Week krant .ni Jongeren campagne eeft ■m Gratis iPad Beleef de legende van de Titanic PLAMECP' Jong ondernemen markt 3fi] O. 3riil Woensdag 11 April 2012 ACTIES KLIK WIN Win een Zwaluwhoeve Lunch Lounge arrangement Theater maakt discriminatie bespreekbaar Alleen deze zomer bij uw nieuwe CV-ketel Delta Gasservice PIETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! Programma Koninginnedag Meer groen in de wijk Samenwerking ziekenhuizen Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 J^wcKilori Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 De Faam Jaargang 113 Nummer 15 Oplage 54.435' www.deweekkrant.nl/actie Uit een onderzoek van het Anti Discriminatie Bureau Zeeland blijkt dat Zeeuwse jongeren wel worden gedis crimineerd, hoewel er geen of weinig melding van wordt gedaan. Theatergroep Mind Mix haakt hierop in met de voorstelling Open your Mind. De aftrap is donderdag 19 april in Middelburg. Tarn De Vriend Middelburg Gedurende twee jaar gaat Mind Mix naar de Zeeuwse scholen met haar voorstelling om dis criminatie en vooroordelen bespreekbaar te maken. De voorstelling is gemaakt op basis van Zeeuwse voorbeelden. De kracht "van de voorstelling ligt in de herkenbaarheid en in de nabespreking. Het doel is jon geren bewust te maken van hun houding tegenover mensen die in hun ogen anders zijn en hen te prikkelen een beter onder bouwde mening te vormen. De doelgroep van de cam pagne is het Middelbaar onderwijs en de ROC's. Alle scholen krijgen het aanbod, en zijn vrij om de voorstel ling te organiseren op hun school. Scènes "Er zijn diverse scènes te zien tijdens de voorstelling, waarin vier gronden van dis criminatie direct naar voren komen. Namelijk handicap, seksuele voorkeur, afkomst en geloof", vertelt Corine Haak van Mind Mix. "De voorstelling bestaat uit ver schillende scènes waardoor de leerlingen een breed beeld krijgen van wat discriminatie precies inhoudt en wat het met een mens kan doen. De voorstelling is een aanzet op de discussie die erna volgt met de jongeren." Naast de voorstellingen be gint het Anti Discriminatie Bureau Zeeland ook met de campagne plaats mij niet in een hokje! Middelburg Vijftig jonge ondernemingen uit Brabant en Zeeland pre senteren morgen (12 april) hun koopwaar op de Markt in Mid delburg. Dit in het kader van de jaarlijks marktdag van Jong Ondernemen. Leuke publieks trekkers zijn: een wifi-verster ker, een dubbele bril/ooglens- koker, een hoofddeksel voor voetbalevenementen gemaakt van Zeeuwse klederdracht en opvouwbare waterflesjes. Maar ook een krant voor ZZP'ers, een Zeeuws monopolyspel en een MVO snijplank. De studentondernemers worden beoordeeld door een vak jury. Deze reikt eind van de middag prijzen uit voor de studentenbedrijven die qua presentatie, klantbenadering en overall concept het meest overtuigen. Aansluitend is er een regiofinale. Daar strijden ze om de titel Beste mbo/hbo-studentenbedrijf van Zeeland. De marktdag is van 10.30 tot 15.30 uur. Vraag naar de voorwaarden Maak direct een afspraak. Bel 0118 63 52 56 of kijk op www.deltagasservice.nl Samen met Vlissingen In de Sint Jacobskerk in Vlis singen is komende zaterdag (14 april) de nationale herdenking van 100 jaar Titanic. Op de dag af een eeuw na de legen darische scheepsramp met het voor die tijd immens grote Brit se passagiersschip waarbij circa 1500 van de 2200 opvarenden om het leven kwamen. Onder de slachtoffers waren er drie met de Nederlandse en twintig met de Belgische nationaliteit. Met het herden kingsprogramma wordt be oogd zoveel mogelijk de sfeer op te roepen die past bij de on dergang van de Titanic. Maar ook is aandacht voor andere scheepsrampen, zoals die van de Herald of Free Enterprise voor de Belgische kust. Het programma begint om 14.30 uur. Het gelegenheidsstrijk orkest Titanic onder leiding van Jos Vogel is te beluiste ren, Shantykoor Het Veerse Scheepstuig met solisten onder leiding van Emilia Tabachnik- Li en zangeres Lize de Hoog. Uitgevoerd worden muzikale werken als The White Star March, Alexander's Ragtime band, Songe d 'Automne en Nearer my God to Thee. Het bruiloften partijen jübilea fe 'N, www.de-faam.nl Walcheren De redactie van De Faam roept alle Oranjeverenigin gen op Walcheren op om de programma's voor Ko ninginnedag te mailen naar: red.faam@whm.wegener. nl ter attentie van: Tara De Vriend. Stuur geen flyers of andere documenten, maar gewoon een Word-bestand. Een leuke foto meesturen mag. Als er ruimte voor is plaatsen we de foto. Vlissingen De eengezinswoningen en appartementen die nu nog in aanbouw zijn aan de Nieuw Bonedijkelaan zijn rond mei gereed. Aansluitend daarop laat de gemeente de trot toirs, parkeerplaatsen en rijbaan aanleggen. Deze werkzaamheden beginnen eind april. Het binnenter rein achter deze woningen grenst aan de woningen van de Joost de Moorstraat. Daar komen parkeerplaatsen voor de bewoners, een rijbaan en groen. Vlissingen In oktober 2011 gaven de raden van bestuur, stafbe- sturen en cliëntenraden van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen een gezamenlijke verklaring uit waarin ze stelden hun krach ten te bundelen in het belang van cliënten in Zeeland. Na een aantal gesprekken is er nu een gezamenlijke visie die met de adviesorganen van beide ziekenhuizen nog besproken wordt. Samenwerking zien partijen als de enig juiste manier om in een dunbevolkt uitgestrekt gebied een optimaal aanbod van zorg te handhaven. De ziekenhuizen waarbor gen samen de acute zorg en moedigen specialisten aan om bepaalde zorg op één plek in de provincie aan te bieden. koor komt met de specials De Tietaniek, Ship ahoy, De Vis- schersramp van 1924 en De Schipbreuk. En daarnaast met shanties als Pull for the shore, Three score an ten en Sailing. Kaarten kosten 10 euro en zijn te koop bij de Primera in Vlissingen en Middelburg en Saartje in Veere en voorafgaand aan het concert bij de kerk. Bijzonder is de tentoonstelling 'Beleef de legende van de Tita nic' die in het teken staat van het in 1912 vergane passagiers schip. Open op zaterdag 14 april, 19 mei, 26 mei en 2 juni van 13.30 tot 16.30 uur PLAFONDS Zeeuwse hotels Goes Kamperland Middelburg Vlissingen restaurants www.amadore.nl Amadore Grenzeloos Gastvrij De kracht van kwaliteit:

de Faam | 2012 | | pagina 1