzen te stellen en te zorgen voor de eigen veiligheid met respect voor anderen. Voor de naschoolse activiteiten heeft Vib een programma samengesteld. Kinderen kunnen zich inschrijven voor diverse sportieve en culturele acti viteiten na schooltijd. Op deze manier ontdekken kinderen wat ze leuk vinden of waar ze goed in zijn. Verenigingsondersteuning Bij de verenigingsondersteuning probeert Vlissingen in beweging sport verenigingen te ondersteunen en te stimuleren om een zo gezond moge lijke club te blijven of te worden. Vorig jaar heeft Vib er zelfs een parttime- baan bij gekregen; verenigingsondersteuner. Verenigingen kunnen bij de ondersteuner terecht met diverse vragen. In veel gevallen worden deze vragen direct afgehandeld. Maar het komt voor dat ze worden doorver wezen naar een specialist. Gezondheid Vlissingen in beweging is ook actief op het gebied van sport en gezond heid. Sport en bewegen stimuleert de gezondheid in positieve zin. Voor sommige doelgroepen is bewegen dan ook extra belangrijk. Naast het fysiek bewegen stimuleert sporten het sociaal contact, plezier en dus ook de geestelijke gezondheid. Daarom wordt steeds meer de samenwerking •gezocht met partijen die vanuit de zorg opereren. www.vlissingeninbeweging.nl Heeft uJast van een depressie? Dan is bewegen, naast een eventuele behandeling met medicijnen en/of gesprekken, aari te bevelen. Bewegen ver betert uw lichamelijke conditie, geeft energie en bevordert daarmee uw genezing. Denk aan bijvoorbeeld wandelen, fietsen en joggen. Om u op weg te kunnen helpen, hebben de gemeente Vlissingen, gezondheidscentrum Ambachts- veld, het diëtistenduo dieet oké, Stichting Robuust en het NISB de handen ineen geslagen en een programma ontwikkeld voor men sen met depressieve klachten. In dit programma wordt u naast uw behandeling door uw huisarts, dië tist en fysiotherapeut, ook begeleid in het bewegen. U gaat samen op zoek naar een manier van bewe gen die bij u past. De begeleiding gaat door tot de sportclub bij u in de buurt. Naast de persoonlijke begeleiding, zijn er ook groepsbij eenkomsten. Contact met anderen kan motiverend werken. Daarnaast kan het ook erg gezellig zijn en een leuke aanvulling op uw sociale contacten. Regelmatig bewegen leidt tot verbetering van uw uithoudings vermogen, spierkracht, lichaams samenstelling en u voelt zich pret tiger. Bovendien neemt de kans op ziektes af door regelmatig te bewegen. Bewegen is niet alleen goed voor uw lijf maar heeft ook een positieve bijdrage aan uw algehele welbevinden. Robuust 1^- deze kans niet voorbij gaan en springt mee. Meer informatie over bewegen met een depressie? Gezondheidscentrum Ambachtsveld Oost-Souburg Huisartsenpraktijk: Mw. Conny Wattel, tel. 0118 461630 Fysiotherapie praktijk "In Balans": Peter Meert, tel 0118-461897 Dieet oké: touise de Ronde, tel. 06-10 27 57 55 Stichting Robuust: Mariëtte van Ginkel, tel: 06 24 15 22 91

de Faam | 2012 | | pagina 50