Walchers Paas Nieuws Er is veel te doen tijdens de Pasen op Walcheren, een greep uit de 'paasuitjes' 6e editie Paasmarkt Boulevards Dansende koeien tijdens Boerderij dagen Muzikaal paasontbijt voor Sint Willibrord 1500 Paaseieren zoeken bij Hof Domburg Paas-Fair in Middelburg Schrijfworkshop bij Atelierroute Paasconcert van EMM Paasrit MAC De Zeeuwen Cantatedienst van Bachkoor BMV Aagtekerke Getuige zijn van vrolijk springende koeien die na de winterperiode weer de wei in gaan? Of meedoen aan een speurtocht door stallen en hooischuren? Het kan allemaal op tweede paasdag 9 april in Aagtekerke op de boerderij van de familie De Visser aan de Kloosterweg 4. In totaal stellen 43 boerderijen in Nederland hun deuren open voor het pu bliek tijdens de Campina Open Boerderijdagen. Campina- melkveehouders bieden voor het zevende achtereenvolgende jaar een gratis kijkje achter de schermen van het dagelijkse leven op een boerderij en laten zien waar de melk vandaan komt. Het hoogtepunt van de dag is om klokslag 12.00 uur, wanneer de staldeu ren van de deelnemende boerderijen open gaan en de koeien na een winter vol sneeuw en ijs weer hun vertrouwde weiland gaan verkennen. Op dat ene moment gaan er in totaal ruim 3.000 Campinakoeien over een rode loper de wei in. Naar verwachting zal dat ook dit jaar weer gepaard gaan met de nodige vreugdesprongen. Kinde- ren kunnen verschillende spelletjes doen: schminken, meedoen aan een race op skippy-koeien (skippyballen in de vorm van een koe) en een speurtocht volgen, het is van 10.00 tot 16.00 uur. De Open Boerderijdagen zijn een feest voor de kinderen én voor de koeien. De kinderen kunnen meedoen aan al lerlei leuke activiteiten. De koeien mogen de wei weer in. KmikoliM.'itt»*' Middelburg Le Collectionneur houdt op zaterdag 7 april van 10.00 tot 17.00 uur en zondag en maandag van 11.00 tot 17.00 uur een Paas-Fair op de Markt in Middelburg. Er zijn kramen vol met klein antiek, woonde coraties, sieraden, glaswerk, verzamelingen en natuurlijk boeken. Kortom een markt om heerlijk wat uurtjes op rond te kijken en misschien juist dat te vinden waar al zo lang naar werd gezocht. Zaterdag, zondag en maandag vanaf 13.00 uur vermaakt Hugo van Haastert de bezoekers van de Paas-Fair met zijn Engelse songs hij begeleid zichzelf op gitaar. De Paas-Fair is gratis toegankelijk Veere De Zeeuwse schrijfster An neke Wiltink geeft tijdens de Paasdagen en de Open Atelier route in Veere schrijfwork- shops en schrijftips. Bezoekers kunnen een eigen geschreven tekst, manuscript of gedichten meenemen en Anneke om De Pasen is eigenlijk het startsein voor allerlei activiteiten. Dit blijkt ook uit de enorme hoe veelheid activiteiten die er op Walcheren zijn. FOTO: P.R. advies vragen. Ze geeft schrijf tips over bijvoorbeeld de toon, de personages, de spanning of het plot. Dit kan tijdens de Paasdagen (6-9 april) tussen 11 en 17 uur in de Grote Kerk, aanmelden kan ook via awil- tink@zeelandnet.nl. Ook geeft Anneke dagelijks om 14 uur een schrijfworkshop aan maxi maal 12 personen. Iedere dag komt een ander onderwerp aan bod. Bijdrage per workshop is minimaal 5 euro Serooskerke Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht geeft op maan dag 9 april hun traditionele Paasconcert. Naast de fanfare en de percussiegroep werken ook een aantal slagwerk leer lingen van Lianne Minder- houd en een leerling koper blazers Van Ard-Jan Jongepier mee. Het begint om 10.30 uur in het muziekgebouw aan de Oostkapelseweg 11 in Seroos kerke. Toegang is gratis. A ''WM V;' Bij Waterpark Veerse Meer wordt hard gewerkt. De gemeente Middelburg heeft zich ingespannen om een ambitieus project van initiatiefnemers