r r r www.middelburg.nl Denk mee over de toekomst van Dauwendaele Wijktafels vergaderen Samen zorgen voor een dementerende Huisvuil op Goede Vrijdag Subsidie aanvragen voor 2013 Informatiebijeenkomst Gezondheids onderzoek Thermphos A' porthos Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 maart 2012 De Faam pagina 9 Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Op de afvalkalender is de gewijzigde datum voor het ophalen van huis vuil op vrijdag 6 april (Goede Vrijdag) niet vermeld. Het huisvuil van die dag wordt een dag eerder opgehaald, dus op donderdag 5 april. Het huisvuil van maandag 9 april wordt opgehaald op dinsdag 10 april. Wij vragen u huisvuil voor zeven uur buiten te zetten. Gemeentelijke balies gesloten De gemeentelijke loketten zijn gesloten op vrijdag 6 april en maandag 9 april. De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2013 ge start. Aanvragen moeten voor 1 april 2012 bij de gemeente zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor subsidie. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Organisaties die al een subsidierelatie met de gemeente Middelburg heb ben, krijgen de aanvraagformulieren automatisch in de bus. Organisaties die nog geen subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, kun nen een aanvraag indienen. Het indienen van een subsidieverzoek geeft geen garantie op subsidie, maar betekent dat deze opgenomen wordt in de subsidieprocedure 2013. Tijdens de procedure zal worden bekeken of er al dan niet subsi die wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvragen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraagformulier subsidie 2013 en de Alge mene Subsidieverordening Middelburg opvragen; deze kunt u ook vinden op www.middelburg.nl onder Leven en leefvoorzieningen, Zorg en Wel zijn, subsidie. Begin april worden er drie informatiebijeenkomsten gehouden over het Gezondheidsonderzoek Thermphos. In juni 2011 is het gezondheidsonderzoek Thermphos van start gegaan, op initiatief van Provincie Zeeland. Dit onderzoek moet antwoord geven op de vraag of de uitstoot van Thermphos de gezondheid van omwonen den en/of werknemers van bedrijven in het Sloegebied beïnvloedt of beïnvloed heeft. Tijdens de informatiebijeenkomsten worden de resultaten gepresenteerd van: - de metingen van de luchtverontreiniging uitgevoerd door het RIVM, de gezondheidsenquêtes door GGD Zeeland naar mogelijke effecten op de gezondheid van mensen in de omgeving van Thermphos wonen en/of werken; - het onderzoek naar de mate waarin kanker voorkomt in de regio Sloegebied; - een onderzoek naar gehaltes metalen in de lucht in de periode 1996-2010. Informatiebijeenkomst bewoners om het Sloegebied Woensdag 4 april in Partycentrum Landlust, Landlustweg 1 in Nieuw- dorp. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de informatiebijeenkomst begint om 19.30 uur. Na afloop kunt u nog van gedachten wisselen met diverse deskundigen. Informatiebijeenkomst voor werknemers in Sloegebied Donderdag 5 april in Partycentrum Landlust. De bijeenkomsten vinden voorafgaand en aansluitend plaats aan de ploegendiensten. De eerste bijeenkomst start om 13.30 uur en duurt tot uiterlijk 15.00 uur. De tweede bijeenkomst start om 16.00 uur tot uiterlijk 17.30 uur. De gemeente zoekt bewoners'die actief willen meepraten over hoe de wijk Dauwendaele er over tien jaar moet uitzien. U kunt meepraten over de voorzieningen in de wijk (winkels, scholen, ouderenvoorzieningen), de ruimte lijk opbouw (infrastructuur, groen en water), de wo ningvoorraad (huur, koop, energie) of de sociale aanpak (leefbaarheid, overlast, samenleven). Wanneer? In juni worden twee bijeenkomsten georganiseerd. Medewerkers van de gemeente