r r Het woord aan raadslid Jeannette de Vis Parkeerverbod rond Abdij Commissievergaderingen april INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 maart 2012 De Faam pagina 8 De lente is begonnen. De echte winter is nog maar net achter de rug. Even een flink pak sneeuw. De kinderen konden een sneeuw pop makenden lekker sleeën. Flink wat vorst, op al Onze vesten kon geschaatst worden. En Middelburg zag er uit als een Anton Pieck kaart. En ook niet onbelangrijk, betrekkelijk weinig overlast. Schaatsplezier op de markt in hartje winter. Een terugkerend evenement wat niet zelf de broek op kan houden. En steeds voor discussie in de Raad zorgt. Wel of geen subsidie. Om hiermee in de toekomst af te rekenen zouden we misschien iets heel anders moeten doen. We hebben vast wel ergens in onze gemeente een stukje grond wat nog braak ligt en dat voorlopig ook zo zal blijven. Mortiere bij het ZEP. Of misschien de oude sintel- baan. Ach, als we echt willen vin den we wel iets. De Stichting Foto: Aart 'van Belzen Hendrick Avercamp, u weet wel van de Stads Camping. Waar vroe ger in de winter geschaatst kon worden en die ze verkocht heb ben, zou zich hier voor in kunnen zetten. Zodat de Middelburgers die van schaatsen houden al bij betrekkelijk weinig vorst kunnen schaatsen. Niks geen dure kunst ijsbaan die een enorme hoop ener gie verslind. Lekker op natuurijs. Dat kan dan misschien wel niet in de kerstvakantie, maar gewoon wanneer de natuur het uitkomt. In het noorden van ons land hou den ze zelfs wedstijden, waar kan het eerst geschaatst worden. Alle maal op iets wat onder water is gezet, niets op diep water. Geen wakken, niet door het ijs zakken dus nog veilig ook. Nu zit ik dit aan de keukentafel te bedenken. Maar wat vindt u er van? Laat het ons weten! Als dit een idee is wat door meer men sen gedeeld wordt dienen wij een motie in. Vriendelijke groet, Jeannette de Vis-Berrelkamp Duurzaam Rood jeannette@hcdevis.demon.nl IMMiMSfiW mmm _Wi Op vrijdag 30 maart vindt op het Abdijplein de officiële onthulling plaats van het monument voor Willem van Oranje als vader des vader lands en als pater familias. Koningin Beatrix is hierbij aanwezig. Voor en tijdens deze onthulling is het parkeren rond de Abdij verbo den. Op vrijdag 30 maart geldt vanaf 10.00 uur tot en met 18.00 uur een parkeerverbod op de par keerplaatsen Koorkerkhof, Onder den Toren, Groenmarkt, Korte Burg en Balans. Op 30 maart kunnen de vergun ninghouders uit het betreffende vrijgemaakte gebied, in de gehele binnenstad op alle andere beschik bare plaatsen parkeren. Auto's die vrijdag 30 maart van 10.00 - 18.00 uur nog in bovengenoemde straten staan, worden versleept. Een raadscommissie adviseert de raad over raadsvoorstellen die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissie behandeling wordt het advies van de commissie aan de gemeente raad vastgesteld. Deze staat op voor maandag 16 april. Op woensdag 4 april is het commissie Maatschappelijke Zaken. Zij gaat het onder andere hebben over de overdracht theaters en een eenmalige subsidie voor theater 'De Wegwijzer'. Donderdag 5 april vergadert de com missie Ruimte. Op de agenda staat: Vaststellen ontwerpbestemmingsplan Compagnieplein en stand van zaken onteigeningsprocedure Oostperkweg. Dinsdag 10 april komt de commissie Algemeen Bestuur bij elkaar. Zij be handelt het beschikbaar stellen van een krediet voor de Eneco Tour. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt zo een extra manier om bij de besluitvorming betrok ken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder' onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoe ming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onder werp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laat ste reactie. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De bijeenkomsten zijn openbaar; Agenda's van commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl via de banner 'vergadering gemeen teraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ter inzage in de hal van het stadskantoor. De commissievergaderingen vinden plaats in het stadskantoor en beginnen om 19.30 uur. Informatiemarkt Op woensdag 18 april is er in het stadskantoor een informatiemarkt. Het is een actieve workshop waarin u een bijdrage kunt leveren aan het plan voor een energieneutraal Middelburg. U kunt zich voor deze workshop aanmel den bij griffie@middelburg.nl. Voor deze avond vragen wij u een korte enquête in te vullen op www.middelburg.nl/energieneutraal. De informatie markt begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat de parkeer- schijfzone wordt uitgebreid met de Granaatplaats en de Onyxplaats. De bewoners van de percelen die grenzen aan de Granaatplaats en de Onyx plaats kunnen, per adres en tegen be taling van legeskosten, maximaal twee ontheffingen verkrijgen om langer dan twee uur en zonder parkeerschijf te parkeren. Inzage Het besluit ligt tot en met 9 mei 2012 ter inzage bij de vakbalie Vergunnin gen, Bouwen en Wonen in het stads kantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met de heerJ.W. Lievense, tefefoonnummer (0118) 67 52 91. