Leer het openbaar vervoer kennen in theorie én praktijk Kom ook naar informatiebijeenkomst Omgevingsplan 2012-2018 Ga mee op excursie Wilt u ook Z-zine ontvangen? Uitnodiging voor omwonenden en omliggende bedrijven Uitkomsten gezondheids onderzoek Thermphos Provincie Zeeland 12 april en 26 april Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Vergeet vooral niet uit te checken. 'Ik reisde voor het eerst met de bus, wat een prettige ervaring! In de toekomst wil ik graag meer rei zen met de trein en de bus.' Zo oordeelt een 55-plusser over een proefreis die hij onlangs had met een OV-ambassadeur. Er zijn 21 OV-ambassadeurs in Zeeland actief. Deze ervaringsdeskundigen zorgen ervoor dat 55-plussers op een plezierige wijze het openbaar vervoer in onze provincie leren kennen in theorie én in de praktijk. 'Voor'2012 staan tot nu tóe nog dertien reizen gepland met OV-ambassadeurs. Dit zijn vrijwel allemaal groepsproefreizen, want dat is gezelliger dan in je eentje reizen. Ook interesse in een proefreis of voor lichtingsbijeenkomst met bijvoorbeeld uw biljartvrienden, de bridgeclub, de kookclub of met een stel vriendinnen? Meld u dan aan via www.degoedekantop.nl/info en klik op OV-ambassadeurs of bel 076-513 66 66. Vergeet niet uit te checken Antoine de Coninck is ervanaf de start in 2010 bij als OV-ambassadeur: 'Ervalt elke reis wel wat te leren, ook voor een OV-ambassadeur: zo vergat ik zelf eens uit te checken en indien je van de trein geen gebruik maakt: laat de NS-paal dan met rust. Wacht met die NS-paal totdat u de echte treinreis maakt!' Provincie Zeeland is initiatiefnemer en financiert dit project. In juni 2011 startte, op initiatief van Provincie Zeeland, het gezond heidsonderzoek Thermphos. Het onderzoek is inmiddels afgerond en geeft antwoord óp de vraag of de uitstoot van Thermphos de gezondheid van omwonenden en/of werknemers van bedrijven in het Sloegebied beïnvloedt of beïnvloedde. Bijeenkomsten over resultaten De informatiebijeenkomsten vinden plaats in Partycentrum Landlust, Landlustweg 1 in Nieuwdorp. Op 4 april 2012 is de zaal open voor omwonenden vanaf 19.00 uur. Na afloop kunt u nog in gèsprek gaan met diverse deskundigen. Voor de omliggende bedrijven in het Sloegebied staan donderdag 5 april 2012 twee bij eenkomsten gepland om.13.30 uur en 16.00 uur. Tijdens deze bij eenkomsten presenteren deskundigen de resultaten van: de metingen van de luchtverontreiniging uitgevoerd door het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) de gezondheidsenquêtes door de Gemeenschappelijke Gezond- gezondheid van mensen die in de omgeving van Thermphos wo nen en/of werken het onderzoek naar de mate waarin kanker voorkomt in de regio Sloegebied een onderzoek naar de gemeten hoeveelheid metalen in de lucht in de periode 1996-2010. Zie ook: www.zeeland.nl/verkort/thermphos Neem een kijkje achter de schermen bij Zeeuwse waterinnovaties Vanwege het Zeeuws Jaar van het Water organiseert Provincie Zeeland voor u twee gratis excursies. Ondernemers in Zeeland laten u graag zien wat zee en land ons voor vernieuwende ideeën hebben gebracht. Neem daarom op 18 april 2012 een kijkje achter de schermen bij Zeeuwse bedrijven. Oesterputten en Katse Heule U kunt kiezen uit twee excursies. Bij de eerste excursie brengt u een bezoek aan de Oesterputten in Yerseke en de Olzendepolder waar het Proefstation ligt van Prins Dingemanse. Als u kiest voor de tweede excursie dan gaat u naar de zeeaa.skwekerij Topsy Baits in Wilhelminadorp en naar de Katse Heule: het doorlaatmiddel bij de Zandkreeksluis. Beide excursies vertrekken vanaf het Stationsplein in Goes en starten om 13.30 uu-r. Op 21 maart 2012 stelde het college van Gedeputeerde Staten het Ontwerp Omgevingsplan 2012-2018 vast. Het Omgevingsplan 2012-2018 is het provinciaal beleidsplan voor ruimte, milieu, water en natuur. Dit plan heeft een wettelijke basis en ondersteunt economische, sociale en mobiliteitsdoelen. Tot 9 mei 2012 ligt het ontwerp omgevingsplan voor geïnteresseerden ter inzage bij Provincie Zeeland en de Zeeuwse gemeenten. Ter voorbereiding op besluitvorming Op donderdag 12 april in Goes (Hotel van der Valk) en dinsdag 24 april in Terneuzen (Scheldetheater) vin den informatiebijeenkomsten plaats. Dan presenteren Gedeputeerde Staten het Ontwerp Omgevingsplan en de Ontwerp Verordening Ruimte Provincie Zeeland. Er is dan ook volop ruimte om met leden van Provinciale Staten in gesprek te gaan. De Statenleden gebruiken deze bijeenkomsten als voorbereiding op de besluitvorming in september 2012. Minder regels Met het Omgevingsplan 2012-2018 zet Provincie Zeeland in op het benutten en versterken van de kern kwaliteiten van Zeeland. Verder is er een focus op kerntaken aangebracht, is het beleid meer gericht op hoofdlijnen en zijn er minder regels. De Verordening Ruimte Provincie Zeeland is één van de instrumenten om provinciaal beleid te realiseren. De PlanMER is een wettelijke verplichting voor de Provincie bij het opstellen van een nieuw omgevings plan. De PlanMER geeft op het gebied van natuur, milieu en duurzaamheid een onafhankelijke beoorde ling over het beleid in het omgevingsplan. Voor het bijwonen van de informatiebijeenkomsten kunt u zich aanmelden via: www.zeeland.nl/verkort/omgevingsplan Een bezoek aan de Oesterputten in Yerseke is onderdeel van één van de gratis excursies. Online magazine Z-Zine laat u door middel van foto's; filmpjes, ani maties en korte teksten zien waar de Provincie werk van maakt. Nummer 37 verscheen onlangs met daarin aandacht voor een week uit de agenda van Statengriffier Peter Joosse en drie statenleden: HannyThomaes (PVV), Ad Dorst (SGP) en Patricia de Milliano (CDA). Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u dit online magazine ook ontvangen? Abonneert u zich dan via http://zzine.zeeland.nl Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Slatengrlffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie; Felice Buonadonna (oesterputten Yerseke) voor DNA beeldbank op www.laatzeelandzien.nl, Anda van Riet (reizen met een OV-ambassadeurk Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of witt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail inföCentrumö&zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of Schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 18 april 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk Meer weten en inschrijven? Kijk op www.jaarvanhetwater.nl of neem telefonisch contact op met het informatiecentrum van Provincie Zeeland, telefoon 0118- 63 14 00.

de Faam | 2012 | | pagina 32