Nieuwbouw Nieuws ZWAAN BIEDT AAN Behoud Hypotheekrenteaftrek Lekker veilig wonen in Zeeland Inkomen van kinderen telt niet mee bij 'scheefwonen' I Hoogste punt Nieuwdorp Gezakt vwtrouwtie' makelaars sinds 1933 MAKELAARSKANTOOR ZWAAN, DORPSPLEIN 25,4371 AB K0UDEKERKE,TELEFOON: (0031) (0)118 553288 WWW.ZWAANMAKELAARS.NL V^Vraagprijs 449.000,- taxaties aan- en verkoop van woningen Elco Brinkman, in zijn funktie van voorzitter van Bouwend Nederland, wil de hypotheekrenteaftrek als fenomeen in stand houden. FOTO PR Goes Minister Liesbeth Spies vindt de huurverhoging tot 5 pro cent meer een 'goede keuze'. Woningcorporaties mogen die verhoging opleggen aan bewo ners van een sociaal huurhuis die samen meer dan 43.000 euro bruto verdienen. De 5 procent extra komt bo venop de toegestane 2,3 pro cent. Verdiensten tot 13.000 euro per jaar van inwonende kinderen tot 23 jaar tellen niet mee. Spies hoopt dat bewo ners vertrekken naar duurdere huurhuizen of naar een koop woning en zo huizen vrijmaken voor mensen met minder geld. Zij kunnen ook blijven zit ten, maar dan moeten ze dus meer betalen, bedragen die dan kunnen worden gebruikt om het woningbezit van de corporatie te verbeteren. Spies benadrukt dat verdiensten tot 13.000 euro per jaar van inwo nende kinderen tot 23 jaar niet meetellen. Zij gaat haar plan nen daarvoor nog wijzigen. Jongeren moeten niet worden ontmoedigd om een baan als krantenbezorger of vakkenvul ler aan te nemen, vindt ze, en ouders mogen daarvoor niet worden bestraft. De oppositie vreest dat de middeninkomens weinig keus hebben als ze op-zoek moeten naar een ander huis. Middelburg Elco Brinkman, voorzitter van Bouwend Nederland, wil de hypotheekrenteaftrek als fenomeen in stand hou den. Afschaffing zadelt hui zeneigenaren op met grote betalingsproblemen. 'Het kan alleen als je de belas tingtarieven gigantisch naar beneden brengt', zegt hij in een interview in Forum, het blad van werkgeversvereni ging VNO-NCW. Brinkman vindt wel dat er wat moet gebeuren. Hij noemt het verstrek ken van hypotheken aan starters, het ontwikkelen van het middensegment van de huurmarkt en structurele verlaging van de overdrachtsbelasting. De tijdelijke verlaging naar 2% loopt in juli af. Mensen Goes Het leven in Zeeland is aangenaam rustig, dat besef je weer eens als je bijvoorbeeld leest dat Amsterdam behoort tot de Europese hoofdsteden met de meeste moorden en andere onnatuurlijke doden per inwoner, de stad op de vierde plaats, aldus moeten dan wel eerder gaan aflossen. De aflossingsvrije hypotheek is een voorbije zaak. De bouwsector maakt volgens Brinkman zware tijden door, de Europese statistische dienst Eurostat. Amsterdam telde in 2007-2009 gemiddeld 3,65 van zulke doden per 100.000 inwoners. Alleen het Litouwse Vilnius (7,90), het Estse Tal linn (6,03) en de stad Luxem burg (4,24) tellen meer moord en doodslag. Brussel staat op de vijfde plaats met een gemid delde van 3,09. Het meest maar hij wil ook weer niet te veel somberen. Dat leidt er alleen maar toe dat het con sumentenvertrouwen verder daalt. veilig is Valletta, de hoofdstad van Malta. Nederland scoort verder slecht met het aantal in braken. Met 92.256 inbraken in 2009 staat ons land op de vijfde plaats. Ook met bero vingen komt Nederland boven het Europese gemiddelde uit. Maar met het aantal gevange nen in dat jaar staat ons land in de Europese middenmoot. Nieuwdorp De bouwwerkzaamheden van het nieuwbouwcom- plex aan de Baconstraat in Nieuwdorp verlopen voorspoedig. Onlangs bereikten de bouwers van het nieuwbouwproject het hoogste punt. Het woonzorgcomplex, is