Iedereen, een Olympische held met Fakkelloop Sportbonden, en de sportweek 2012 Nummer 4 www.nationalesportweek.nl Presentator Joctiem Dan Getder Actrice Peggy Vrijeos NOC+NSF LOttO DSM EU Ernst Young randstad UmCcvev* LOttO. "De Nationale Sport Week is er voor iedereen. Vooral kinderen weten niet hoé leuk en zelfs stoer het is om te sporten, omdat ze de hele dag achter hun pc of Xbox zitten. Dat vind ik zo jammer! Er is voor ieder kind wel een passende sport. Eerst doen, dan pas weet je of het leuk of niet is." In 2012 doen 33 organisaties uit de sport mee aan de Nationale Sport Week. Dit zijn veelal sportbonden maar ook brancheorganisaties zoals FitlVak. In de week van 21 tot en met 28 april bieden deze organisaties op verschillende manieren sport aan. Alle deelnemende ge meenten hebben een overzicht gekregen welk aanbod er is. De bekende grote sportbonden, zoals de KNVB, KNLTB en de KNHB, doen ook dit jaar mee. Ten opzichte van vorig jaar is de Nationale Sport Week op het gebied van deelnemende sportorganisaties gegroeid met 44%. Sportbonden en Brancheorganisaties zien de meerwaarde van de Nationale Sport Week in en willen graag hun aanbod tijdens de opening in Enschede, 21 april, en de af sluiting in Arnhem op 28 april la ten zien. Tijdens deze dagen is de binnenstad van deze steden omgetoverd tot het centrum van de sport. •Tijdens de Nationale Sport Week wanen duizenden kinderen zich voor even een Olympische sporter. Rennend met een fakkel verspreiden zij het vuur deze week, als ware zij Mark Huizinga of Pieter van den Hoogenband. Door het hele land worden tijdens de Sport Week Fakkellopen georganiseerd. Door scholen, sportverenigingen en gemeenten. Dit dankzij een samenwerking die de Nationale Sport Week is aangegaan met Olympisch Vuur 2028, de beweging die zich inzet: om met de kracht van sport en de magie van Spelen van Nederland een topland te maken. Om op dat niveau te komen, is in 2009 het Olympisch Plan 2028 geschreven: een veel omvattend plan dat tot doel heeft Nederland in de vol le breedte naar Olympisch niveau te brengen. Onder an dere Olympisch kampioenen als Leontien van Moorsel, Pieter van den Hoogenband en Jochem Uytdehaage zet ten zich in voor deze ambitie. Één van de belangrijke doelen van het Olympisch Plan 2028 is om in 2016 driekwart van de Nederlanders regelmatig te laten bewegen. Nederland moet een land worden met fitte werknemers, vitale ouderen en minder mensen (en vooral kin deren) met overgewicht. En dat past natuurlijk uitstekend bij de Nationale Sport Week! Zo gaan onder het motto 'Zwolle naar Olympisch niveau' de Zwolse basisscholen tijdens de Nationale Sport Week kennis maken met diverse sporten, zo als tijdens de Buurtsportdagen. In Maastricht komen 20 basis scholen naar de Markt, alwaar de wethouder het Sportvuur ontsteekt. Met een Fakkelloop brengen de kinderen het vuur naar hun school, ten teken dat de Sportweek in Maastricht geopend is. "Volgende week begin ik écht metsporten! Beloofd!" Klinkt ditje bekend in de oren, maar ben je inmiddels nog steeds niet begonnen met sporten? Dan is de Nationale Sport Week het uitgelezen moment om nu eens écht te starten! Met deze tips gaat het je zeker lukken! 1. Kies een sport die je leuk vindt Weet je niet welke sport je leuk vindt? Kom dan tijdens de Nationale Sport Week van 21 tot en met 28 april eens vrijblijvend kijken bij verschillende sport verenigingen of fitnesscentra. Je kunt een proefles nemen en vaak is dit nog gratis ook! Kijk voor alle activiteiten op www. nationalesportweek.nl. 2. Zoek een maatje Alleen sporten kan saai zijn waardoor je het minder lang kunt volhouden. Samen sporten is gezelliger en tegelijkertijd een stok achter de deur. Je zult dan wel moeten om de ander niet te leur te stellen. En je hebt natuur lijk iemand om mee te lachen en te kletsen. 3. Loop niet te hard van stapel Als je na een periode van niet- sporten opeens weer begint, is het belangrijk je sportieve inspanning geleidelijk op te bouwen. Zowel in duur als in intensiteit. Op die manier voor kom je blessures en kunnen je spieren, pezen en botten wen nen aan de sportieve belasting. Vraag je trainer om een verant woord trainingsprogramma. En laat je deskundig adviseren bij een goede sportzaak over je sportmateriaal. 4. Plan het in je agenda Maak in je agenda tijd vrij om te sporten. Wanneer je dit doet geef je jezelf ook echt de rust en de tijd om consequent te spor ten. Je maakt het jezelf ook ge makkelijker als je elke week op dezelfde dagen en tijden sport. Zo is er ook geen excuus meer datje niet kunt. 5. Blijf genieten! Probeer het sporten zo leuk mogelijk te houden voor jezelf, zodat je ervan blijft genieten. Op tijd variatie inbrengen of een nieuwe impuls toevoegen kan hierbij helpen. Wissel bijvoor beeld eens van hardlooproute of trainingsprogramma. Neem je iPod mee en luister naar mooie muziek terwijl je sport, of beloon jezelf na een knappe prestatie eens met mooie sportkleren. iatief van Partners in Sport N0C*NSF Maatschappelijk Partner Partner

de Faam | 2012 | | pagina 48