Uit in Zeeland Wortel WEEK VAN DE (H)EERLIJKE VIS ■a Agenda 5 dinercheques Stichting Arduin t.w.v. €100 Werken en Leren bij Arduin Landschap op reis Zwaan en Aristocats i tulÏTKür pPTHftptu Vctjf WlIdppv&flypp' VLS Reserveer nu een tafel bij een van de deelnemende restaurants en maak kans op een van de: www.weekvandeheerlijkevis.nl weekvandeheerlijkevis fe @heerlijkevis Mede mogelijk gemaakt door het Europees Visserijfonds Wonen en werken voor mensen met mogelijkheden Kernbegrippen zijn: autonomie, zelfbepaling, ondersteuning en dialoog. Voor meer informatie over onze organisatie en visie: www.arduin.nl. Ervaringen van onze huidige leerlingen Supportwerker: "Het ondersteunen van mensen, ze stimuleren dingen te ondernemen en ook jezelf ontwikkelen en echt iets kunnen betekenen voor iemand, dat maakt het zo bijzonder." Natuurlijk leren gaat niet vanzelf, je moet er wel wat voor doen!" "In een team werken is fijn, verschillende invloeden zorgen er voor dat je scherp blijft." "Als ik kijk waar ik aan het begin van de opleiding stond en waar ik nu na 6 maanden sta, kan ik zeggen: ik heb echt al veel geleerd! Ervaringsgericht leren is erg prettig en in de praktijk leer je ook een heleboel!" Over Support: De opleiding Supportwerker: Toelatingseisen: Informatie/ Solliciteren? Arduin heeft de keuze gemaakt om cliënten te ondersteunen uitgaaande van de "Supporf-gedachte. Support is gebaseerd op een visie, waarin inclusie, zelfbe paling en ontwikkeling van mensen met een verstandelijke beperking kernbe grippen zijn. Vanuit deze visie hebben zij, als ieder ander, recht op volwaardig burgerschap, inclusief de daarbij gewenste ondersteuning. - Leert jou op een nieuwe manier cliënten individueel te ondersteunen, in wonen, werken en de dagelijkse zorg, - Daagt je uit om samen met de cliënt de samenleving te verkennen, - Is een antwoord op maatschappelijke en beleidsontwikkelingen in de gehandicaptenzorg, - Is "ervaringsgericht"jij bent zelf actief bezig met je leerproces! Tijdens deze erkende 3 jarige BBL-opleiding MMZ (niveau 4). die 1 juli 2012 weer start, werk en leer je bij Stichting Arduin op basis van een dienstverband als leerling met een leerlingensalaris conform de CAO Gehandicaptenzorg. Jouw einddoel: een landelijk erkend diploma Persoonlijk Begeleider Gehandicapten-zorg, MMZ 4 (Medewerker Maatschappelijke Zorg) en dan een vast dienstverband als Supportwerker bij Arduin. Het volledige contract ligt tussen de 20 en 28 uur per week en bevat een deel doorbetaalde studietijd. De opleiding is gezamenlijk ontwikkeld door ROC en de organisaties Arduin, Sherpa en de Maaskringgroep. Het ROC Zeeland verzorgt de opleiding voor Arduin. Minimaal 18 jaar, diploma Mavo/VMBO/LBO op C-niveau of een vergelijkbare opleiding. Daarnaast ben je gemotiveerd om te werken volgens de supportge dachte en ben je bereid om verantwoordelijkheid te dragen voor je eigen leer proces. Rijbewijs en eigen vervoer is een pré. Vraag het sollicitatiepakket op waarin de specifieke sollicitatiewijze is beschre ven, bij PO&O Stichting Arduin (0118-434531/werken@arduin.nl). In dit pakket vind je ook een informatiefolder over de opleiding. siümMM Danny Vera speelt zaterdag in De Spot. FOTO:PR 18 t/m 24 april woensdag 18 april Happy Feet (film) Grand Café D,e Schutterij Vlis- singen 14.00 uur Diaboliques (muziek) Ter Reede Vlissingen 14.30 uur Het Diner (toneel) Stads schouwburg Middelburg 20.00 uur Avond van de Franse film: Un Amour de Jeu- nesse Cinema Middelburg 20.00 uur Süskind (film) Podium 't Beest Goes 20.30 uur donderdag 19 april The Legend of 1900 (film) Ter Reede Vlissin gen 19.30 uur Acda en de Munpik (ca baret) Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur Theatergroep Aluin speelt Oidipoes Un plugged (toneel) Podium t Beest Goes 20.00 uur Shame (film) Cinema Middelburg 20.00 uur Jeugdtheatergroep De Drang (toneel) De Spot Middelburg 20.30 uur Nels Andrews (singer- songwriter) Theater de Wegwijzer Nieuw en St. Joosland 20.30 uur Le Havre (film) Podium 't Beest 20.30 uur vrijdag 20 april Surrenderhrieps (mu ziek) Grijpskerke 16.00 uur The Descendants (film) Cinema Middelburg 20.00 uur Blind Date (muziek) Theater de Mythe Goes 20.00 uur Bloedwoede II (muziek theater) 't Spiegeltheater Middelburg 20.00 uur Hans Theessink Champagne Charlie (muziek) Arsenaaltheater Vlissingen 20.15 uur Suzanne Mateijsen (ca baret) Theater de Wegwijzer Nieuw en St. Joosland 20.30 uur PopaanZee My favortie Scar Hangover Hero Souljacker Podium 't Beest Goes 20.30 uur Mellits Consort (muziek) De Spot Middelburg. 