gelegen aan de rand van Nieuwdorp en bestaat uit 25 huurappartementen voor senioren van R&B Wonen, zorginfrastructuur van SVRZ en een ruimte voor fysiotherapie. Het gebouw is ontworpen door Archikon uit Goes en wordt door aannemersbedrijf Van der Poel uit Terneuzen ge bouwd. Naar verwachting wordt het woonzorgcen trum rond de bouwvakantie van 2012 opgeleverd. Goes Acht corporaties zijn gezakt voor een 'stresstest' van het Centraal Fonds Volkshuis vesting (CFV). Zij hebben te weinig financiële buffers om een daling van de rente met 1 procentpunt te kun nen opvangen. In bereke ningen kwam naar voren dat ze in totaal 216 miljoen euro zouden hebben moe ten bijstorten. Spies benadrukt dat verdiensten tot 13.000 euro per jaar van inwonende kinderen tot 23 jaar niet meetellen bij het bepalen van het 'scheefwooninkomen'. FOTO PR Brouwerijstraat 59 H en I Twee nieuwe startersappartementen op 1ste verdieping van een kleinschalig complex. V.v. hal, toilet, woonkamer met open(nog te plaatsen) keuken, slaapkamer, douche en bergzolder. Lokatie in centrum van Koudekerke op loopafstand van alle voorzieningen. Koopsom 89.000,- k.k.y Oostkapelle Royale hoekwoning met stenen berging, vrije achterom en tuin op 't zuiden Rustige kindvriendelijke omgeving, dicht bij de duinen en het strand Mogelijkheid aanwezig voor de koop van een nabij gelegen garage Vrijstaand woonhuis met compleet woon- programma op beg. gr. Groter dan de buitenkant doet vermoeden Grote woonkeuken Extra slaap/werkkamer b.g. Flinke tuin op het zuiden Gelegen aan het idyllische kerkplein Karakteristiek historisch herenhuis genaamd 't Veerschip" Voorzien van o.m. verkoop-/bergruimte met deels ommuurde onderhoudsarme tuin en een ruime multifuntionele 'schuur' thans zomerwoning in de dorpskern van Nieuw- en Sint Joosland. NIEUWE VRAAGPRIJS Fijne hoekwoning in 't hart van het dorp Zoutelande met zicht op de molen. De woning is o.m. voorzien van een ruime oprit. Geheel voorzien van kunststof kozijnen. LANDELIJK EN RUSTIG WONEN Twee nieuwbouwappartement op begane grond in Aagtekerke met een eigen entree in gebouw met o.a. 21 woonzorg-appartemen ten en een zorgsteunpunt. Gerieflijk appartement met eigen tuin en, indien gewenst, zorg op maat Twee moderne nieuwbouwwoningen op een fantastische locatie in Oostkapelle met een prachtig uitzicht over de landerijen. Ruim van opzet met een compleet woonpro- gramma op de begane grond ^Vraagprijs 169.500,- k.k. ^Vraagprijs 299.000,- k.ky ^Vraagprijs 429.000,- k.ky Vraagprijs 149.999,- k.ky ^rijs vanaf 229.000,- v.o.ny NIEUWE VRAAGPRIJS Geheel gerenoveerd karakteristiek woophuis op 604 m2 grond. jQudo- vraagprijs5J5.000?4dr NIEUWE VRAAGPRIJS 449.000,- kkj Koudekerke Schitterend gelegen vrijstaand woonhuis met zomerwoning en schuur. Perceelgrootte van maar liefts 1403 m2 met een aangelegde tuin voorzien van verschil lende terrassen, een flinke kas en een stenen schuur. \Vraagprijs 134.000,- k.k. Vraagprijs 234.900,- v.o.ny ^Vraagprijs 199.500,- k.k.J Mieuw en Sint Joosland Gerenoveerd appartement in centrum van Koudekerke Eigen parkeerplaats Voorzien van mooie zwarte tegelvloer Fraaie marmeren badkamer Verrassend veel ruimte Splinternieuw appartement Inclusief berging en parkeerplaats in kelder Gestoffeerd Keuken voorzien van inbouwapparatuur Modern sanitair Goed onderhouden eengezinswoning i Moderne keuken en fraai sanitair Fraai gelegen met schitterend uitzicht over de landerijen Onderhoudsvriendelijketuin op het zuiden met overdekt terras, schuur en vrije achterom f Aagtekerke Amemuiden

de Faam | 2012 | | pagina 41