BLAUW GERUITE KIEL (T!ïl GELDIGHEID KINDERBIJSCHRIJVING PASPOORT VERVALT agenda VLISSINGEN THEMABIJEENKOMST OUDERENWERK VLISSINGEN MEEST TOEKOMSTBESTEN- DIGE LOCATIE MARINIERSKAZERNE THEMABIJEENKOMST LEEFBAARHEID OPENING JONGERENLOKET START PROJECT 'ELKE STAP TELT' BEKENDMAKINGEN KALENDER G EMEENTE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 18 APRIL 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Gemeente Vlissingen organi seert vrijdagmiddag 20 april 2012 een themabijeenkomst over het ouderenwerk. Vragen die aan de orde komen zijn 'Aan welk ouderenwerk heeft u behoefte?', 'Welk ouderenwerk mist u?' en 'Wat kunt u zelf doen en welke ondersteuning heeft u daarbij nodig?', leder een is welkom hierbij aanwezig te zijn. Vanaf 13.30 uur staat de koffie/thee voor u klaar. De bijeenkomst start om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Na afloop is er gelegenheid voor napraten met een drankje. Aanmelden Het is praktisch als we vooraf weten hoeveel deelnemers wij ongeveer kunnen verwachten. Wilt u zich uiterlijk donder dag 19 april 2012 aanmelden via het e-mailadres ehm@ vlissingen.nl? Wij sturen u vrijdagochtend 20 april 2012 per e-maii het complete programma toe. Het dagelijks provinciebe stuur en het college van de gemeente Vlissingen zijn blij met de keuze van minister Hillen om Vlissingen aan te wijzen als meest toekomst- bestendige locatie voor de Marinierskazerne. Dit besluit is een impuls voor de stad en de regio en een kans voor de mariniers om op de grens van land en water te opereren. Locatie De Marinierskazeme zal nabij de Buitenhaven worden gebouwd. Daar is voldoende ruimte en grond beschikbaar. Boven dien is de kazerne daar goed bereikbaar per schip, auto en openbaar vervoer. Samen met de bestaande kazerne op deze locatie en het munitiecomplex in Ritthem, vormt de nieuwe kazerne één geheel. De Mari nierskazerne zal in vijf jaar gerealiseerd kunnen worden. Tegen die tijd zullen er 1.900 mensen werken en verblijven. Met ingang van dinsdag 26 juni 2012 vervalt de geldigheid van alle kinderbijschrijvingen in paspoorten. Vanaf die dag moeten kinderen een eigen paspoort of een Nederlandse identiteitskaart hebben. Heeft uw bijgeschreven kind een eigen document nodig, vraag dat aan voor 1 mei 2012. Vraag alleen een reisdocument aan als dat echt nodig is Situatie 1. Uw kind gaat vóór 1 sep tember 2012 niet naar het buiten land en ook wordt uw kind vóór 1 september geen 14 jaar. Uw kind heeft geen paspoort of Nederlandse identiteitskaart nodig. Gaat u dan vóór 1 september 2012 a.u.b. geen document aanvragen. U kunt dat daarna doen. Kinderen hoeven zich in Nederland pas van af 14 jaar te kunnen identificeren. Situatie 2. Uw kind gaat vóór 1 september 2012 wel naar het bui tenland of uw kind wordt vóór die datum 14 jaar. Uw kind heeft een paspoort of een Nederlandse iden titeitskaart nodig. De gemeente roept u dan op de aanvraag daarvoor zo snel mogelijk te doen, maar in ieder geval vóór 1 mei 2012. Er zal een uiterste inspan ning worden gedaan om er voor te zorgen dat het document voor 30 juni (begin zomervakantie) wordt geleverd. Vraagt u het document aan na 1 mei, dan zal het waar schijnlijk niet voor het einde van de zomervakantie (1 september) kunnen worden geleverd. Houdt u er rekening mee dat het ook niet mogelijk zal zijn een spoedaan vraag te doen! Afspraak maken U kunt een reisdocument aanvra gen bij de afdeling Publiekzaken. Om te voorkomen dat u lang moet wachten, kunt u ook via de website www.vlissingen.nl/loket een afspraak maken. Meer informatie kunt u lezen op onderstaande website. www.paspoortinformatie.nl Gemeente Vlissingen wil graag met u, als inwoner van Vlis singen, het gesprek aangaan over leefbaarheid. Wat is nodig om de wijken, dorpen en buurten leefbaar te houden? Wat kunt u daar zelf aan doen en welke ondersteuning heeft u daarbij nodig? Wilt u met ons meedenken? De the mabijeenkomsten worden gehou den op: Dinsdag 24 april 2012 voor de inwoners van Oost-Souburg en Rit them. Locatie: De Kwikstaart, Nage- lenburgsingel 2 