21.00 uur Iron Maden tributeband (popmuziek) Bar Ameri can Middelburg 21.00 uur Shame (film) Cinema Middelburg 21.30 uur John Coffey Screw Houston start screeming (popmuziek) Café De Vrijbuiter Goes 22.00 uur zaterdag 21 aprii Opening Bellamypark Vlissingen 14.00 uur Lacoda (muziek) De Gouwe Tuijn Oost-Souburg 14.30 uur Contracorriente (film) Cinema Middelburg 15.00 uur Vlissingse Oratorium vereniging (muziek) St. Jacobskerk Vlissingen 15.30 uur I am a Woman now (film) Cinema Middelburg 17.00 uur For 80 days (film) Cine ma Middelburg 19.00 uur Zeeuwse Accordeon vereniging Concertina Arsenaaltheater Vlissingen 19.00 uur Balletschool Isabelle Zwaan Stadsschouwburg Middelburg 19.30 uur Gerard Wortel (thea terconcert) Kaj Munk Hansweert 20.00 uur Tango Extremo (mu ziektheater) 't Spiegelthe ater Middelburg 20.00 uur Flames of the dance (show) Theater de Mythe Goes 20.00 uur Fred en De verbouwing/ Middelburgs theater Minitheater Middelburg 20.30 uur Danny Vera (muziek) De Spot Middelburg. 21.00 uur Speedbal (muziek) Kaf fee 't Hof Middelburg 21.00 uur Rébellion Electronique (muziek) Poppodium De Piek Vlis singen 21.00 uur The Descendants (film) Cinema Middelburg 21.30 zondag 22 april Balletschool Isabelle Zwaan Stadsschouwburg Middelburg 13.30 uur Fanfare Sint Caecilia Ter Reede Vlissingen 14.30 uur Crapshoot (muziek) Panta Rhei Vlissingen 17.00 uur The Descendants (film) Cinema Middelburg 20.30 maandag 23 april The Descendants (film) Cinema Middelburg 20.00 dinsdag 24 april Jeroen van Merwijk (cabaret) Podium t Beest Goes 20.30 uur SLAZ presenteert: een avond met Coen Simon en Aldo Houterman Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg 20.00 uur Shame (film) Cinema Middelburg 20.00 uur Le Havre (film) Podium 't Beest 20.30 uur Gerard Wortel staat op zater dag 21 april met ontroerend en hilarisch liedjesprogramma in Kaj Munk in Hansweert Tekstschrijver, liedjeszanger en ex Knijn-lid Gerard Wortel neemt met cellist Bas van Waard mee naar Kaj Munk. Gerard is geen onbekende in Zeeland en ook niet in Hans weert. Vele malen heeft hij met zijn Iers, Schots en Scheve theatergroep Knijn in Zeeuw- sche theaters en dorpshuizen opgetreden. De liedjes van Wortel zijn een mix van absurditeit en ontroering. Met zijn veelal bizarre muziekapparaten is hij niet alleen een liedjeszanger en kleinkunstenaar maar bovenal ook een theatermaker. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via www.podiumreimerswaal.nl of 0113-551552. Een reizende tentoonstelling waarin elementen en getuige nissen van verschillende plaat sen bijeen worden gebracht en de metaforen van de reis en de kunst met elkaar worden verbonden. Dat is de expositie Landscape on the Move. De tentoonstelling is tot 24 juni in de Kabinetten van de Vleeshal in Middelburg te zien. In 2010 en 2011 vonden eerdere edities plaats in Turijn en Ljubljana. Het project bestaat uit een serie bijdragen van kunstehaars die de relatie tussen kunstwerk én locatie onderzoeken en de tentoon stellingsruimte zien als een omkadering voor ideeën in be weging. Het initiatief is vanuit de Romeinse organisatie RAM ontstaan en opgebouwd uit een tentoonstelling, het D/A/C- project en het SoundArtMu- seum. De kunstenaars die voor deze Nederlandse editie zijn uitge nodigd (H.H. Lim, John Kör- meling, Donata Pizzi en Gert Robijns) houden rechtstreeks verband met het overkoepe lende project en slaan een brug tussen de kunstsector en de sociaaleconomische realiteit. In de context van Landscape on the Move zal daarnaast SoundArtMuseum worden geëxposeerd, een project dat in 2005 is ontstaan als museum van het geluid en dat plaats biedt aan honderden geluids- werken van hedendaagse kunstenaars. tutu w.vJeeshal.nl De Zeeuwse Balletschool Isabelle Zwaan geeft les aan kinderen, tieners en volwasse nen in klassiek ballet, jazzdans, moderne dans en musical. Deze stijlen zijn te zien in 'Aristocats the ballet'. De voor stelling is op zaterdag 21 april om 19.30 uur en zondag 22 april om 13.30 uur te zien in Stadsschouwburg Middelburg. Kaarten: www.theaterver- koopzeeland.nl Ondersteuning verlenen aan mensen met een verstandelijke beperking. Dat doe je natuurlijk bij Stichting Arduin. Stichting Arduin: een dynamische organisatie ten dienste van mensen met een verstandelijke beperking, actief in het gestalte geven aan moderne inzichten in de zorg- en dienstverlening.

de Faam | 2012 | | pagina 36