BLAUW GERUITE KIEL VERGADERINGEN VLISSINGEN THEMABIJEENKOMST JONGERENWERK INSCHRIJVEN VAKANTIE 2012 VOOR MINIMA BEZUINIGEN MET DE PEN JEUGD EN ALCOHOL BESTEVAÊR MICHIEL OP DE GEVEL WOENSDAG 18 APRIL 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 19 april 2012 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen agenda 3. Spreekrecht burgers 4.' Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststellen notulen 6 a. Schriftelijke vragen o.g.v. artikel 41 RvO 6 b. Afhandeling moties 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Gemeentelijke Verkeers- en vervoers plan 2012-2020. 8.2 Verordening Sociale Cliëntenraad Walche ren 8.3 Wijziging "Minimare geling Walcheren". 8.4 Overdracht juridisch eigendom Joodse begraafplaatsen Vlissingen 8.5 Pilot aanpassing tarief parkeergarages 8.6 Vaststelling Gemeen telijke Bouwverorde ning 2010, 14de serie wijzigingen 8.7 Vaststellen gemeen telijke Brandbevei ligingsverordening 2012 8.8 Ontwerp-begroting 2012 en ontwerp-le begrotingswijziging 2012 Veiligheidsregio Zeeland 8.9 1 e wijziging van de Programmabegroting 2012 8.10 Benoeming lid reken kamercommissie 9. Moties 9.1 PSR, Afspraak is afspraak (Zeeland Seaports) 9.2 D66, UMTS mast op Nollehoofd 9.3 D66, De Ruijterplein autovrij 9.4 GL, Behoud PGB-Wmo 9.5 D66, Trouwlocaties 10. Vervolg te behandelen punten 10.1 Initiatiefvoorstel Coalitiepartijen-10 speerpunten 10.2 Benoeming wethouder 11. Commissie onderzoek geloofsbrieven 12. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad GEMEENTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Gemeente Vlissingen organiseert dinsdagavond 24 april 2012 een themabijeenkomst over het jon gerenwerk in het Arsenaaltheater. Centraal staan de thema's sport cultuur en jongerenontmoetings- plekken. Jongeren en organisaties die veel met jongeren werken, zoals scholen en verenigingen, zijn hiervoor uitgenodigd. Ook u bent van harte welkom deze avond aan wezig te zijn. De bijeenkomst start om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. Naast een discussie onder leiding van Eric Holm zijn er optredens van lokaal bekende groepen als De Hobbyis ten, Donson en de dansgroep van het Restartproject. De Stichting Vakantiewerk Zeeland organiseert vakanties voor de mini ma die op Walcheren wonen (tot 110% van de bijstandsnorm, dus ook voor degenen die alleen een AOW uitkering hebben). In de Blauw geruit^ kiel van vorige week (11 april), heeft een uitgebreid artikel gestaan over deze mogelijkheid. Volgende week kunt u zich aanmelden. Meer infor matie over de reizen vindt u op de website van de Stichting Vakantiewerk Zeeland, http://sites.google.com/site/stichtingvwz. Inschrijven Op dinsdag 24 april 2012 kunnen belangstellenden uit de gemeente Vlissingen zich van 13.30 tot 17.00 uur inschrijven in Wijkcentrum Het Palet, Willem Roelofszlaan 2 in Vlissingen. De eigen bijdrage voor gezin nen is 60,- p.p. Voor alleenstaanden en echtparen bedraagt dit 250,- p.p. Bij inschrijving dient u een overzicht van uw maandelijkse inkom sten mee te nemen. Een aanbetaling is verplicht. Voor gezinnen is dat 60,- en voor alleenstaanden en echtparen 100,-. Op het moment dat ik deze column schreef was er een persbericht dat de VVD, het CDA en de PVV waarschijnlijk de volgende dag met hun bezui nigingsakkoord zouden komen. Een akkoord dat, ongeacht de inhoud, grote gevolgen zal hebben voor Nederland. De afgelopen weken heb ik veel mensen horen discussiëren over de inhoud van dit akkoord. Waarop kunnen we bezuinigen? Wat bete kent dit voor de economie? En wat betekent dit voor mijn situatie? Op al deze vragen kon niemand antwoord geven, niet op het werk, niet in mijn vriendengroep, maar ook niet op televisie. Tijdens deze discussies kreeg ik de angst dat dit kabinet, net als bij eerdere bezuinigingen, zal gaan bezuinigen met een stift. Dat houdt in: je pakt de begroting en een dikke zwarte stift en je streept gewoon een aantal bedragen weg, zonder te kijken naar de consequenties. Eén voorbeeld: dankzij kabinet Rutte is er voor mensen in de bijstand een gezinsinkomenstoets. Dit betekent dat het totale gezinsinkomen (ouders, kinderen, grootouders die inwonen), bepalend is voor de hoogte van een uitkering. Dit is een desastreuze maatregel die meer mensen raakt dan alleen de gezinnen. Zo zijn er signalen dat een groot deel van deze gezin nen in de schulden komt. Dit kost bedrijven, maar ook de overheid veel geld. Deze gezinnen zullen minder geld uitgeven, wat het midden- en klein bedrijf schaadt. En als laatste zet deze maatregel de relaties binnen het gezin op scherp, waardoor men vaker een beroep zal doen op diverse vormen van hulpverlening. Bezuinigen zonder consequenties bestaat niet, maar ik hoop dat ze dit keer beter nadenken over de