Waterpark Veerse Meer en Camping De Witte Raaf mogelijk te maken. Op tweede paasdag (9 april) zijn de vorderingen van 14.00 tot 16.00 uur te zien bij De Witte Raaf in Arnemuiden. Wethouder Chris Simons spreekt om 14.30 uur over het project. Heinkenszand Motor en Autoclub de Zeeuwen houdt op tweede paasdag (9 april) een puz- zel-gezelligheidsrit voor het hele gezin. Meedoen kan met de auto, motor of scooter. Deze paasrit is een eenvou dige rit voor de beginnende deelnemer met gemakkelij ke opdrachten om onder weg uit te voeren. Inschrijven kan van 13.30 tot 14.00 uur in sporthal De Stenge in Heinkenszand. Starten kan vanaf 13.45 uur. Iedere deelnemer ontvangt aan het eind van de Paas-puzzelrit een leuke prijs. www.macdezeeuwen.nl Veere Bachkoor BWV uit Mid delburg houdt op zondag 8 april een optreden in de Kleine Kerk van Veere. Ze voeren twee prachtige werken uit, passend bij het feest van Pasen. Namelijk: 'Hemmt eure tranenflut' en 'Christ lag in todesbanden'. Solisten zijn: Elke Janssens, Patrick Van Goethem, Jan Van Elsacker en Patrick Pranger. Barokorkest Aspetti Musi- cali begeleidt het koor. Het begint om 16.30 uur en de entree voor de dienst is gratis. www.bachkoorbwv.nl Vlissingen De Stichting Speciale Markten Zuid-West Nederland houdt komende zondag (8 april) weer een Paasmarkt op de Boulevards in Vlissingen. Het is dit jaar voor de zesde keer dat deze Paasmarkt op eerste paasdag is. Vanaf zondag rond 10.00 uur kunnen de bezoekers terecht voor een overweldigend as sortiment artikelen in een sfeervolle ambiance op de boulevards te Vlissingen. Er zijn zo'n honderdvijftig kra men uit zeer diverse branches. Er staan kramen met sieraden, kleding, parfum, lederwaren, wenskaarten, strandlakens en boeken. Ook is er heel veel te eten zoals: vis, wafels, snoep, noten, vers belegde broodjes, poffertjes en nog véél meer. De standwerkers, die op de Paasmarkt staan, trekken altijd veel bekijks en zij prijzen hun koopwaar op een ludieke manier én met verve aan. De organisatie is in handen van de Stichting Speciale Markten Zuid-West Neder land die in Vlissingen ook de Pinkstermarkt, de De Ruyter Jaarmarkt de Midzomernacht- markt en de Zomermarkten organiseert. De gezellige Paasmarkt is tus sen 10.00 en 17.00 uur te be zoeken. Vanzelfsprekend zijn de terrassen van de Vlissingse horeca ook open om even uit te rusten van de kilometerslange rij met kramen. Domburg Kinderen tot twaalf jaar kunnen op maandag 9 april paaseieren zoeken in Dom burg: in de duinen rondom de watertoren vlakbij het vakantiepark Hof Dom burg. Er zijn rond de 1500 eieren verstopt. Met de gouden en zilveren eieren kun nen de kinderen leuke prijzen winnen. In totaal zijn er zo'n 250 prijzen. Verzamelen om 10.15 uur op het Centrumplein van het park Hof Domburg aan de Schelpweg 7 in Domburg. Deelname is gratis. Middelburg Studenten van de Roosevelt Academy zetten op Tweede Paasdag (maandag 9 april) de bewoners van het Mid delburgse zorgcentrum Sint Willibrord aan de Bachten- steene in het zonnetje. Zij delen een paasontbijt uit en voeren muziekstukken op. De actie is een initiatief van de Studentendesk van het Rode Kruis afdeling Walcheren. Het bestuur van deze desk wordt gevormd door vier studenten van de Roose velt Academy. Alle universi teitssteden hebben zo'n Rode Kruis Studentendesk. Deze bedenken en voeren activitei ten uit en daarin betrekken zij zoveel mogelijk medestuden ten. Vanaf negen uur brengen de studenten ontbijt rond voor alle 72 bewoners van het Sint Willibrord. Bij de kinderen onder de acht jaar moet wel een begelei der aanwezig zijn. De prijsuitreiking is tussen 12.00 en 13.00 uur. FOTO: P.R.

de Faam | 2012 | | pagina 37