r f f *5! Uil mm WMï f Opening Jongerenloket r r Commissievergaderingen april Fietsenopruimactie rond station en stadhuis Veranderingen in de Wmo Inzet wijkteams Orionis in Edelstenenbuurt Open middag Waterpark Veerse Meer Plaquette Wouter Weylandt onthuld IP*- Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 april 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Ka naai weg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail:- info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_MiddeJburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur 0p woensdag 4 april is het commissie Maatschappelijke Zaken. Zij gaat het onder andere hebben over de overdracht theaters en een eenmalige subsi die voor theater 'De Wegwijzer'. Donderdag 5 april vergadert de commissie Ruimte. Op de agenda staat het vaststellen van het ontwerpbestemmings- plan Compagnieplein en de stand van zaken onteigeningsprocedure Oost- perkweg. Dinsdag 10 april komt de commissie Algemeen Bestuur bij elkaar. Zij behandelt het beschikbaar stellen van een krediet voor de Enecotour. De bijeenkomsten zijn openbaar. Agenda's van commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeente raad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ter inzage in de hal van het stadskantoor. De commissievergaderingen vinden plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. In de week van 9 april worden de fietsen verwijderd, die rondom het NS-station en het stadhuis in Middelburg niet in de daarvoor bestemde beugels staan. Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de actie verwijderd is, kunnen die na telefonische afspraak, telefoonnr. (0118) 67 57 41, ophalen tegen contante betaling van 15 euro en op vertoon van legitimatiebewijs en passende fietssleu- tel. De (brom)fietsen zijn ondergebracht bij de gemeenteloods aan de Klevers- kerkseweg (achter de Voedselbank). In het Wmo-café op diverse plaatsen in Middelburg praat de gemeente u bij over veranderingen in de Wet maatschappelijke ondersteuning. U kunt daar nu al mee te maken hebben, of in de (nabije) toekomst mee te maken krijgen. Behalve algemene informatie over hoe u met een beperking toch zo goed mogelijk mee kunt blijven doen aan het 'gewone leven' kunt u in elk Wmo-café ook terecht met vragen over uw specifieke situatie. Wmo-adviseurs van de gemeente Middelburg helpen u daarbij. Als u een specifieke vraag heeft, is het handig dat u alle mogelijk relevante informatie op papier meeneemt. U bent welkom op een Wmo-café bij u in de buurt, maar u kunt natuurlijk bij elk Wmo-café in de gemeente aanschuiven. De data vindt u op www.porthos.nl. Het eerstvolgende café is op woensdag 4 april van 14.00 tot 17.00 uur in Getij aan de Oosterscheldestraat. Afgelopen maandag zijn speciale wijkteams van start gegaan met een schoonmaakactie in de Edelstenenbuurt. Deze wijkteams zijn te herkennen aan hun werkkleding en de bedrijfswagens van Orionis. De drie Walcherse gemeenten zetten mensen met behoud van uitkering in voor uitvoering van maatschappelijk projecten. Het doel hierbij is, naast de ontwikkeling van vaardigheden door het aan bieden van werkleerplaatsen, dat zij een maatschappelijke tegenprestatie leveren aan de gemeenschap. Hoofddoel van deze projecten is dat ze lei den tot betaald werk. Een van de projecten is het inzetten van wijkteams voor een schone en veilige omgeving. De activiteiten van de wijkteams zijn een aanvulling op de reguliere taken van de gemeenten. De wijkteams werken onder verantwoordelijkheid van Orionis Walcheren. Er wordt hard gewerkt bij Waterpark Veerse Meer. De gemeente Middelburg heeft zich ingespannen om een ambitieus project van initiatiefnemers Water park Veerse Meer en Camping De Witte Raaf mede mogelijk te maken. Op tweede paasdag (maandag 9 april), zijn de vorderingen te bekijken. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn alle belangstellenden welkom op het terrein van De Witte Raaf in Arnemuiden. Om 14.30 uur spreekt wethouder Chris Simons van Middelburg de aanwezigen toe. Er verrijst onder meer een centrumgebouw met duurzame energievoorzienin gen, een jachthaven, een schiereiland en een landschapspark. Het centrum gebouw herbergt horecavoorzieningen, een supermarkt, een zwembad en in de toekomst verrijzen er nog meer voorzieningen. Een groot aantal recreatie woningen is inmiddels gerealiseerd. Burgemeester Koos Schouwenaar en An-Sophie De Graeve, vriendin van wijlen Wouter Weylandt hebben afgelopen maandag een plaquette onthuld ter herinnering aan wielrenner Wouter Weylandt. Hierbij was de familie Weylandt en Mauro Vegni, par- coursdirecteur Giro d'ltalia aanwezig.- De plaquette is te bekijken aan de Dam ter hoogte van nummer 37. In 2010 startte de Giro d'ltalia in Nederland. De derde etappe van Amsterdam naar Middelburg werd gereden op 10 mei. De route liep dwars door de Rand stad en langs de Zeeuwse kust. De finish lag in het historische centrum van de stad. Winnaar van de etappe was Wouter Wey landt van het team Leopard-Trek. Ter herinnering aan de finish in Middelburg is vorig jaar een pla quette geplaatst en is symbo lisch de finishlijn in Belgisch hardsteen neergelegd. Een jaar na zijn glorieuze overwin ning in Middelburg kwam Wouter Weylandt op 9 mei 2011 dodelijk ten val tijdens de afdaling van de Passo del Bocco in de derde etappe van de Giro d'ltalia van Reggio Emilia naar Rapallo. Ter nagedachtenis en als eerbe toon aan Wouter Weylandt heeft het gemeentebestuur van Middel burg besloten op de plaats van de finish een tweede plaquette aan te brengen. «V - 1%. r r<~*. 1 f - Foto: Jacqueline Pruijsers Op het Werkplein, in de hal van het stadskantoor van de ge meente Middelburg, is sinds 2 april een jongerenloket geves tigd. Bij het Jongerenloket kun nen jongeren van 18 tot 27 jaar uit de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissingen terecht met vragen over scholing, werk en in komen. Het Jongerenloket is er vooral om jongeren die hun school of opleiding niet hebben afgemaakt, of werkloos zijn, te ondersteu nen en hun kans op werk te ver groten. Met de jongere wordt bijvoorbeeld bekeken of terug keer naar school mogelijk is. Dit is vooral van belang voor jonge ren zonder een startkwalificatie. Het jongerenloket is een samen werkingsverband tussen de Wal cherse gemeenten, het Regionaal meld- en coördinatie punt Jongeren (RMC) en Orionis Walcheren. De openingstijden van het Jonge renloket zijn gelijk aan de ope ningstijden van het stadskantoor Middelburg: elke werkdag van 8.30 tot 16.30 uur. In tegenstel ling tot de loketten van de ge meente Middelburg is het Jonge renloket op donderdagavond gesloten. Een afspraak maken is niet nodig. Jongerenloketmede- werkster Lieke de Bont is ook te bereiken via jongerenloket@orioniswalcheren.nl Lieke de Bont helpt jongeren hun kans op werk te vergroten. Foto: Aart van Beizen

de Faam | 2012 | | pagina 9