Walcheren Jongeren kunnen goed voorbereid naar brugklas Slank 82 viert dertig jarig jubileum Uit het Zakenhart van... Woonwinkel Zus en Zo Unieke Sansara therapie Overgang naar voortgezet onderwijs is voor veel jongeren erg spannend Zeeuwse Bolustrofee voor Bliek Meesterbakkers in Middelburg "Scholieren verbeteren hun sociale vaardigheden" E Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 april 2012 De Faam pagina 25 Carien Cijvat en Korina Brasser verkopen in Zus Zö in Zoutelande bijzonder leuke woonaccessoires en hebbedin gen. FOTO: LEON JANSSENS Zoutelande Een beetje stoer, gezellig en een snufje landelijk: dat is Zus Zö. Het is een sfeervolle woonwin kel in Zoutelande die zaterdag geopend werd. Eigenaren Ko rina Brasser en Carien Cijvat liepen nog al eens bij woon winkels binnen en besloten samen Zus Zö te jjeginnen. "Het pand waar wij in zitten is familiebezit. Voorheen zat hier altijd café The Sandeman maar vorig jaar kwam het vrij. Voor ons een goed mogelijkheid om een leuke winkel in woonac cessoires te beginnen", vertelt Carien. In januari gingen zij en Korina naar beurzen om inko pen te doen. Zus Zö is een ei gentijdse winkel en brengt met het merk Stapelgoed, dat naast servies en tafellakens ook stoere kussen in diverse vormen en dessins heeft, zelfs aparte deur- stoppen. HK Living brengt een trendy collectie in glaswerk en de grote industrielampen mét strijkijzersnoer. Fraaie kleine meubelen en verder tal van leuke hebbedinge tjes zoals boekenleggers, fotoalbums met nostalgi sche uitstraling, fotolijstjes, zachte konijnenknuffels, doosjes en diverse artikelen met een devote afbeelding. Leuk vormgegeven kaarsen als letters en hartjes. Aardig en attent voor een bedankje of een kraamcadeautje. Houten letters in een zakje met lieve teksten en houten hartjes met 'Ik vin je liefen 'Welkom Open dinsdag, donderdag, vrijdag en zater dag; in het seizoen alleen op zondag gesloten. Zus Zö, Timmermanstraat 13, Zou telande, tel: 0118-561458, info@zusenzo-zoutelande. nl zusenzo-zoutelande.nl Hermann Hehemann van Sansara in Middelburg, een nieuwe praktijk voor regressie- en reincarnatietherapie. FOTO: LEON JANSSENS Middelburg In Middelburg opende regres sie- reïncarnatietherapeut Hermann Hehemann zijn nieuwe praktijk Sansara regres sie- reïncarnatietherapie. Bijna 20 jaar was hij actief als maatschappelijk werker en hij koos twee jaar geleden voor de tweejarige therapeutenopleiding aan de School voor Reïncarna tietherapie te Utrecht. Een, van de slechts twee opleidingen die toegang geeft tot de Nederland se Vereniging van Reïncarnatie therapeuten. Belangrijk, want door dit lidmaatschap kunnen zorgverzekeraars, bij een wat uitgebreider pakket, vergoe den. Ook zonder extra verzeke ring is deze vorm van therapie de moeite waard. Regressie- en reïncarnatietherapie gaat er van uit, dat psychische en somati sche klachten en vragen rondom karakter, gedrag en levensloop, vaak hun oorsprong hebben in onverwerkt trauma. De behandeling richt zich op het alsnog verwerken van deze ervaringen uit het verleden. Regressie staat daarbij voor terug naar vroegere ervarin gen en reïncarnatie voor te rug naar vorige levens. Het is niet alleen een praktische en resultaat gerichte vorm van therapie maar ook een zeer geschikt middel voor vragen op het vlak van persoonlijke ontwikkeling, zingeving, spiritualiteit en zielsontwik- keling. Cliënten komen beter in contact met wie ze nu zijn en wat ze nu willen in het le ven. Geïnteresseerd in deze, in Zeeland unieke vorm, van therapie en manier van wer ken: contact@sansara-zee- land.nl en teirOó-12838135 Middelburg De Nederlandse Brood- en banketbakkers Onderne mers Vereniging (NBOV) heeft dinsdag 27 maart weer de jaarlijkse productkeuring gehouden van de Zeeuwse Bolus. Een groot aantal bak kers uit Zeeland boden hun Bolus ter beoordeling aan. De verschillende Bolussen werden op twee momen ten beoordeeld op smaak, geur, vorm en andere kwa liteiten. Uiteindelijk werd de Zeeuwse Bolus van Bliek Meesterbakkers uit Middelburg uitgeroepen tot beste Bolus van Nederland. "Dat onze Bolus erg goed is, weten we al lang", aldus Peter Bliek. De Middelburgse bolusbakker is overtuigd van de constante kwaliteit van zijn product. "Ondanks de écono mische tegenwind zien we ook dit jaar weer groei in de Bolus- omzet ten opzichte van vorig jaar. Een overtuigend bewijs van de constant goede kwaliteit van onze Bolus." De promotie van deze Zeeuwse specialiteit, vooral ook buiten de eigen pro vincie ziet Bliek als een belang rijke missie. "Op deze manier zetten we Zeeland op de kaart en kunnen we Nederland verder veroveren." Op de Zeeuwse Ho- recabeurs, begin maart in Goes, introduceerde Bliek Meester bakkers in dit kader het nieuwe