en Woongoed gaan met u aan de slag met de opgaven waar de wijk voor staat. U kunt kiezen voor de werkgroep Voorzienin gen, de werkgroep Ruimtelijke structuur en woning voorraad of de werkgroep Sociale aanpak. Foto: Aart van Belzen Wat gaan we met uw ideeën doen? Samen met u willen we de belangrijkste opgaven voor de toekomst van Dauwendaele bepalen en ook wat we samen kunnen doen om die opgaven te realiseren. Waarom? De gemeente Middelburg wil dit jaar samen met de men sen die wonen en werken in Dauwendaele en de Mor- tiere een wijkvisie Dauwendaele opstellen. Om de relatie tussen de Mortiere en Dauwendaele te verbeteren willen we ook de bewoners van de Mortiere hierbij betrekken. Hoe? U kunt zich opgeven bij Harry Siebelink van de ge meente Middelburg, via telefoonnummer 0118-675757 of via h.siebelink@middelburg.nl. Ook als u meer wilt weten wat deelname aan de verschillende werkgroepen inhoudt kunt u contact met hem opnemen. Komende week vergaderen drie wijktafels in Middelburg: Binnenstad, Sint Laurens en Klarenbeek/Veersepoort. De vergaderingen beginnen om acht uur. De zaal is vanaf half acht open. De wijktafel Binnenstad vergadert op maandag 2 april in de schouw burg. Op de agenda staat onder andere de bezuiniging op het openbaar groen, de monumenten regeling en het wijktafelbudget. In grandcafé Willem aan de Oran jelaan komt op dinsdag 3 april de wijktafel Klarenbeek/Veersepoort bij elkaar. De gemeente geeft een toelichting op het groenbeleid. Daarnaast worden de gevolgen van de aanleg van de N57 op het Middelburgse stadswegennet be sproken. De dorpstafel van Sint Laurens vergadert op dinsdag 3 april in het dorpshuis. De dorpstafel be spreekt onder andere de over dracht van de Noordweg en het verslag van de laatste verkeers- commissie. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid delburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurders vereniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 1 4 00. Stel: je moeder is dementerend. Samen met andere familieleden, je partner, broer, zus of vriend(in) zorg je voor haar. Ook de huisarts of andere zorgverleners spelen een rol in de zorg. Op papier lijkt dat ideaal, zoveel mensen die voor je moeder zorgen. Maar de praktijk is soms weerbarstiger. Want je zus blijkt een heel andere mening te hebben over wat goed is voor je moeder. Je partner vindt dat je maar eens wat minder vaak bij haar op bezoek moet gaan. En de verzorgster vertelt dat je moeder zo lief en dankbaar is, terwijl jij van je moeder nooit iets aar digs te horen krijgt! Allemaal reacties van je directe omgeving, die je relatie met hen behoorlijk onder druk kan zetten. En voor je het weet heb je er, behalve de zorg voor je moeder, ook nog een probleem in de familie bij! Op maandagavond 2 april organiseert Manteling samen met Rosa Salvia van Indigo een bijeenkomst met als thema: "Samen zorgen voor een dementerende". In de bijeenkomst wordt besproken hoe je het beste om kunt gaan met al die reacties van anderen. Je leert om te bepalen of iets eigenlijk wel jouw probleem is. En vanuit welke rol je op het gedrag en de uitspraken van anderen reageert. Wat zit er achter de reactie van de ander? En hoe kan je het meest effectief met elkaar over de zorg praten of onderhandelen? Een" boeiende avond waarin je niet alleen luistert, maar ook aan het denken en aan het werk wordt gezet. Voor ieder die voor een demente rende zorgt en het belangrijk vindt om de relatie met familie en zorgverleners goed te houden. Datum: 2 april 2012, tijd: 19.30 uur tot 21.30 uur, locatie: Porthos, St. Sebastiaanstraat 12 Middelburg. Aanmelden bij Manteling: (0118) 55 35 30 of info@mantelingwalcheren.nl

de Faam | 2012 | | pagina 9