Het is weer Roparun Rommelmarkt Zonwering rO( MINDERH0UD WONEN voor uw complete interieur Ex-kater Beer van tien jaar verdient een echt thuis 't Grmtesdmrf, jt Spinazie. Tafeldruiven Rode Bosbietjes mr Wij heten u van harte welkom in onze winkel Zuidstraat 116, Westkapelle Telefoon 0118-571212 Neem ook eens een kijkje op www.minderhoudwonen.nl Eerbetoon aan Vaarzon Morel voor een vitaminekuurtje... ^./Vruchtensap mefGRffifflpgfa) 4flessen XV-V Moens r<\ Terrasscherm ROC CONTRACT zeeland Bent u-VERPLEEGKUNDIGE? Ingeschreven in het BIG-register? Wenst u voor herregistratie in aanmerking te komen? Voldoet u niet aan de 2080 werkuren? Dan is er nu voor u een scholingsprogramma dat wordt verzorgd door ROC Contract en ROC Zeeland (Training en Consult). Maandag 7 mei 2012 gaat de eerste training van start. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 april 2012 De Faam pagina 7 De populaire Roparun Rom melmarkt is zaterdag 14 april weer. In de grote hal naast Autocentrum Middelburg aan de Noord-Monsterweg (Ramsburg) wordt de markt voor de zevende keer gehou den van 10.00 tot 15.00 uur. Tara De Vriend Middelburg Er staan ruim honderd kra men met boeken, speelgoed, meubelen, verzamelingen en kleding. De organisatie, het Zeeuws team de Cegelecrun- ners, verkoopt tijdens de markt ook oliebollen, soep, broodjes, worst, koffie, thee en diverse frisdranken voor het goede doel. Ook de huur van de kra men gaat daarheen. De Cegelecrunners lopen en fietsen om het jaar mee in de langste non-stop estafetteloop ter wereld van Parijs naar Rot terdam. Deze Roparun is 527 kilometer lang en staat voor volgend jaar weer op de agenda. Vorig jaar werd het team eerste van de 280 ploegen en in 2009 behaalden de Zeeuwen een tweede plaats. Kankerpatiënten Bijzonder is dat deze topspor ters zich daarnaast ook nog op een andere manier inzetten voor de mensen die kanker heb ben. Want dat is waar zowel de opbrengst van de Roparun als De rommelmarkt van de Roparun aan de Noord-Monsterweg in Middelburg is bijzonder populair bij zowel verkopers als bezoekers. FOTO: P.R. de rommelmarkt in Middelburg heen gaat. "Het moto van de Roparun is: Trachten leven toe te voegen aan de dagen van mensen, bij wie veelal geen dagen meer kunnen worden toegevoegd", zegt Jon van Rossum. "Wij wil len graag een steentje bijdragen om de kwaliteit van leven voor de patiënten, waar dat mogelijk is, te verbeteren." Opbrengst rommelmarkt Trots voegt hij eraan toe: "Vo rig jaar heeft de rommelmarkt 6.330 euro opgebracht. Daar van is een bedrag geschonken aan het Hospoce Sint Jans de Casembroot in Middelburg om een compleet tuinameublement te kunnen kopen." De kramen voor de zeer po pulaire rommelmarkt van de Roparun waren binnen drie weken verhuurd. Wel heeft Jon een reservelijst aangelegd. Samen met de run werd door het Zeeuws team, De Cegele crunners, in 2011 19.550 euro bij elkaar gebracht en landelijk 5.3 miljoen. Busvervoer vanaf NS Vanaf het NS Station in Mid delburg rijdt, net zoals in voor gaande jaren, een minibus van Connexxion naar de Roparun Rommelmarkt. Het busje gaat vanaf 9.30 uur rijden tot 15.30 uur. De halte is op het busstation naast het NS- Station en er staat een aandui ding van 'Rommelmarkt'. "0 www.cegelecrunners.nl Veere Door Sharon Notebaart De Nederlandse Vereniging van Zeeschilders (NVZ) richt