Krasse Knarrendag voor poezen asiel Belactie van Rotary Club voor 24 uur van Boulevard Brood bakken bij de bakker Prijzen voor ShiranSport op damesnachtkleding DE VLIJT LINNEN }y Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 maart 2012 De Faam pagina 5 Kloetinge Bakker Boer in Kloetinge geeft samen met Slowfood Zeeland op 14 april een kijkje in het eigen bedrijf. Om meer te leren over het onstaan en produceren mogen geïnte resseerden onder meer het Zeeuwse vlegel brood, de bo lus en een focaccia zelf rollen en bakken. De zelfgemaakte producten worden geproefd en ze mogen mee naar huis. Van 13.30 tot 17.00 uur zijn bezoekers welkom in de Bakker Boer in Kloetinge. Maximaal twintig personen kunnen zich aanmelden via: zeeland@slowfood.nl. Kos ten zijn 20 euro Vlissingen In Halsteren was zondag 25 maart het vijfde Tama- shii Shotokan Karatetoer- nooi voor de jeugd tot 15 jaar. Zo'n 130 karateka's uit Nederland streden om de titels in het onderdeel kata(schijngevecht) en kumi- te (vrij gevecht)Queenzi de Caluwe behaalde bij kata in haar categorie de derde plaats en bij het kumite behaalde zij goud. Darrell Meedendorp behaalde in onderdeel kata de tweede plaats. De finale in de categorie kumite 15 jaar ging tussen de karateka's uit Vlissingen van Karatedo JKA Zeeland Jasper Banh en Darrell Meedendorp. Jasper wist met een ippon te win nen en behaalde daardoor de eerste prijs. Met de slogan 'Asielsenio ren zijn de geraniums zat en zoeken een fijn huis' kon digt Dierenasiel Walcheren de Krasse Knarrenmiddag aan. Deze is op zaterdag 31 maart van 12.30 tot 15.30 uur in Vlissingen Tara De Vriend Vlissingen Tijdens de Krasse Knarrendag wordt de kittenshowroom om getoverd tot Huize Avondrood. Bezoekers van het dierenasiel zijn van harte welkom om het schouwspel van het kattenbe- jaardentehuis te komen aan schouwen. In het dierenasiel zitten mo menteel tien oudere katten. Hun leeftijd varieert van negen tot veertien jaar. "Mensen die een kat zoeken, la ten de oudjes meestal links lig gen. Jammer, want een oudere kat biedt ook voordelen. Ze zijn lekker rustig, hangen niet meer in je gordijnen en hun karakter is bekend. Je komt niet gauw voor verrassingen te staan. Bo vendien kan een sterke kat wel twintig worden", vertelt Mela- nie Streefkerk, beheerster van het Dierenasiel Walcheren. Katten die zich zaterdag pre senteren zijn onder andere de dertienjarige, verlegen poes Poemba. de vrolijke poes Mink die tien jaar is, de elfjarige ex- kater Joris, de rustige ex-kater Als je de omapoes op deze foto ziet, speciaal voor de Krasse Knarrendag uitgedost in het Zeeuws, dan ben je toch zo ver kocht? De 'ouwetjes' verdienen ook een gezellig thuis. Caynon die negen lentes telt en de gezellige, knuffelige Beer. Deze laatste is ook tien jaar. Hondje Rakker "Naast de bejaarde katten zal ook Rakker zich zaterdag 31 maart op zijn paasbest presen teren. Rakker is een grappig hondje van twaalf jaar oud. Hij is nog zeer fit en actief voor zijn leeftijd-. Voor een strandwande ling en spelen met een balletje draait hij zijn poot niet om. Wanneer je Rakker ziet ver dwijnt je ochtendhumeur als sneeuw voor de zon", belooft Melanie. Activiteiten Komende zaterdag (31 maart) is er van alles te doen en te be leven in het Dierenasiel, zoals oud-Hollandse spelletjes, een asielrondleiding en grabbelen. Daarnaast kunnen bezoekers genieten van lekkernijen uit grootmoeders tijd. Denk je eraan om een bejaarde kat of Rakker een fijne oude dag te geven? Kom dan naar de Krasse Knarrendag in het Dierenasiel Walcheren aan de Maanweg 5 in Vlissingen. Wie een jongere hond of poes zoekt kan natuurlijk ook vrijblijvend komen kijken of er een huisdier bij is dat bij de gezinssituatie past. Meer informatie: 0118-613579 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 13.00 - 16.00 uur en zaterdag: 11.00 - 12.30 uur. dierenasielwalcheren.nl Vlissingen "De belactie die de Rotary Club afgelopen vrijdag in aanloop naar de 24 uur van de Boulevard hield is een groot succes geworden", stelt organisator Frans van Spaan donk. 's Middags werden Zeeuwse bedrijven, instellin gen en verenigingen gebeld en gevraagd of zé mee willen doen als fietssponsor. De 24 uur van de Boulevard is een fondsenwervingsevenement waarvan de opbrengst be steed wordt aan onderzoek naar MS bij kinderen. De drie voorgaande edities werd 250.000 euro ingezameld. Op 22 en 23 juni wordt de vierde editie gehouden. In 24 uur spinnen circa zestig teams zo veel mogelijk geld bij elkaar om onderzoek naar MS bij kinderen mogelijk te maken. Bedrijven, instellin gen, organisaties en vereni gingen stellen een fiets voor een bedrag van 500 euro ter be schikking. Zij zijn sponsors van het evenement. Frans: "Aan het eind van de middag hadden we 27 fietsen verkocht. Nog nooit hadden we in zo'n korte tijd zoveel fietsen bij elkaar! Daar naast hebben we zeker 20 kan didaten genoteerd die we 'high potentials' kunnen noemen. We gaan deze actie binnenkort nog herhalen." De organisatie is dol blij met dit resultaat. Zij moet het vooral hebben van sponso ren en Sportschool Fitland uit Vlissingen is zo'n bedrijf dat massaal de actie ondersteunt. Zij stellen al enkele jaren fietsen gratis beschikbaar. Dit jaar zijn al 80 fietsen toegezegd en gaan de instructeurs belangenloos de deelnemers begeleiden. "Dat voorkomt blessures en wij doen het graag voor dit doel", aldus Richard Antvelink van Fitland. Aanmelden via: 24uuruandebouIeuard.nl Fitnessinstructeur Marcia Wielemaker en Richard Antvelink (fitnesscoördinator) van Fitland Vlissingen vinden het normaal om zich in te zetten voor het goede doel. FOTO: G. VD HOEVEN Geldig van 28-3 t/m 7-4 Middelburg Gravenstraat 3 Tel. (0118) 63 38 30

de Faam | 2012 | | pagina 5