gevolgen voor iedereen. Bezint eer ge begint. Raadslid Sem Stroosnijder, SP Tel: 06-38742245, e-mail: sstroosnijder@tomaatnet.nl www. vlissingen. sp. nl De Wmo (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) is er op gericht dat iedereen zo lang mogelijk zelfstandig mee kan doen aan de maatschappij. Eén van de aandachtsvelden is jeugd en is vooral gericht op preventie en ondersteuning van jongeren bij het opgroeien/opvoeden. Alcohol Zoals u recentelijk ook in het nieuws hebt kunnen horen en lezen, zijn Nederlandse jongeren negatief in beeld door alcoholmisbruik in het buitenland. Nederlandse jonge ren (zo ook de Zeeuwse) drinken te veel, te vaak en op te jonge leeftijd. Ze staan in de top 3 van Europa, als jongeren die het meeste alcohol drinken. Schade Alcohol kan grote schade aanrich ten aan de gezondheid van jonge ren. Veel ouders en jongeren weten dit niet. Naast het verbod om alco hol te verkopen of te schenken aan jongeren onder de 16, heeft de Tweede Kamer vorig jaar inge stemd om de wet te verbreden, en erbij op te nemen dat jongeren onder de 16 in bezit van alcohol in openbare ruimten strafbaar zijn. Campagne In Zeeland is eind 2010 de campag ne 'Laat ze niet (ver)zuipen!' van start gegaan. Een samenwerking tussen alle Zeeuwse gemeenten om het alcoholgebruik onder jongeren tegen te gaan. Met ook stapavon den voor ouders, waarbij gewezen wordt op de gevaren van alcohol. Ook hebben alle ouders een bon ontvangen via hun gemeente, om gratis het boek 'Onze kinderen en alcohol' op te halen. Belangrijk punt Voor de gemeente Vlissingen is het terugdringen van alcoholgebruik onder jongeren een belangrijk punt. Met name de nieuwe Drank en Horecawet (deze wet moet nog aangenomen worden) biedt kan sen om het drankgebruik onder jongeren tegen te gaan. De hand having voor deze nieuwe wet komt bij de gemeente te liggen. De Wmo-adviesraad probeert via gevraagde en ongevraagde advie zen invloed uit te oefenen op gemeentelijk beleid. Maar ook u kunt invloed uitoefenen door het goede voorbeeld te geven. Alcohol en Jeugd is geen goede combinatie! www.iaatzenietverzuipen.nl om vergunning voor evenemen ten ontvangen: Deze aanvragen hebben zij samengevat in de con cept-evenementenkalender 2012. Tegen deze kalender kon tot en met 22 maart 2012 zienswijzen worden ingediend. Na het publi ceren van de concept-evenemen tenkalender 2012 zijn nieuwe aanvragen ontvangen. De ziens wijzen en nieuwe aanvragen zijn in de definitieve evenementenka lender 2012 verwerkt. Het 'college stelt iedereen in de gelegenheid hierop te reageren. Ter inzage De definitieve evenementenkalen der 2012 ligt van donderdag 19 april tot en met 30 mei 2012 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunt u de definitieve evenementenka lender 2012 ook inzien op don derdagavond van 17.00 tot 19.00 uur, telefoon 0118-487339 of 0118- 487300 (e-mail whe@vlissingen.nl). U kunt de kalender ook bekijken op www.vlissingen.nl/publicaties in het overzicht met publicaties deze week. Als u dat wilt, geeft de afde ling Publiekszaken onder kantoor tijden een mondelinge toelichting op de definitieve evenementen kalender 2012. Zienswijze(n) In de periode hierboven kan iedereen schriftelijk of monde ling zijn of haar zienswijze(n) inbrengen over de definitieve evenementenkalender 2012. Als u een schriftelijk verzoek indient om uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken, gelijk met uw zienswijze(n), worden uw persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Voor monde linge inbreng of gedachtewisse ling kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken, cluster Vergunningen (0118-487575 of e-mail woa@vlissingen.nl). Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdêling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij vol gens de gemeentelijke basisadmi nistratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhou ding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan inge schreven. Falckstraat 14 M.M. Dar'in, geb. 25-06-1980 Hellebardierstraat 8b A.M. Bennett, geb. 29-06-1947 Molenstraat 75a P. Aspeslagh, geb. 31-10-1982 Paul Krugerstraat 204 W.M. Lokerse, geb. 13-04-1953 Scheldestraat 92 5. Nagy, geb. 22-03-1973 C. Pongrac, geb. 10-08-1960 Scheldestraat 92a A.G. Lulich, geb. 28-02-1978 K. Wittner, geb. 02-10-1987 Westerscheldestraat 61 R. Yilmaz, geb. 27-05-1960 De Deckerestraat 44 P. van Maanen, geb. 27-10-1986 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De ter mijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aange ven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouder van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 18 april 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen Foto: Ruben Oreel

de Faam | 2012 | | pagina 11