Nieuwe kazerne bij uw versspeciaalzaak Grote en 2998.- 2e PAASDAG GEOPEND Israëlische producten Pinnen bij Mossels Meer Exposities Walcheren bezoek onze website www.straluma.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 4 april 2012 De Faam pagina 13 Serooskerke De Zeeuwse stichting Steun aan Israël houdt woensdag 11 april een verkoopdag van Israëlische producten. Te koop is onder andere wijn, speelgoed en cosmetica. Maar nu ook kweekbakjes met voedingsbodem en zaad om thuis kiemgroenten te kweken en avocado-olie voor een gezond choleste rolgehalte. Het is van 10.00 tot 21.00 uur aan de De Me- ijstraat 32 in Serooskerke. De opbrengst is bestemd voor Magen David Adorn, het Israëlische Rode Kruis. Oostkapelle Bij familierestaurant Mos sels -Meer in Oostkapelle wordt er alles aan gedaan om de contant geldstroom te mi nimaliseren. Er was altijd al een voorkeur voor betalin gen met plastic. Maar na de recente ontwikkelingen op Walcheren, waarbij diverse (horeca)bedrijven overval len werden, heeft Jac Üytde- willigen actie ondernomen. "Sinds vorig jaar staat in de menukaart dat de voorkeur uitgaat naar PIN-betalingen. Dit resulteerde in 50 pro cent meer PIN-omzet van het totaal. Sinds maart zet ten we onderaan de nota de duidelijke boodschap: 'Uit veiligheidsoverweging graag met PIN/Maestro betalen'. Hierdoor is het betalen met plastic naar 70 procent op gelopen. De blusgroep van de Post Rooseveltlaan voor de nieuwe Brandweerkazerne in Middelburg. FOTO: KEES MARIJS De nieuwe brandweerkazerne aan de President Roosevelt laan in Middelburg is vorige week officieel geopend. Deze kazerne is een van de zes kazernes van de stadsge westelijke brandweer. Tara De Vriend Middelburg De openingshandeling werd verricht door burgemeester Koos Schouwenaar. Hij deed dat door via de portofoon een verzoek in te dienen bij de alarmcentrale. De burgemees ter knipte daarna een lintje door en de tankautospuit 4535 van de post Rooseveltlaan reed vervolgens de kazerne in. Onderkomen Het pand aan de President Rooseveltlaan wordt het nieuwe onderkomen van de brandweer- groep die sinds enkele jaren tij delijke huisvestingen heeft ge had. In 2004 begon deze groep in een leegstaande garage aan de Veerseweg. Ten gevolge van de aanleg van de nieuwe N57 moest deze huisvesting in 2007 worden verlaten. Vervolgens vond de groep tijdelijk onderdak in een loods van een agrarisch bedrijf aan de Noordweg. Noodzakelijk De nieuwe brandweerpost is noodzakelijk 'voor een goede brandweerdekking aan de noordoostzijde en het centrum van de stad. In de brandweerka zerne wordt naast de tankauto spuit een haakarmvoertuig met verzorgingsunit voor regionale inzetten gestald. De kazerne heeft naast de stallingruimte voor de voertuigen, een leslo kaal, annex kantine en sani taire voorzieningen voor de 18 brandweerlieden van deze post. Vanuit de post zal door de vrij willigers zo'n honderd keer per jaar worden uitgerukt voor het bestrijden van incidenten. De Hofpleinkerk Tijdens de Open Kerkda gen van de Hofpleinkerk in Middelburg is een expositie te zien van de Kruisweg staties. Deze schilderijen zijn gemaakt door beeldend kunstenaar Margaret van Dijken-Baars. De Open Kerkdagen zijn van donder dag 5 tot en met zaterdag 7 april. Caesuur Koen Broucke is schilder in het programma 'De schilder, het werk en de atelier', een initiatief van schilder Giel Louws (KipVis). Koen zorgt tot en met 5 mei dat in presentatieruimte Caesuur in Middelburg een gestileerde en compacte opstelling staat van zijn ei gen 'Wunderkammer': een ruimte middenin een uit bundige tuin, met onder andere exotische objecten, stenen, hertengeweien en een indrukwekkend tijd schriftenarchief. Hij werkt vanuit een aparte esthetica, herkenbaar en toch ongrijpbaar. Galerie van den Berge In Galerie van den Berge in Goes exposeren tot en met 28 april Axel Reusch en Cla ry Stolte. Het werk van Axel Reusch bevat objecten van het dagelijks leven die ver wijzen naar abstracte kunst. In de expositie 'Model 004 the function of the studio' van Clary Stolte brengt ze recente en minder recente werken samen. Nieuwe teke ningen en schilderijen worden gecombineerd met vroegere werken, enkele werken die eer der getoond werden maar ook vroegere werken die het atelier nooit verlieten. Het is een tentoonstelling waar bij de presentatie inhoudelijk onderdeel is van het werk. De Pluyme Lianne Leijnse gebruikt tot en met 14 april de ruimte in de Pluyme in Middelburg als haar atelier en werkt daar ook aan nieuwe schilderijen. Bezoekers kunnen dit doorde weeks van 9.00 tot 17.00 uur komen bekijken. Zware Plaatwerkerij Kunsteducatie Walcheren houdt tot en met vrijdag 20 april de bijzondere, interactieve tentoon stelling 'Read, Eat Art' door kunstenaars Toscani en Cornel. De tentoonstelling bestaat uit vrije associaties en woordspelin gen geïnspireerd op het thema lezen en eten, bijvoorbeeld: een kleurrijke tafel gedekt met des sert-teksten-kleed Stoelen die fruit- en groente hoezen dragen. Borden, gla zen en bestek die met fantasie getransformeerd zijn en zout en pepervaten die letters ver malen. Galerie Hannelore Meyaard Rob Meijer exposeert van 15 april tot en met 13 mei in Galerie Hannelore Meyaard Westerfeld in Vlissingen. De expositie bevat schilderijen, te keningen en beelden. Tevens zal zijn nieuwste kunstboek: ?In het echt is de realiteit heel anders' gepresenteerd worden. De ex positie wordt op zondag 15 april om 16.00 uur geopend worden door Leon Riekwel. GRATIS Verse producten verdienen de beste kruiden en specerijen. Daarom vindt u Verstegen steeds vaker bij de slagerij, groentezaak, viswinkel en poelier. En dat vieren we met een speciale aanbieding: in april krijgt u bij elk product van Verstegen de tweede helemaal gratis. Kijk op.Verstegen.nl of bel gratis 0800 2455 100 voor de deelnemende winkels. Met Verstegen chef je het zelf. Verstegen, with pleasure. Heeft u interesse om lokale ambassadrice van Verstegen te worden? Of wilt u als versspeciaalzaak deelnemen aan deze actie? Neem dan contact op met Verstegen (0800-2455100, info@verstegen.nl). VAN 11.00-17.00 UUR GOEDE VRIJDAG GEEN KOUKAV ETAGE J- Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-29210 26 Meubelen Tel. 010-29210 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde OPENINGSTIJDEN: MAANDAG van 11.00 tot 17.30 uur DINSDAG T/M DONDERDAG van 9.00 tot 17.30 uur VRIJDAG van 9.00 tot 21.00 uur ZATERDAG van 9.00 tot 17.00 uur Lederen bankstel 3-1-1 geheel leder met losse 'M. 'een voorbeeld uit onze prachtige j collectie klassieke/j kersen meubelen' Lederen bankstel 3-1-1 met houten lijst leverbaar in drie kleuren leder van 3695.- nu voor

de Faam | 2012 | | pagina 13