Jaar van het Water Over k n Jongeren hongeren voor Afrika Filosoferen: Leve de krimp intratuin PLflMECO* Woensdag 28 Maart 2012 Zeeland in 2012 in teken van water Prettige paasvragen! Trouwen op het strand PIETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! Intratuin Koudekerke Zondag a.s. open van 12.00 tot 17.00 uur Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 De Faam 3fo3lU(_ De Faam Jaargang 113 Nummer 13 Oplage 54.435 2012 is het Zeeuws Jaar van het Water. Tijdens dit jaar wil de Provincie Zeeland samen met andere organisaties laten zien dat water lééft in Zeeland. Het hele jaar zijn er tal van wateractiviteiten. Nog meer dan in andere jaren, omdat zeeland natuurlijk al een enorme waterprovincie is. Redactie Zeeland Water zorgt voor kennis, ener gie,1 recreatie, eten, werk en geld. We kunnen in Zeeland veilig genieten van alles wat het water ons te bieden heeft. En daar mogen we best trots op zijn. In het Zeeuws Jaar van het Water laten we zien wat het wa ter ons gebracht heeft, wat we er anno 2012 aan kunnen beleven en welke stuwende kracht het water voor onze toekomst kan zijn. We willen inwoners en be zoekers op een gemakkelijke en toegankelijke manier laten ge nieten van het water in al haar facetten. De provincie heeft een speciale website geopend waar recepten met Zeeuwse (zilte) zaligheden van top- kops als Mart Scherp en Bart Melis op staan. Hier is ook de videoclip 'Als het wa ter' met Demi Matenahoru te zien. Waterfoto's Waterfoto's zijn te downloa den uit de DNA Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl waar de verschillende kan ten van Zeeland te zien zijn met sportvissers, zilte zalig heden, schepen in de sluis, havengebonden industrie en watersporters. Daarop is te zien dat Zeeland een échte waterprovincie is. En in de loop van dit jaar ko men er steeds meer waterge- relateerde activiteiten op de website bij. Dus houd de ze site regelmatig in de gaten en geeft zelf ook activiteiten door. www.jaarvanhetwater.nl Test je kennis van Nederland en win mooie prijzen! www.de-faam.nl Middelburg Ook aan Zeeland gaat de krimp niet voorbij. Hoewel de bevol king al£ geheel tot 2025 nog groeit met circa drie procent. Maar in 2020 zijn er in Zeeland 5000 basisschoolkinderen min der dan nu. Bevolkingsdaling en een krimpende economie leiden tot sombere vooruit zichten. Kun je anders kijken naar krimp? En hoe kunnen we denken over groei? In het Filosofisch Café Middelburg staan 31 maart filosofische vi sies centraal. Gert-Jan van der Brugge, directeur ROC Terneuzen, houdt een korte beschouwende inleiding. De filosofen Dick van Biemen, Sabine Bierens en Anthonie van den Buuse belichten de problematiek van krimp en groei. Vervolgens kan ieder een onder leiding van Nico Out mee filosoferen. Het is van 15.30-17.30 uur bij Re volution 100.000 etc. Gal lery in Middelburg. Entree 3 euro. Middelburg De Middelburgse wethouder C. Simons gaf 7 maart met een kick-off het startsein voor actie van Zip your Lip op CSW Van de Perre. Vanaf dat moment zijn zo'n 250 leerlingen sponso ren gaan zoeken om vrijdag 23 maart 24 uur niets te eten. Hun actie begon vrijdag om 8 uur en eindigde zaterdag om dezelfde tijd. Ze bleven met z'n allen de hele nacht op school om zo samen te ervaren wat honger betekent. En om zich bewust te worden van hun eigen welvaart en rijkdom. De leerlingen kon den in de avond meedoen aan allerlei activiteiten waardoor de meeste leerlingen geen tijd had den om honger te voelen. De hele dag stond ook in het teken: raar met je haar. Hier mee wilden de deelnemende leerlingen op een ludieke ma nier het 'zippen' nog meer on der de aandacht brengen van de overige leerlingen. Na de nachtwandeling, er was een keuze uit een korte of een lan gere wandeling, volgde een wat rustiger programma. Om acht uur 's morgens waren de 24 uur vol gemaakt en werden de leerlingen getrakteerd op een uitgebreid ontbijt, gesponsord door Albert Heijn, Emte en Bakker Bart. "De opbrengst mag er zijn: 12.890,15 euro en er moeten nog een aantal lijsten worden ingeleverd", laat Martin Hofman weten. Zip your Lip is de wereldwijde jongerenactie van ontwikke lingsorganisatie World Vision. Ieder jaar doen er in Nederland tachtig scholen, in totaal zo'n 8.000 jongeren, mee aan Zip your Lip. Dit jaar wordt de actie voor de 21e keer in Nederland georganiseerd. Dit jaar wordt de opbrengst gebruikt om onnodige kinder sterfte in Afrika tegen te gaan. Het geld gaat onder andere naar voeding, hygiëne en gezond heidszorg. Intratuin Koudekerke. Gatgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratiun.nl 11 geeft kleur aan groen PLAFONDS De kracht van kwaliteit: Westkapelle Fletcher Beachclub Zui derduin in Westkapelle is erkend als officiële trouw locatie. Dit betekent dat vanaf 1 mei huwelijken op deze unieke strandlocatie voltrokken kunnen worden. En wat is nu romantischer dan het 'jawoord' geven met je voeten in het zand, onder een romantisch prieel of op het ruime terras van Beach club Zuiderduin of gewoon op het strand? De mogelijk heden zijn zeer uiteenlopend en veelzijdig. Beachclub Zuiderduin kan ook een spectaculair entree per helikopter regelen, een bruisende receptie op het royale loungeterras een veel zijdige barbecue of een cu linair diner met aansluitend een spetterende feestavond. In verband met Pasen hanteren wij gewijzigde sluitingstijden: Voor de editie van 11 april is de uiterste inlevertijd voor advertenties donderdag 5 april 16.00 uur. weGeNeR Media Huls-aan-hulskranlen ZEEUWSE HOTELS RESTAURANTS 'Si> ii Lii) iip/ü T 0118 410 502 ^□e mmpeRDUinen Amadore Wellness Hotel T 0113 370 000 www.amadore.nl Amadore I Grenzeloos Gastvrij

de Faam | 2012 | | pagina 1