Makelaars Nieuws De eerste paal voor de bouw Groote Markt eerste indruk dinsdag 10 april, 19.00 uur Toekomst blijft zorgelijk ^SÊSm^m prettig kennis te maken: Zeeduinse Poort 1 de woningen www.zeeduinsepoort.nl bent u nieuwsgierig? Strandhotel Bos Duin bouwfonds In Verrières-le-Buisson onder Parijs opende de Velux Groep de deuren van Maison Air et Lumière. Deze woning stelt het comfort en de gezondheid centraal. FOTO: VELUX Vlissingen De opleiding Bouwkunde van de HZ houdt op woensdag 11 april het symposium 'Passief Renoveren'. De energiezuinig heid van bestaande woningen drastisch verbeteren is nu een van de interessantste vraag stukken binnen de bouw in Nederland. Het symposium wordt georganiseerd voor studenten maar is tevens gratis toegankelijk voor alle geïnte resseerden in dit onderwerp. De bijeenkomst is aan de Edisonweg 4 in Vlissingen. Passief renoveren speelt in op twee actuele ontwikkelingen in de bouw: enerzijds zijn er veel bestaande woningen die dringend toe zijn aan verbete ringen, anderzijds is het over heidsbeleid dat er in Neder land in 2020 Enérgieneutraal wordt gebouwd. Gebouwen moeten dan zoveel energie zelf opwekken dat ze per saldo geen energie gebruiken. Om 15.00 uur is de opening door dagvoorzitter Chris Zijdeveld. "Woningen die zeer ener giezuinig en duurzaam zijn gebouwd noemt men Pas- sief-woningen," vertelt docent Bernard Vercouteren-van den Berge. "Er worden hoge eisen gesteld door huurders en kopers, zo wordt er niet alleen gekeken naar prijs, locatie en ruimte, maar ook naar de isolatie, verwarming en het binnenklimaat. Met passief renoveren kan er bij bestaande woningen een gezond bin nenklimaat worden gereali seerd." Duurzaamheid is een belangrijk onderwerp binnen de Bouwkunde opleiding. Het symposium is woensdag 11 april van 14.45-17.30 uur in lo kaal L203. Deelname is gratis en toegankelijk voor iedereen. Geïnteresseerden kunnen zich tot en met 4 april opgeven via Linda Kesteloo van het secretariaat van de opleiding, e-mail: linda.kesteloo@hz.nl Zeeland Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Met die weten schap in het achterhoofd presenteert Bouwend Ne derland Afdeling Zeeland de uitkomsten van de jaar lijkse enquête onder haar leden. Hoewel de cijfers wijzen op een omzettoena- me van tien procent ten op zichte van 2010, is nog lang geen sprake van herstel. Een nadere bestudering van de cijfers toont echter grote verschillen in omzetont wikkeling tussen grote en kleine bouwbedrijven. De kleine zelfstandig werkende aannemers, die in 2010 hun omzet nog aardig op peil hielden, kregen in 2011 een forse klap. Deze groep heeft veel last van het toene mende aantal ZZP-ers. De grote bouwers deden het in 2011 beter dan het jaar daarvoor. Deze groep is in staat om nieuwe kansen te creëren in de Zeeuwse woningmarkt. Dat doen ze door voor een scherpe prijs, een goede kwaliteit te ontwikkelen voor specifieke doelgroepen. De kansrijke marktsegmenten in Zeeland zijn momenteel locaties aan het water, comfortabele ap partementen gekoppeld aan zorgconcepten, recreatie projecten, herstructurering gekoppeld aan detailhandel. Vlissingen De bouwpartners van het project Groote Markt in Vlissingen slaan vandaag (4 april) de eerste paal de grond in. Dat is het begin van de nieuwbouw van 91 woningen in één van de oudste delen van Vlis singen. Twee jaar geleden sloopte l'escaut woonservice 88 woningen om plaats te maken voor de 91 nieuw bouwwoningen die de cor poratie op vier locaties in de Oude stad bouwt. Zij doen dit in samenwerking met de gemeente Vlissingen, die de openbare inrichting voor haar rekening neemt. Projectmanagementbu reau Marsaki coördineert de bouw van de woningen. Aan de Slijkstraat komen 22 stadse eengezinswoningen, waarvan nu 70 procent is verkocht. Met de ontwikkeling van de nieuwbouw is veel rekening gehouden met de historie van het gebied. De straat krijgt een zeer afwisselend gevelbeeld met veel aandacht voor details. En aan de Grote Markt/Bree- waterstraat komt een appar tementencomplex van vier woonlagen met 41 woningen en een parkeerkelder. Tussen de Koestraat en Gasthuisstraat komen 28 appartementen in twee woonblokken van twee en drie lagen met een gemeen schappelijke tuin. BHHHHHH De eerste paal voor de bouw van het project Groote Markt in Vlissingen is woensdag 4 april. Er is al circa zeventig procent van de woningen verkocht. FOTO: P.R. Aan de oostzijde van Oostkapelle, op steen worp afstand van strand en zee, verschijnt een nieuwe woonbuurt: Zeeduinse Poort. Hier komen circa 50 woningen in verschil lende types en prijsklassen, maar allemaal in een geliefde traditionele architectuur met oog voor detail. In Zeeduinse Poort zullen zowel rijwoningen, als tweekappers en vrijstaande woningen gerealiseerd worden. De eerste schetsen van de woningen geven een goed beeld van het plan, maar zijn nog niet definitief. Wij willen u namelijk ook nog de nodige vrijheid geven in de uiteindelijke grootte en afwer king van uw woning. Wij geven u tijdens de informatieavond graag een eerste indruk van Zeeduinse Poort met de verschillende woningtypes en richtprijzen. locatie: Duinweg 82, Oostkapelle meldt u a.u.b. aan via verkoop.eindhoven@bouwfonds.nl

de Faam | 2012 | | pagina 51