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 29 maart tot en met 9 mei 2012, een bezwaarschrift indie nen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet be stuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken (artikel 1:2 van de Algemene wet be stuursrecht).Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een per ceel in de directe omgeving van de wea waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeel- ea waarop jert. Bij een nemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs verweten kan worden dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen be roep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuurs recht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijde lijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlo pige voorziening aanvragen bij de voorzieningen rechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven WET MILIEUBEHEER (Kennisgeving besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij op basis van artikel 2.20 lid 1 en 2.20 lid 5 van het Activiteitehbesluit en de bijbe horende ministeriële regeling maat werkvoorschriften hebben opgelegd met betrekking tot geluid en gedragsre gels ten aanzien van: Voltaweg 27D, Aannemingsbe drijf Schout Het besluit waarbij de maatwerkvoor- Met besluit waarbn ae maatwerkvoor- ae reguliere vo schriften zijn gesteld en de op het be- van toepassing sluit betrekking hebbende stukken (tussen haakjes liggen gedurende zes weken, van 29 maart tot en met 9 mei 2012 ter in zage bij de vakbalie in het stadskan toor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting ge geven op voornoemde stukken, telefoonnummer (0118) 67 52 48. Beroep De belanghebbende die het niet eens is met de opgelegde maatwerkvoor schriften en die tegen het ontwerpbe sluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (dan wel aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten daarte gen geen zienswijze te hebben ingebrpcht) kan vanaf 30 maart tot en met 10 mei 2012 schriftelijk beroep in stellen bij de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien een beroepschrift is ingediend en men van mening is dat de onver wijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, kan men tevens op grond van artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. Voor zowel het indienen van een beroepschrift als voor een verzoek om voorlopige voorziening wordt grif fierecht geheven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen naakjes staat de datum van ont vangst): Granaat 18: verwijderen asbest houdend materiaal (19-3). Klein Vlaanderen 78: uitbreiden bestaande aanbouw (16-31. Markt 17: maken extra doorbraak en uitbreiden bestaande doorbraak (19-3). Molenwater 29: realiseren stoep (15-3). Noordweq 402: realiseren van kassen (15-3). Noordweg 402: realiseren van vrijstaand toilet in monumentale schuur (15-3). Park Veldzigt 2: wijzigen gevelre clame (15-3). Park Veldzigt 67: aanbrengen re clame (19-3). Pottenmarkt 8: realiseren horeca bedrijf (16-3). Quarleshavenstraat 28, Nieuw- en Sint Joosland: bouw berging met veranda (13-3). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haal< :jes staat de datum van verzen ding): Elektraweg 7A: sloop 2 afsluiters rioolgemaal (22-3). J.W. Thibautstraat 21: uitbrei den woning (16-3). Schoutstraat 1uitbreiden kerk (19-31. Tureluurstraat 6: vervangen voor- gevelraam/kozijn (16-3). Veldmaarschalk Montgomery- laan 1 t/m 35: saneren asbest houdende ventilatiebuizen uit keukens en badkamers (19-3). Westerscheldeplein 2: aanbren gen reclame (21 eple -3). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUIT WAARTEGEN GEEN ZIENS WIJZEN ZIJN INGEDIEND (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat inzake het onderstaande ontwerpbesluit binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: Zuidsingel 70: verlenen omgevings vergunning voor wijzigen interieur kerk gebouw.

de Faam | 2012 | | pagina 8