Zaterdag 21 april 2012 Van Dooren vindt het een V Misschien is het even wennen? Ondernemers zijn enthousiast Wethouder Rob van Dooren noemt het nieuwe Bellamypark een 'voor beeldproject'. Op zaterdag 21 april is de officiële opening. Van Dooren: "Toen ik in 1999 naar Vlissingen kwam en een pintje pakte op één van de terrasjes was er vooral bij de horeca al de wens voor herinrich ting van dit stukje Vlissingen." Kritischer zijn de Vlissingers en de toevallige passant over het ver nieuwde Bellamypark. Sommigen vinden het plaveisel lelijkmaar an deren weer niet. Vlissinger Hans Meijers is benieuwd hoe de sfeer zal zijn bij grote evenementen, zoals het Bevrijdingsfestival. Ondernemers van het Bellamypark zijn enthousiast over het ver nieuwde 'park'. Annika Meijboom van Café Soif is "Dolgelukkig met het resultaat. Er is meer ruimte voor de terrassen en die zaten de afgelo pen week bomvol." ELLAMYPARK Het sluitstuk van de binnenstadher inrichting verliep voorspoedig. De wethouder: "Het voldoet aan de eisen die wij voor ogen hadden: ver betering van de pleinfunctie, meer geschikt maken voor activiteiten en evenementen en een mooie verbin ding met de binnenstad. De zichtlij nen richting de Schelde en de verbinding van het Bellamypark met de stad en de Schelde is volgens mij prima geslaagd. Belangrijk was dat het een eigen karakter zou behouden als ontmoetingsplek voor zowel jong als oud; je kunt er spelen en zitten. Dat is goed gelukt door de tweele digheid. Aan de ene kant behoudt het Bellamypark de parkfunctie, waar het groen nu gaat groeien en aan de an dere kant heeft het de pleinfunctie voor onder meer evenementen. Die tweeledigheid is uniek in mijn visie. Aan de zonzijde de horeca met ter rasjes en aan de schaduwzijde een soort luwtegebied. Dat geeft een se rene atmosfeer." Door de herindeling verdwenen par keerplaatsen. Parkeren kan in de na bijgelegen parkeerkelder De Fonteyne. Van Dooren: "We zijn nog bezig om voor eventuele parkeerproblemen een creatieve oplossing te bedenken. Onlangs is besloten om de parkeer kelder 24 uur per dag open te houden. Ook willen we de tarieven na zes uur 's avonds tot negen uur 's morgens hal veren met een maximum van 4 euro per avond en nacht." Tekst: Gerard van der Hoeven De terrasuitbreiding valt over het algemeen wel in de smaak, evenals het feit dat minder auto's voor over last zorgen. Annika Meijboom van Soif: "Mensen zitten een stuk rustiger op het terras nu er geen auto's meer voorbij kunnen razen." Terrasganger Ingrid Janse vond die bedrijvigheid toch ook wel weer charme hebben. Het echtpaar De Heer uit Leiden, dat regelmatig Vlissingen een bezoekje brengt, vind het plein een hele verbe tering: "We komen hier al jaren en het is een stuk sfeervoller en gezelliger geworden." En Henny Boone vindt de kleur afbreuk doen aan het plein. Vlis singer Ad Izeboud: "Het heet toch Bel lamypark. Nou daar horen toch bomen en gras. Het is nu gewoon één groot plein." Zoals zo vaak is de mening van ras echte Vlissingers verdeeld. De één vindt het Bellamypark veranderd in een blok beton, terwijl de ander het juist vindt opgeknapt. Er zijn er zelfs die het nostalgische beeld van vroe ger, toen het' Bellamypark nog een haven was, hadden willen terugzien. Jaren geleden is er zelfs door een werkgroep geopperd om die haven weer helemaal terug te brengen in de oude staat. Maar vanwege de ont sluiting en doorstroom van het ver keer en vooral door de hoge kosten werden die plannen al snel van tafel geveegd. Een ander veelgehoord kri tiekpunt is het ontbreken van groen. Woordvoerder Lianda van Balen van de gemeente Vlissingen vult aan dat de plantenbakken ten tijde van deze gesprekken nog niet geplaatst waren. Tekst: Gerard van der Hoeven Tijdens de werkzaamheden, die ruim een jaar duurden, prijst ze de com municatie met de werklieden. "Zij zorgden er altijd voor dat ons café toch bereikbaar was. Bijvoorbeeld door het neerleggen van planken". A. Hardy van opticien Het Huys/Hardy Optiek hoopt dat het plein nog een beetje wordt opgefleurd. "Als ze de hekken nou eens weghalen en er wat bloembakken plaatsen krijgt het ge heel een betere aanblik. Nu is het nog een beetje een kale vlakte". Ze zegt weinig last van minder klandizie te hebben ondervonden. "Hardy: "Als ondernemer moet je creatief zijn, door acties." Dat vindt ook Sjaco Eer- land van Visamy. "Ondanks de werk zaamheden hadden we vorig jaar 10 procent meer omzet. Dat kwam voor namelijk door creatief ondernemer schap en speciale acties. De meeste klanten namen de beperkingen voor lief. Ik heb zelfs meegemaakt dat toen ons terras in het grind stond, de mensen er toch gewoon lekker gin gen zitten." Zeker door het autoluw maken en de terrasuitbreiding zijn de meeste on dernemers dik tevreden. Kelly van Dalen, serveerster bij Pare Central, vindt het nu nog een beetje kaal. "Ik ben ook niet zo enthousiast over de kleur van het asfalt en die fontein vind ik ook niets. Maar dat is een kwestie van smaak. Als het plein wordt aangekleed en'de terrassen vol zitten, zal het toch wel een stuk mooier worden."

de Faam | 2012 | | pagina 27