in Oost-Souburg. Donderdag 26 april 2012 voor de inwoners van alle woongebieden boven de Sloeweg in Vlissingen (Paauwenburg, Rosenburg, Lam- merenburg, Bossenburgh, Wester- zicht, Papegaaienburg en West- Souburg). Locatie: kerkruimte van Open Hof, Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen. Woensdag 2 mei 2012 voor de inwoners van alle woongebieden beneden de Sloeweg in Vlissingen (Vredehof, Middengebied, Boule vards, Binnenstad, Het Eiland). Locatie: het stadhuis, ingang zijde Stadhuisplein, Vanaf 19.00 uur staat de koffie en thee voor u klaar. De bijeen komsten starten om 19.30 uur en duren 21.30 uur. Na afloop is er gelegenheid voor napraten met een drankje. Het kan voorkomen, dat u niet in staat bent de themabijeenkomst te bezoeken van het gebied waarin u woont. U bent natuurlijk welkom op een andere themabijeenkomst. Daar kunnen dan wel onderwer pen aan de orde komen die in uw gebied niet of nauwelijks van belang zijn. Aanmelden Het is praktisch als we vooraf weten hoeveel deelnemers wij ongeveer kunnen verwachten. Wilt u zich uiterlijk maandag 23 april 2012 aanmelden via het e-mailadres ehm@vlissingen.nl? Wij sturen u zo snel mogelijk per e-mail het com plete programma toe. Op het Werkplein, in de hal van het stadskantoor van de gemeente Middelburg, is vanaf 2 april 2012 een Jongerenloket gevestigd. Bij het Jongerenloket kunnen jon geren van 18 tot 27 jaar uit de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen terecht met vragen over scholing, werk en inkomen. Ondersteuning Het Jongerenloket is er vooral om jongeren die hun school of oplei ding niet hebben afgemaakt of werkloos zijn, te ondersteunen en hun kans op werk te vergroten. Met de jongere wordt bijvoorbeeld bekeken of terugkeer naar school mogelijk is. Dit is vooral van belang voor jongeren zonder een startkwalificatie. Het Jongerenloket is een samenwerkingsverband tus sen de Walcherse gemeenten, het Regionaal meld- en coördinatie punt Jongeren (RMC) en Orionis Walcheren. Openingstijden De openingstijden van het Jon gerenloket zijn gelijk aan de ope ningstijden van het Stadskantoor Middelburg: elke werkdag van 8.30 tot 16.30 uur. In tegenstelling tot de loketten van de gemeente Middelburg is het Jongerenloket op donderdagavond gesloten. Een afspraak maken is niet nodig. Jongerenloketmedewerkster Lieke de Bont is ook te bereiken via jongerenloket@orioniswalcheren.nl. Donderdag 5 april vond de start van het wandelproject 'Elke stap telt' plaats in Woonzorgcentrum Ter Reede. Met dit unieke wandelproject kunnen 55-plussers binnen 10 weken hun conditie verbeteren. Het door de Delta gesponsorde project vindt in gemeenten in Zeeland plaats. Het eerste start moment heeft 30 nieuwe wandelaars opgeleverd. In september zal er weer een nieuwe cursus van start gaan. www.vlissingeninbeweging.nl Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ont vangen: 1. plaatsen beton/hout schutting, Bermweg 31(04-»04-2012) 2. vervangen bestaande deur en kozijn Scheldestraat 50 (04-04-2012) 3. verbouwen schuur/woning Zuidwateringstraat 7 (30-03-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevings vergunningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergun- ningen hebben verleend: 1vervangen asbesthoudende golfplaten bergingen Brande rijstraat 22-24 (11-04-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wet houders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voor- zieningenrechter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is grif fierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende wel standsvergadering zijn 19 april en 10 mei 2012. Terinzagelegging definitieve evenementenkalender 2012 Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben, volgens de Algemene plaatselijke verorde ning Vlissingen 2009, aanvragen Zaterdag 21 april 2012 16.00 uur Voorjaarsconcert Vlissingse Oratorium Vereniging Muziek Sint jacobskerk Zaterdag 21 april 2012 21.00 uur Rébellion Électronique Muziek De Piek www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2012 | | pagina 10