Bolustaartje. Dit gebak gemaakt met stukjes Bolus, room en ka neel werd door de restaurateurs enthousiast ontvangen en zou deze zomer wel eens een serieu ze concurrent van de appeltaart kunnen worden op de Zeeuwse terrassen. Bliek heeft inmiddels ook exportplannen. In België zijn de contacten ver ontwik keld; daar zal de Bolus waar-^ schijnlijk op korte termijn op veel plaatsen aangeboden worden. In Finland zijn de eerste contacten gelegd met een supermarktketen. Bliek: "Met slechts kleine aanpas singen kunnen we de Bolus geschikt maken voor de bui tenlandse smaak." Voorlo pig is het winnen van deze prijs weer een kroon op het werk." www.sansara-zeeland.nl Middelburg Honderden cursisten hebben de afgelopen decennia gewicht verloren dankzij de afslankme thodes van Slank 82. Niet met behulp van dure pillen of on smakelijke shakes, maar op een gezonde, plezierige manier. Het afslankinstituut viert dit jaar een bijzonder jubileum want Slank 82 bestaat dertig jaar. Ag nes Sukel, consulente Slank 82: "Mensen zonder overgewicht voelen zich doorgaans slanker, fitter en gezonder. Het thema afvallen of diëten is dan ook zeer actueel. Slank 82 onder steunt mensen bij verantwoord afvallen. Bij ons staat een ge zond eetpatroon centraal. We kelijks hebben wij groepsbijeen komsten waar cliënten gewogen worden, voedingsadviezen krij- Agnes Sukel uit Middelburg: "Slank 82 ondersteunt mensen bij verantwoord afvallen. Honderden cursisten hebben al ge wicht verloren door onze methoden". FOTO: LEON JANSSENS gen en ervaringen uitwisselen." Het systeem is gebaseerd op het principe dat mensen dagelijks het benodigd aantal calorieën (1000-1500) en voedingsstof fen binnenkrijgen om gezond en fit te blijven. Om het aantal calorieën per dag bij te houden werkt Slank 82 met een over zichtelijk puntensysteem. Met inbegrip van de dagelijkse (be slist) benodigde voedingsstoffen zijn veel variaties mogelijk. Af slanken is hierdoor geen straf, er is ruimte om in beperkte mate alles te kunnen eten. "Dat betekent dat onze cliënten ge woon kunnen mee-eten met het gezin. Dankzij de voedingsad viezen van ervaren consulenten bouwen ze een nieuw en gezond eetpatroon op", aldus Agnes, "De drempel bij Slank 82 is laag en wij hanteren vriendelijke ta rieven." Clubbijeenkomsten kunnen vrijblijvend bijgewoond worden. Informatie: Agnes Sukel, tele foon 0118-629367 ujiuu;.slan)?82.nl Voor veel jongeren is de over gang van de basisschool naar het voortgezet onderwijs een spannende gebeurtenis. Ze komen op een andere school, met leerkrachten en leerlin gen die zij niet kennen. Voor jongeren die het op de basis school in sociaal opzicht niet naar hun zin hadden, weinig vrienden hadden, onvoldoen de weerbaar waren of werden gepest, kan de overgang naar het voortgezet onder wijs nog spannender zijn. Redactie Middelburg Natuurlijk is er de hoop dat het op de nieuwe school beter zal gaan. In de praktijk blijkt ech ter vaak dat deze jongeren hun sociale angst meenemen en op nieuw langs de zijlijn komen te staan. In de training 'Plezier op school' leren ze hoe ze zich zelf verzekerder kunnen voelen, hoe je contacten maakt en hoe je het best kunt reageren als anderen vervelend tegen je doen. Training Met dit verhaal in het achter hoofd verzorgt Indigo Preventie de tweedaagse training 'Plezier op school'. De training is be doeld voor jongeren uit groep acht die zich niet op hun gemak voelen bij leeftijdgenoten. Ze worden bijvoorbeeld geplaagd en gepest, kunnen moeilijk Voor veel jongeren is de overgang van de basisschool naar het voortgezet onderwijs een span nende gebeurtenis. FOTO: P.R. vrienden krijgen, hebben vaak ruzie of staan veelal alleen. In de training leren ze sociale vaardigheden die de stap naar het voortgezet onderwijs verge makkelijken. De training wordt gegeven in Goes, Middelburg, Zierikzee en Terneuzen. De kennismakingsgesprekken zijn in mei. Plezier op school is in de schoolvakantie, omdat de jonge ren dan in een overgangssituatie zitten. In zo'n situatie zijn ze het meest gevoelig voor verandering en is de kans het grootst dat ze het geleerde in praktijk brengen. Juist omdat de ze na de vakantie naar een andere school gaan, is de training een goede voorbe reiding op een geheel nieuwe start. Ouders 'Plezier op school' bestaat naast de tweedaagse cursus uit een kennismakingsgesprek, een ou derbijeenkomst, een afsluitend gesprek en een terugkombijeen- komst in het najaar. De groepen bestaan uit maximaal tien tot twaalf jongeren. Deelname aan Plezier op school kost 30 euro. Aanmelden Belangstellenden kunnen voor meer informatie en aanmelding contact opnemen met Indigo Preventie, telefoonnummer: 0118-625113 of stuur een e- mail naar: preventie@indigo- zeeland.nl.

de Faam | 2012 | | pagina 25