IQj Plezier ca succes met Doorkennis cbw«mitex Hockey ster Ellert Hoog 2012 Nummer 4 www.nationalesportweek.nl Zanger Marco Borsato Dienstenbond "Wat ik als ambassadrice van de Nationale Sport Week wil laten zien, is dat sport niet per se zwaar hoeft te zijn. Het is vooral heel leuk. Voor mij is een groot hockeytoernooi of een belangrijke wedstrijd echt genieten. Het is de beloning voor het harde trainen." zullen plaatsvinden. Op en rond om de Oude Markt, tot diep in de stad, zullen lokale sportaan- bieders hun sportaanbod tonen met talloze sportactiviteiten. Op 28 april vindt de finale van een week lang sporten en bewegen in Arnhem plaats waar het een waar Gelders sportfeest belooft te worden! Met eveneens een geweldig podium- en pleinpro gramma zal de Nationale Sport Week 2012 op feestelijke wijze worden afgesloten. Dit is nou precies waar de sportspeciaalzaak een rol in speelt. Een goed begin is het halve werk. Of hei nu is om samen met vrienden in beweging te komen, om het gevoel te krijgen gezond bezig te zijn of doordat de Nationale Sport Week je inspireert, sporten wordt pas echt leuk met de juiste kleding, goed schoeisel en prima attributen. Maar wat is goed voor jou? Als beginnen de sporter is dat nou precies watje niet weet. Gelukkig is er een plaats waar die kennis wel aanwezig is: de sportspeciaalzaak. - Bij die sportwinkel komen vakkennis en service bij elkaar. Winkeliers en werknemers van een sportzaak houden hun ken nis op peil met workshops en cursussen, die veelal door leveranciers worden aange boden. Zo zijn zij als eerste op de hoogte van de laatste ontwikkelingen en de nieuw ste materialen die bijvoorbeeld in kleding of schoeisel zijn verwerkt. Ook voor de consument fun geert de lokale sportwinkel als kenniscentrum. Zo krijgt een toploper van 60 kg een zo licht mogelijke neutrale schoen, terwijl een recreatieve loper van 80 kg een schoen gead viseerd krijgt met de steun die hij nodig heeft. Een voetballer die ook op kunstgras wil spelen gaat met de juiste schoen naar huis en een tennisser krijgt de bespanning op het racket die bij hem. of haar past. En mocht het een keer voorkomen dat een sporter niet tevreden is met een product, dan biedt de sportzaak de service om dat te vervangen. De gespecialiseerde sport winkel is er voor beginners én gevorderden. Wie eenmaal tot de fanatieke sporters behoort, kan - naast adviezen - rekenen op de oprechte interesse van de winkelier. Doorvragen over zijn of haar eigen sportactiviteiten, voelt de sporter zich er altijd thuis. "Regelmatig sporten heeft een positieve impact op je geestelijke gezondheid. Je voelt je fitter en je zit beter in je vel. Je lijf past weer beter bij je hoofd. Voor mij is dat de ultieme beloning. Mijn tip is: begin klein. Verwacht niet van jezelf dat je opeens een fanatiek sporter bent, maar bouw het op." Initiatiefnemers samenwerking sportdetai1 handel Heel Nederutrtcl sport Tijd om weer te sporten? Altijd al die ene sport wil len uitproberen? Tijdens de Nationale Sport Week kan iedereen in heel Nederland kennis maken met (nieuwe) sporten. Van 21 tot en met 28 april staat Nederland in het te ken van sporten 'en bewegen. Honderden sportverenigingen, sportclubs, bedrijven, het on derwijs en andere sportaanbie- ders zetten hun deuren open, organiseren clinics, demon straties en toernooien. Zo kan iedereen, jong en oud, met of zonder beperking, ondervinden hoe gezond en vooral leuk spor ten is. Dat steeds meer men sen de Nationale Sport Week aangrijpen om (weer) te gaan sporten, bewijst het ieder jaar groeiend aantal deelnemers. In 2010 deden 550.000 mensen mee aan de duizenden sport activiteiten. Vorig jaar waren dat er al 700.000. En dit jaar? Naar verwachting meer! Want, inmiddels organiseren namelijk ruim 160 gemeenten een lokale Sportweek tegen 130 vorig jaar. Dus nog meer sportaanbod in het land waar de inwoners van Nederland kennis mee kunnen maken. Doet jouw gemeente ook mee? Kijk op www.nationa- lesportweek.nl/gemeenten De negende editie van de Nationale Sport Week wordt op zaterdag 21 april spectaculair afgetrapt in Enschede. Op de Oude Markt staat dan een groot podium waarop diverse waan zinnige sportacts en geweldige optredens van diverse artiesten

de Faam | 2012 | | pagina 45