vanaf 13 april de schijn werpers op de kundige en geleerde kunstenaar Wim Vaarzon Morel, met een eerbetoon in de Grote Kerk in Veere. De samenstelling van de groep wisselt wanneer ie mand zich, door bijvoor beeld leeftijd, wil terugtrek ken. Het plaatsmaken voor nieuwe input gaat bij de NVZ zelden onopgemerkt. Schilderervaringen De groep komt naar Veere omdat Wim daar zijn eerste teken- en schilderervaringen op deed. Van jongs af aan was hij actief als beeldend kunstenaar en bouwde aan een omvangrijk oeuvre. Hij deelde de passie van zijn va- der voor paarden, vissers en vissersschepen. Omdat de jaren beginnen te tellen brengen schilders (en beeldhouwers) vanuit heel Nederland hun recente inspiratie in maritieme ver beelding samen in een expo sitie genaamd: 'Hommage van NVZ aan Wim Vaarzon Morel'. Opening De Grote Kerk in Veere opent op vrijdag 13 april om 16.00 uur haar deuren. Rob van der Zwaag, burgemees ter van Veere, verzorgt het openingswoord om 16.30 uur. De expositie in Veere is te zien tot en met zondag 13 mei. Tara de Vriend Vlissingen De lieve zwart met witte ex- kater Beer is ongeveer tien jaar oud. Hij is als zwerfkat bij het dierenasiel binnen ge komen. Hij was toen heel erg ziek, maar is er dankzij alle goede zorg van de vrijwilli gers er bovenop gekomen. Het is een relaxte kat en erg makkelijk in de omgang. Hij kan bij andere katten, bij honden is onbekend. Verder kan hij waarschijnlijk goed bij kleine- en grote kinde ren, door zijn rustige en lieve karakter. Het is onbekend of Beer in een flat kan wonen, wel vindt hij een tuin erg fijn. Teddybeer "Beer is een echte Teddy beer, hij is dol op knuffelen. Hij verdient een goed nieuw thuis", vertelt Simone van Dierenasiel Walcheren. Gesteriliseerd Voordat de katten herplaatst worden, worden ze gesterili seerd of gecastreerd. Alle katten krijgen een ontwormingskuur en worden ingeënt en gechipt. Interesse Interesse in Beer? Kom dan eens kennismaken. Bel dan naar 0118-613579. Of neem een kijkje in het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Het asiel is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het die renasiel gesloten. Het is ook mogelijk om kennis te maken met het asieldier buiten de ope ningstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie is te vinden op de website van het Dierenasiel Walcheren. dierenasielwalcheren.nl Ex-kater Beer van tien jaar is dol of knuffelen en is een echte teddybeer. Hij is op zoek naar een gezellig plekje om te wo nen. FOTO: TARA DE VRIEND paasactie van 'Schulp' dauwfris Hollandse 500 gram mooie blauwe 'la Rochelle' 500 gram proef het voorjaar nieuwe oogst per bos www.groenteschuurtje.nl tel: 0118591459 tussen Serooskerke en Oostkapelle STOFFERING I x •ROLGORDIJNEN •ROLLUIKEN •JALOEZIEËN SCREENS •V0UWG0RDIJNEN «HORREN Op maat gemaakt Actieprijzen Gratis meten Gratis montage - Elektrische bediening pf - Grote doekkeuze - Gratis montage itval 300 JS€ 1310,- >ffering.nl Prljsvoorbeeld: 500 br. x u nu SPECIALE ACTIEPRI www.moenssh Molendijk 59 - Nieuw en Sint Joosland Telefoon (0118) 60 12 33 Telefax (0118) 60 62 41 projecten - woninginrichting - meuoelstoffeerderij m Voor meer info raadpleeg www.tenczeeland.nl of www.roccontract.nl Een mailtje sturen kan ook naar info@roccontract.nl en wij sturen u de informatie via e-mail.

de Faam | 2012 | | pagina 7